מכבי תל אביב המשיכה היום (ראשון) את הכנותיה לעונה הקרובה, כאשר לאחר ארבעה הפסדים רצופים הצליחה לרשום ניצחון 64:100 מול ליונינג הסינית במסגרת טורניר ההכנה בזאדאר, וזאת בתום הצגה חד צדדית ומשכנעת.

הצהובים, שהגיעו למשחק אחרי ה-65:60 שספגו מול פנרבחצ’ה, קיבלו בחזרה לסגל את ג’רמי פארגו וטאריק בלאק, ונראו בהתאם. למרות רבע ראשון מנומנם ומשחק בהילוך ראשון, הצליחו הצהובים לסיים עם שש נקודות הפרש את עשר הדקות הראשונות. לרבע השני החבורה של נבן ספאחיה עלתה בטירוף, וריצת 0:15 אדירה סייעה לצהובים לסיים את המחצית ב-30:48, ולעלות לחלקו השני של המשחק הרבה יותר נינוחים מול היריבה החלשה.

דיאנדרה קיין (האתר הרשמי של מכבי ת"א)דיאנדרה קיין (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

ואכן, בשני הרבעים האחרונים הנוספים מכבי ת”א לא התקשתה כלל מול הסינים, שהלכו והתייאשו עם חלוף הדקות וככל שהמשחק התקדם, והצליחו להגיע למספר נקודות עגול בתום רבע רביעי מרשים מאוד של אנג’לו קלויארו, שהיה בלתי ניתן לעצירה וסיים את המשחק עם 15 נקודות ביחד עם יובל זוסמן, שהיה נפלא אף הוא.

הצהובים כאמור הצליחו בכך לסיים את הטורניר בטעם מתוק, ויתפנו לחשוב על משחקם הבא נגד פנרבחצ’ה באואקה שבאתונה, שיהווה הכנה אחרונה רגע לפני פתיחת העונה בעוד שמונה ימים בגביע הליגה.

קלעו למכבי ת”א: יובל זוסמן ואנג’לו קלויארו 15 נקודות כל אחד, דני אבדיה 13, ג’רמי פארגו וסקוטי ווילבקין 10 כל אחד, נמרוד לוי וטאריק בלאק 9 כל אחד, ג’ייק כהן ודיאנדרה קיין 6 כל אחד, אלכס טיוס 4, קנדריק ריי 3.

רבע ראשון 13:19 למכבי ת”א

חמישיית מכבי תל אביב: סקוטי ווילבקין, נמרוד לוי, ג’רמי פארגו, יובל זוסמן וטאריק בלאק.

סקוטי ווילבקין פתח את המשחק עם שלשה נהדרת מהצד, כאשר יובל זוסמן ניצל החטאה של הסינים וקבר שלשה משלו. היריבה הצליחה לצמק מעט, אך אז ג’רמי פארגו שלח את נמרוד לוי שהטביע בקלות ללא שמירה. הקלע האמריקאי החמיץ ליי אפ פשוט בהתקפה הבאה, אך תיקן עם עוד שתי נקודות בהתקפה שלאחר מכן. הסינים לא אפשרו לצהובים לברוח וענו עם שלשה מנגד, אך פארגו קלע ליי אפ נוסף מזווית לא פשוטה והעלה את הצהובים ל-10:18. בדקה האחרונה של הרבע לי שו הצליח לצלוף שלשה אחרי נקודה נוספת של מכבי מקו העונשין ובכך קבע את תוצאת הרבע.

רבע שני 30:48 למכבי ת”א

לאחר רבע ראשון מנומנם, דיאנדרה קיין שעלה מהספסל ירה שלשה נפלאה, ומיד אחריה קנדריק ריי מסר מצוין לאלכס טיוס שהניח שתיים קלות נוספות בתום התקפה יפה של הצהובים. החבורה של ספאחיה הוסיפה נקודות מהקו, ואז קיין נכנס לתפקיד המוסר וסידר שלשה קלה לריי בדרך לריצת 0:8 מפתיחת הרבע. הסינים מנגד ענו בריצה של 0:9 משלהם, אך ווילבקין עצר אותה עם שתי נקודות ולוי הוסיף שלשה אדירה.

בלאק ניצל עבירה עליו כדי לדייק פעמיים מקו העונשין ודני אבדיה קלע שלשה והוסיף שתיים נוספות בדרך לריצת 0:15, שהעלתה את מכבי ת”א ל-20 הפרש. היריבה הוסיפה שתי נקודות אך בלאק שם עוד שתיים קלות ופארגו הוסיף ארבע נקודות משלו בשני מהלכים אישיים יוצאי דופן. בכך הסתיימה המחצית הראשונה עם בריחה של מכבי. 

רבע שלישי 48:69 למכבי ת”א

הסינים פתחו את המחצית השנייה עם שתי שלשות מפתיעות, כאשר הצהובים הוסיפו בתווך שתי נקודות. זוסמן וג’ייק כהן בסל אחרי ריבאונד הגדילו שוב את ההפרש לטובת החבורה של ספאחיה. בלאק ביצע חסימה יפה, וכהן שוב הוסיף שתי נקודות אחרי שהשתלט על כדור חוזר בהתקפה של הצהובים. בלאק ניגש לקו העונשין כדי להשלים מהלך של סל ועבירה ועשה זאת בהצלחה, כאשר מנגד היריבה לא מפסיקה להחטיא. מהלך יפה של הסינים לקראת סיום הרבע הסתיים בשלשה, אך ווילבקין ענה מיד אחר כך כשצלף מחוץ לקשת. מכבי הצליחה לשמור על ההפרש הגבוהה גם בסיום החלק השלישי.

סקוטי ווילבקין שומר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)סקוטי ווילבקין שומר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

רבע רביעי 64:100 למכבי ת”א

אנג’לו קלויארו פתח את הרבע האחרון עם שש נקודות רצופות, ומיד אחריו אבדיה הניח שתיים משלו. הצהובים המשיכו לריצת 0:13 מפתיחת הרבע הרביעי. לאחר שהסינים הצליחו לצמק מעט, זוסמן קבר שלשה נפלאה ומכבי הגדילה את ההפרש למעל 30 נקודות. פארגו מסר נהדר לקלויארו ששוב צלף מחוץ לקשת והעלה את מאזנו ל-11 נקודות ואת מכבי ת”א ל-90. הצהובים לא חסו על הסינים חסרי האונים וקלויארו קלע ארבע נקודות רצופות נוספות, כאשר קבוצתו המשיכה ל-100 נקודות וסגרה בכך משחק נהדר.

אלכס טיוס (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אלכס טיוס (האתר הרשמי של מכבי ת"א)