שמונה מחזורים נמצאים מאחורינו בליגה הספרדית, ובהם ביקרו באצטדיונים 3,072,028 צופים, נתון גבוה יותר מאשר התקופה המקבילה בעונה שעברה. עם זאת, הנתון הזה לא חיובי עבור כל הקבוצות, כיוון שישנן קבוצות אשר נמצאות בירידה בכמות הקהל שמגיע לצפות במשחק.

הקבוצות שרשמו את הגידול הרציני ביותר בכמות הקהל במשחקי הבית הן באופן טבעי העולות החדשות – ויאדוליד, ווסקה וראיו וייקאנו, כאשר אצל ויאדוליד הגידול עומד על מספר מדהים של 57.11% יותר מאשר בעונה שעברה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זה אומץ! אוהד נגח טיל של בייל חזרה למגרש

גם ברצלונה שיפרה את המספרים שלה, אך האחוזים בולטים לטובה בנושא שלה בגלל העובדה שבמחזור השביעי של העונה שעברה אירחה את לאס פלמאס ללא קהל בעקבות עונש. עד כה מביאים הקטאלונים 15.46% אחוז יותר אוהדים מאשר בעונה שעברה.

גם לבאנטה, סביליה, ריאל סוסיאדד, ולנסיה, בטיס, אלאבס, לגאנס, ג’ירונה, סלטה ויגו ואתלטיק בילבאו רושמות עלייה, גם אם מינורית, במספר האוהדים שמגיעים, כשמהעבר השני אנחנו מוצאים את שתי הקבוצות של מדריד.

אוהדי ברצלונה (טוויטר)אוהדי ברצלונה (טוויטר)

אצל אתלטיקו מדריד ישנה ירידה חדה במיוחד, של כמעט 8,000 אוהדים פחות בממוצע למשחק. אולי הסיבה לכך היא ירידת ההתלהבות לאחר פתיחתו של האצטדיון החדש. ובאחוזים, מדובר ב-14.4% פחות.

גם ריאל מדריד איבדה מעט צופים, אולי בגלל עזיבתו של הכוכב הגדול כריסטיאנו רונאלדו או אולי בגלל היכולת החלשה של הקבוצה. הממוצע עד כה של הקבוצה בברנבאו הוא של 63,500 צופים, לעומת 65,623 בתקופה המקבילה בעונה שעברה, ירידה של 3.34%.

אוהדי אתלטיקו מדריד. ירדה להם ההתלהבות? (רויטרס)אוהדי אתלטיקו מדריד. ירדה להם ההתלהבות? (רויטרס)

קבוצות נוספות שנמצאות בירידה במספר הצופים הן אספניול, אייבר, ויאריאל והקבוצה שנמצאת במקום האחרון ברשימה זו – חטאפה, אשר איבדה 26.5% מהקהל שהגיע למשחקיה בעונה הקודמת.