רגע לפני שהעונה שלה מתחילה באופן רשמי במסגרת גביע ווינר סל מול מכבי ראשון לציון, מכבי תל אביב פגשה הערב (שישי) את חימקי מוסקבה, למשחק הכנה אחרון בטורניר על שם פאבלוס ינאקופולוס ביוון ורשמה ניצחון 82:86 דרמטי, בעקבותיו סיימה במקום ה-3.

הרבע הראשון התחיל רע מאוד עבור החבורה של נבן ספאחיה. משחק הגנתי חלש בתוך הצבע, נתן לרוסים אפשרות לחגוג בקלות, בנוסף למשחק משובח מחוץ לקשת שהותיר את הצהובים חסרי תגובה. ברבע השני והשלישי האלופה הישראלית הצליחה לצמק את היתרון הרוסי בעיקר בזכות משחק התקפי מצוין של מייקל רול, טאריק בלאק ואלכס טיוס.

לקראת סופו של הרבע האחרון מכבי הצליחה לעלות ליתרון, בזכות שלשה אדירה של יובל זוסמן, ושמרה עליו עד הסיום. אגב, האלופה תחזור לאותו המגרש בו ניצחה, אואקה באתונה, במחזור הפתיחה של היורוליג. כעת הצהובים יכולים להתפנות בראש שקט לפתיחת העונה במסגרת המקומית.

ג'רמי פארגו (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ג'רמי פארגו (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

קלעו למכבי ת”א: אלכס טיוס 23 נקודות, מייקל רול 18, טאריק בלאק 11, סקוטי ווילבקין 10, ג’רמי פארגו 8, ג’ייק כהן ויובל זוסמן 6 כ”א, קנדריק ריי 4. 

קלעו לחימקי מוסקבה: ג’ורדן מיקי 20 נקודות, אלכסיי שבד 16, טוני קרוקר 14, אנטוני גיל 9, צ’רלס ג’נקינס 7, ויאצ’סלב זאיטסב 4, איגור ויאצ’סלאב, סרג’י מוניה ותומאס מלקולם 2 כ”א.

רבע ראשון – 17:27 לחימקי

חמישיית מכבי ת”א: ג’רמי פארגו, סקוטי ווילבקין, יובל זוסמן, ג’ייק כהן וטאריק בלאק.

פתיחה מוחצת של חימקי עם שתי שלשות וריצת 0:8, הובילה את ספאחיה לקחת פסק זמן ראשון, ממנו חזרו הצהובים חדים יותר וקלעו נקודות ראשונות בזכותם של ג’ייק כהן וג’רמי פארגו. הרוסים המשיכו להפציץ מחוץ לקשת כשאלכסיי שבד וקרוקר צלפו והעלוט את קבוצתם ליתרון 6:16. סקוטי ווילבקין עוד ניסה להחזיר את הצהובים למשחק עם שלשה, אך מיד זוברוב החזיר עבור חימקי עם שלשה משלו. אלכס טיוס ומייקל רול עוד צימקו במעט עד סיום הרבע, אך אלופת ישראל ירדה בפיגור 10 נקודות.

רבע שני – 39:43 לחימקי

פארגו הכניס כדור נהדר לטאריק בלאק, והוא מסר לטיוס שסיים את המהלך עם סל ועבירה. הצהובים המשיכו לצמק את הפער כשרול וטיוס ניצלו התקפות מתפרצות עם 2 נק’ כ”א, והורידו את התוצאה ל-29:28, דבר הגרם לברצוקאס לקחת פסק זמן. הרוסים חזרו כשקלעו שלשה, אך רול המשיך את הרבע הטוב שלו, כשהשווה עם שלשה משלו והוביל ריצת 4:14. בצהוב חסימה של בלאק, בנוסף לשלוש נקודות בהתקפת הנגד נתנו לאלופה הישראלית יתרון ראשון במשחק, 34:36. הרוסים חזרו ליתרון 2, אך טיוס עם דאנק יפה השווה את התוצאה. ג’ורדן מיקי חתם את הרבע עם שתי נק’ קלות מהצבע, שהורידו את חימקי לחדרי ההלבשה עם יתרון 4.

טאריק בלאק (האתר הרשמי של מכבי ת"א)טאריק בלאק (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

רבע שלישי 62:69 לחימקי

המחצית השנייה נפתחה עם שלשה של ווילבקין, אך שבד המשיך את החצי הראשון הנהדר של הרוסים מחוץ לקשת, כשצלף שתי שלשות ברצף ונתן יתרון דו ספרתי. ריצת 0:8 של הצהובים הרגיזה את ברצוקאס וזה עצר את המומנטום עם פסק זמן. שבד, עם מסירת אמן מאחורי הגב, מסר למיקי שסיים מהצבע מהלך נהדר. ווילבקין וטיוס הורידו את ההפרש ל-4 בלבד, 2:40  דקות לסיום הרבע. עד סיום הרבע השלישי הכחולים הגדילו את הפער ל-7 נק’.

רבע רביעי 82:86 למכבי תל אביב

מכבי ת”א פתחה בטירוף את הרבע המכריע, כשטיוס ניצל תחילה איבוד רוסי והשלים עם דאנק מרשים. חימקי המשיכה לאבד כדורים, ביצעה עבירה בלתי ספורטיבית ועזרה לצהובים להשוות את התוצאה, 69:69. רק לאחר כמעט 4 דקות, אנדרי זובקוב קלע מתוך הקשת ונתן נק’ ראשונות לרוסים ברבע. טיוס ביצע עבירה על שבד ושלח את הגארד אל הקו, וזה דייק והעלה את הרוסים ליתרון 3. רול ופארגו השיגו נק’ יקרות והשוו. שלשה גדולה של יובל זוסמן העלתה את מכבי ליתרון, כשהישראלי הוסיף חסימה גדולה ששלחה את טיוס לשתי נק’ ויתרון שיא במשחק, 80:84. לאחר שהכחולים צימקו, רול השלים 2 נק’ מהקו, שמר על הפרש 4 וסיים את ההתמודדות עם ניצחון צהוב.