אלופת ישראל לעונת 2017/18 בכדורסל, מכבי תל אביב, החלה היום (שישי) ברגל ימין את ההכנות שלה לעונה החדשה, כשניצחה למרות סגל חסר מאוד 84:87 את חימקי מוסקבה במסגרת טורניר קדם העונה בניקוסיה שבקפריסין. בהמשכו, יפגשו הצהובים גם את פנאתינייקוס וא.א.ק. אתונה, ויקוו להמשיך עם תוצאה טובה גם עם הצטרפותם של שחקני הקבוצה הבכירים.

הצהובים חסרו הערב את ג’ון דיברתולומאו הקפטן, ששוחרר מנבחרת ישראל עקב פציעה ונשאר בארץ לצורך בדיקות. גם ג'ייק כהן, נמרוד לוי, יובל זוסמן, סקוטי ווילבקין, ומייקל רול שנמצאים עם נבחרותיהם נעדרו, כאשר טייריק בלאק טס להתחתן בארה"ב וחסר אף הוא.

ג'רמי פארגו חוגג. הוביל את הקאמבק הערב (איתי כהן)ג'רמי פארגו חוגג. הוביל את הקאמבק הערב (איתי כהן)

את הרבע הראשון פתחו הצהובים בהתלהבות, כאשר ג’רמי פארגו, דני אבדיה, דיאנדרה קיין ושחקן הרכש ג’וני אובראיינט עוד השאירו אותם בתמונה עם 24:21 בלבד לחימקי בסיומו, אך החבורה של ספאחיה לא ממש הופיעה לרבע השני, כשקלעה בו 13 נקודות בלבד ואיפשרה לרוסים לרדת למחצית ביתרון של 17 נקודות.

לרבע השלישי הצהובים עלו בטירוף, וג’וני אובראיינט ופארגו הובילו אותם לקאמבק אדיר שכלל ריצה פרטית של שש נקודות אישיות לאחרון בסיום הרבע, בו הצליחה מכבי לקזז את ההפרש לשתי נקודות בלבד. הרבע הרביעי כבר היה צמוד יותר, וגם כאן פארגו ואובראיינט היו דומיננטיים, ודני אבדיה היה זה שסגר עניין מקו העונשין וקבע ניצחון גדול.

דני אבדיה (איציק בלניצקי)דני אבדיה (איציק בלניצקי)

בחמישי הבא, תמריא הקבוצה לטורניר זאדאר בו יתמודדו גם מילאנו, פנרבחצ'ה ויריבה נוספת, כשלראשונה הקבוצה תהיה בסגל כמעט מלא. מכבי תפגוש שוב את חימקי, פנאתינייאקוס ופנרבחצ'ה שבוע לאחר מכן בטורניר ינאקופולוס ביוון באתונה לזכרו של נשיא המועדון לשעבר.

קלעו למכבי תל אביב: ג’וני אובראיינט 23 נקודות, ג’רמי פארגו 19, דני אבדיה 12, דיאנדרה קיין 11, אנג'לו קלויארו 8, קנדריק ריי ואלכס טיוס עם 7 נקודות כל אחד.

רבע ראשון 21:24 לחימקי מוסקבה

חמישיית מכבי תל אביב: ג’רמי פארגו, אנג’לו קלויארו, אלכס טיוס, דני אבדיה, דיאנדרה קיין.

חמישיית חימקי מוסקבה: טוני קרוקר, זייצב ויאצ’סלב, אנת’וני גיל, צ’ארלס ג’נקינס, מיקי ג’ורדן.

חימקי פתחה את המשחק עם סל מהיר, אך אנג’לו קלויארו השיב בשתי נקודות משלו מקו העונשין. דני אבדיה השווה ל-4:4 כשזרק מהקו. מיקי ג’ורדן עשה ארבע נקודות מהירות, אך דני אבדיה צימק למכבי עם שלשה מצוינת. הרוסים שוב ברחו מעט, אך דיאנדרה קיין היה עירני, ועם חטיפת כדור באזור קו מחצית המגרש רץ כל הדרך אל הסל והשווה ל-11:11, רק כדי לראות את חימקי קוברת שלשה נוספת מיד לאחר מכן.

חימקי השלימה מהלך נוסף של סל ועבירה, כשמנגד פארגו החמיץ מחוץ לקשת, מה שאיפשר ליריבה לברוח מעט. אנת’וני גיל צלף אף הוא שלוש נקודות, וג’וני אובראיינט המחליף ענה במהלך של סל ועבירה והצליח לצמק ל-22:16. האמריקאי הגדיל לעשות כשהשתלט על ריבאונד מזריקה של אלכס טיוס ורגע לפני הבאזר של ההתקפה נגס עוד קצת בהפרש. פארגו חתם את הרבע הראשון בשלשה נהדרת וקבע את תוצאתו.

