נבחרת ישראל ערכה היום (שישי) משחק אימון נוסף, כשהפעם התמודדה מול נבחרת פולין במסגרת טורניר ההכנה ברוסיה, ולצערה רשמה הפסד 84:76 בהכנה האחרונה שלה לפני המשך משחקי מוקדמות מונדובאסקט 2019 נגד גרמניה וגאורגיה.

החבורה של עודד קטש הגיעה אמנם עם ביטחון לאחר ה-71:93 על רוסיה, מולה הציגה יכולת נפלאה, אך ללא גיא פניני וג’ון דיברתולומאו שנחו, פגשה בחבורה עיקשת ומנוסה שיצרה כבר מהפתיחה פער מבטיח ופשוט לא נתנה לישראל לחזור למשחק, כאשר סיפקה הצגה גדולה מחוץ לקשת.

גיא פניני באימון. נח הערב (שחר גרוס)גיא פניני באימון. נח הערב (שחר גרוס)

למרות שהתעשתה לפרקים והצליחה לצמק את ההפרש ל-3 בלבד במספר מקרים, זה פשוט לא היה היום של הנבחרת. קטש כן יכול להיות מעודד מהיכולת הנהדרת שהפגינו יובל זוסמן ותמיר בלאט, שקלעו באחוזים טובים 15 ו-11 נקודות בהתאמה.

קלעו לישראל: יובל זוסמן 15 נקודות, תמיר בלאט 11, נמרוד לוי 8, איתי שגב 8, בר טימור 7, רפי מנקו 7, ג'ייק כהן 7, תומר גינת 5, גל מקל 4, עידן זלמנסון 2 וגולן גוט 2.

רבע ראשון 16:27 לפולין

חמישיית נבחרת ישראל: גל מקל, תמיר בלאט, נמרוד לוי, יובל זוסמן וג’ייק כהן.

הפולנים פתחו עם סל מהיר, אך ג’ייק כהן ענה עם סל משלו. בהמשך נמרוד לוי עוד הצליח לצמק ל-7:4, אך הפולנים ענו עם ריצת 0:8 ועלו ל-4:15. שלשה מצויינת של תמיר בלאט הורידה מעט את ההפרש, אך בלאט וכהן החטיאו מחוץ לקשת ולא הצליחו להחזיר את הנבחרת לעניינים, כאשר מנגד הפולנים קלעו באחוזים טובים מהעונשין. רפי מנקו ובר טימור שעלו מהספסל הצליחו לצמק ל-20:12, אך קמילה לצינסקי ענה בשלשה מהירה. איתי שגב וגל מקל קלעו 2 נקודות כ”א, אך שלשה נוספת של מיכאל סוקולובסקי קבעה את תוצאת הרבע הראשון, אותו סיימה פולין עם 11 נקודות יתרון על פני ישראל.

שחקני נבחרת ישראל (באדיבות איגוד הכדורסל) שחקני נבחרת ישראל (באדיבות איגוד הכדורסל)

רבע שני 39:46 לפולין

מקל צימק ל-9 הפרש עם פתיחת הרבע, ושגב הוסיף שתי נקודות משלו. הפולנים הוסיפו נקודות מקו העונשין, אך אז שלשה נהדרת של תומר גינת קבעה 31:23. טימור הוריד את ההפרש ל-6 נקודות, וזוסמן קלע מהעונשין והוסיף שלשה כדי לצמק ל-4 הפרש בלבד, אך נענה באחת כזאת מנגד. גם בלאט הוסיף קליעה מחוץ לקשת, אבל הפולנים פשוט לא נתנו לנבחרת לחזור ופרזמיסלב זמוסקי תרם 2 מהעונשין וקבע 32:40. חמש נקודות של כהן ושתיים נוספות של בלאט עוד הורידו ל-3 בלבד, אולם אז הגיע זמוסקי ששוב צלף מחוץ לקשת כדי להוריד לקרקע את החבורה של קטש ולסיים את הרבע ביתרון של שבע נקודות.

שחקני נבחרת ישראל. חזרו מעט ברבע השני (באדיבות איגוד הכדורסל) שחקני נבחרת ישראל. חזרו מעט ברבע השני (באדיבות איגוד הכדורסל)

רבע שלישי 58:66 לפולין

שגב קלע שתי נקודות מהירות ונענה במהלך של סל ועבירה מנגד. זוסמן צימק את ההפרש ל-6, אבל אז הגיע לצינסקי שקבר שלשה. זוסמן לא נבהל, וסלים רצופים שלו ושל שגב החזירו ל-7 הפרש, אך סוקולובסקי שמר על הפער הבטוח עם ארבע נקודות משלו, כאשר בטווח היה זה גינת שהעלה את ישראל ל-49 נקודות. עידן זלמנסון עלה מהספסל והוסיף סל, אך קארול גרושינסקי ענה והעלה את הפולנים ל-51:62. נמרוד לוי צימק מקו העונשין כשדייק פעמיים, אך אלו היו הדקות של קארול ששוב שמר על הפרש דו ספרתי עבור נבחרתו. לוי שוב עשה 2/2 מהקו, ושלשה של זוסמן מיד אחריו סגרה את הרבע כשישראל בפיגור שמונה נקודות.

גל מקל (באדיבות איגוד הכדורסל)גל מקל (באדיבות איגוד הכדורסל)

רבע רביעי 76:84 לפולין

שוב הייתה זאת ישראל שפתחה את הרבע עם נקודות ראשונות, כשהפעם היה זה טימור שדייק מחוץ לקשת. סל נוסף של זוסמן נגס בהפרש עוד יותר, והוריד אותו ל-3 בלבד. הפולנים התעוררו וצלפו פעמיים מחוץ לקשת, כשבטווח זוסמן הוסיף עוד שתי נקודות. סל של לצינסקי העלה את פולין ל-65:74 והחזיר את ההפרש הדו ספרתי, והפולני אף צלף גם מחוץ לקשת. תמיר בלאט עצר סוף סוף את הריצה של פולין עם שלשה. מנקו הוסיף עוד שתיים מהקו, אך הנבחרת פשוט לא הצליחה לעצור את הפולנים מחוץ לקשת, והפעם גרושינסקי העניש והעלה ל-12 הפרש. מנקו, לוי וגם גולן גוט מהעונשין תרמו שש נקודות נוספות, אך זה כבר היה מאוחר מדי.