אין ספק כי לואיס סוארס חלוצה של בארסה ויאגו אספאס חלוצה של סלטה ויגו, הם שניים מהחלוצים היותר טובים שידעה הליגה הספרדית בשנים האחרונות.

שני החלוצים בני ה-31 אשר נאבקים חזק על תואר הפיצ’יצי’ של הלה ליגה (מלך השערים) ייפגשו בשבת ה-22 בדצמבר, כשסלטה ויגו תגיע לקאמפ נואו. למרות שאין מדובר בקרב צמרת בלה ליגה, צפויים לחזות במשחק מאות ישראלים עקב מחירי החבילות הנמוכים יחסית (החל מ-2800 ש”ח לאדם). 

לפרטים אודות חבילה למשחק לחצו כאן או חייגו: 03-5339999

אותם ישראלים ודאי יודעים שהם צפויים לראות קרב אדיר, זאת בשל העובדה שלא רק שהנתונים של השניים הם נהדרים, אלא גם שהם באופן מפתיע די דומים. מוכנים? יוצאים לדרך.

המאזן של החלוצים במפגשים בין הקבוצות

סוארס פגש את סלטה ויגו 8 פעמים בכל המפעלים והצליח לרשום לזכותו 5 עשרים ועוד 2 בישולים. המאזן של אספאס מול ברצלונה הוא זהה לחלוטין: 8 מפגשים, 5 שערים ועוד 2 בישולים – לא, זו לא טעות.

לואיס סוארס חוגג. גם מול סלטה (רויטרס)לואיס סוארס חוגג. גם מול סלטה (רויטרס)

חשוב לציין כי בשנים האחרונות מאזן המפגשים בין הקבוצות נוטה בבירור לטובתה של המארחת מקטאלוניה, אך ספק אם זה משפיע בצורה זו או אחרת על החלוץ המוכשר של הגאליסיינים, שרק מתעורר כשהוא פוגש את האלופה.

המספרים מאז פתיחת העונה בליגה

לואיס סוארס כבש עד כה 9 שערים והוסיף 4 בישולים ב-13 הופעות, כאשר 12 מהן היו בהרכב. אספאס לעומתו כבש כבר 10 שערים ב-14 הופעות והוסיף בישול אחד, כאשר בכל ההופעות הוא פתח בהרכב.

לזכותו של סוראס ייאמר כי הוא מייצר יותר ניסיונות כיבוש בממוצע למשחק (3.5 לעומת 2.6 של אספאס), אך מצד שני אספאס איכותי יותר שכן הוא כובש כל 3.6 ניסיונות כיבוש לעומת כל 5.1 בלבד של סוארס.

יאגו אספאס. איכותי יותר בניצול המצבים (La Liga)יאגו אספאס. איכותי יותר בניצול המצבים (La Liga)

גם באיכות השערים רגלו של אספאס על העליונה: הוא לא נזקק כלל לפנדלים כדי להגיע למאזן של 10 כיבושים והוא גם כבש 3 שערים מחוץ לרחבה. סוארס לעומתו היה זקוק ל-3 פנדלים כשהוא כלל לא כובש מחוץ לרחבה.

בכל הקשור לגיוון השערים המאזן בין השניים כמעט זהה: שניהם כבשו 7 שערים ברגל החזקה, 1 בלבד בחלשה, והשאר בנגיחה.

המספרים שלא רואים

האיכויות של השניים לא באים לידי ביטוי רק בשערים ובבישולים. אספאס מחלק 2.1 מסירות מפתח לחבריו בממוצע למשחק (מסירות שיוצרות מצב לשער) בעוד סוארס קצת מאחור עם 1.5 כאלו.

ליאו מסי. כשמכשילים את סוארס, הוא מגיע לבעוט (La Liga)ליאו מסי. כשמכשילים את סוארס, הוא מגיע לבעוט (La Liga)

לעומת זאת, סוארס מצטיין יותר בסחיטת עבירות פר משחק (כמעט 2 לעומת 1.5 לאספאס), כאשר אצל האורוגוואי הדבר מקבל משנה תוקף עם בועטים כמו מסי וקוטיניו.

מה שבטוח, משעמם לא יהיה בקאמפ נואו – בהחלט שווה להיות שם.

לפרטים אודות חבילה למשחק לחצו כאן או חייגו: 03-5339999

התוכן נכתב בשיתוף ONE TRAVEL בשיתוף דיזנהאוז