רבע שני 34:51 לחימקי מוסקבה

הרוסים רשמו נקודות מהירות והצליחו לחסום את שלושת ההתקפות הראשונות של מכבי מפתיחת הרבע השני, עד שקנדריק ריי תפר שלשה, אך לרוע מזלו נענה באחת כזאת מן העבר השני. מלקום תומאס ביצע על טיוס מהלך של סל ועבירה והעלה את חימקי ל-24:32. שלשה נוספת של הרוסים העלתה ל-11 הפרש, כשמנגד קיין החטיא מחוץ לקשת. עבירה על טיוס שלחה אותו לקו העונשין, והוא הצליח רק בזריקה אחת, כאשר טוני קרוקר (שלשה שנייה ברצף) התחיל את הבריחה של חימקי על לוח התוצאות.

שלשה של קיין עצרה מעט את הריצה של הרוסים, אך ריי בזבז מסירה נהדרת של אבדיה והחטיא מחוץ לקשת. מקסים טקאצ’נקו העניש מנגד עם שלוש נקודות משלו וקבוצתו עלתה ליתרון של 14 נקודות. שתי הקבוצות קלעו פעמיים מקו העונשין וההפרש נשאר זהה, עד שאיגור ויאלצב קבר עוד שלשה וקבע יתרון שיא לחימקי במשחק עד כה. מיקי ג’ורדן הטביע כשחדר לצבע ממש דרך טיוס וחתם רבע שני של דומיננטיות.

רבע שלישי 60:62 לחימקי מוסקבה

פארגו סידר לטיוס דאנק קליל, אך גיל אנת’וני עשה עוד מהלך נהדר וענה עם נקודות משלו מהקו לאחר שנחסם בעבירה. טיוס בהטבעה נוספת צימק ל-12 הפרש, כאשר קרוקר החטיא שלשה מנגד. אבדיה קלע סל עצמי כשניסה לחסום זריקה, אך בהתקפה שלאחר מכן קבר שלשה גדולה. אובראיינט קלט ריבאונד מזריקה נוספת של אבדיה ושם שתיים קלות כדי לצמק את ההפרש ל-9.

לאחר התאוששות רוסית קלה, פארגו הוביל ריצה נוספת של מכבי תל אביב שנראית טוב יותר ברבע השלישי, וצימק את ההפרש לשש נקודות בלבד. הרוסים ענו עם שתי נקודות, אך אז ספג פארגו עבירה בלתי ספורטיבית ושוב צימק מהעונשין. הקאמבק הכביר של מכבי ברבע הזה נמשך, ומי אם לא פארגו היה שם שוב כדי לסגור את הרבע עם שתי נקודות קלות ובכך לצמק מ-17 הפרש ל-2 בלבד.

קנדריק ריי (האתר הרשמי של מכבי ת"א)קנדריק ריי (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

רבע רביעי 84:87 למכבי תל אביב

כבר עם פתיחת הרבע הרביעי מכבי הצליחה להשוות, ופארגו אף הפך ל-62:64. קיין ניצל החטאה של הרוסים מחוץ לקשת ונשאר לבדו כדי לעשות שתי נקודות קלות, אך מיד לאחר מכן ג’ורדן קבר שלשה. אובראיינט לא נבהל וצלף מחוץ לקשת גם מן העבר השני כדי לקבוע 70:72 לצהובים. קיין דייק פעמיים מהעונשין והגדיל ל-4 הפרש לטובת מכבי, אך איגור ויאלצב ענה מיד עם שלשה, אליה נוסף סל בהתקפה לאחר מכן. פארגו השווה מהעונשין 3:30 דקות לסיום. הרוסים הצליחו לברוח מעט ל-76:80, אובראיינט צימק מהקו עם זריקה אחת מדויקת מתוך שתיים, ולאחר מכן עשה מהלך גדול של סל ועבירה במתפרצת והשלים מהלך של שלוש נקודות כדי לקבוע שוויון 80.

קנדריק ריי העלה את מכבי ליתרון של שלוש נ’ודות מהעונשין וחימקי צימקה בסל, שניות ספורות לסיום. פארגו אף הוא דייק מהעונשין והעלה ל-3 הפרש, אך הרוסים שוב הורידו לנקודה בלבד מהקו. דני אבדיה הוכשל בצבע וניגש לקו העונשין כשעוד כמה שניות מתקזזות מהשעון, ולא נכשל מהקו עם 2/2 שסגרו עניין.