נבחרת ישראל גברה הערב (חמישי), 74:77 על נבחרת פולין במשחק ידידות שהתקיים בווארשה לקראת היורובאסקט הקרוב, חזרה למסלול הניצחוונות לאחר ההפסד לטורקיה, והעלתה את מאזנה ל-1:8 במשחקי ההכנה.

הנבחרת פתחה עם מקל, דוסון, כספי, אליהו והוואל ושיחקה בלי יוגב אוחיון כדי לא לסכן את האצבע אותה נקע לפני יומיים. הרבע הראשון היה צמוד ואגרסיבי, ובסופו הפולנים ירדו ביתרון 18:20. סגנון המשחק האגרסיבי בעיקר בצבע נמשך, ישראל הציגה משחק מפוזר מעט ולמחצית הפולנים ירדו ביתרון חמש.

המחצית השנייה נראתה טוב יותר עבור החבורה של אדלשטיין, כשגם עומרי כספי התחיל להיכנס לעניינים, ושלשות שלו ושל מקל השוו את התוצאה. אבל אז שחקן גולדן סטייט קיבל עבירה טכנית, הפולנים ברחו ל-51:56, אבל פסק זמן של ישראל הרגיע את העניינים, שנשארה צמודה בכניסה לרבע האחרון, 59:60.

הרבע האחרון נפתח עם גג גדול של פניני בהגנה, סל ונקודת עונשין בהתקפה העבירו את היתרון לנבחרת ומקל העלהל-66:69 ועוד סל שלו וזה כבר 67:71. בר טימור העלה את הנבחרת ל-שש הפרש עם דקות של הגנה גדולה.

חזרו ל-73:71, אבל סל נהדר של מקל העלה את הנבחרת ל-73:77 כשעל השעון 37 שניות. מקל החטיא פעמיים מהקו והכדור הללך לפולין בפיגור 77:74 כשעל השעון 15 שניות. לפולנים היו שתי הזדמנויות להשוות, אבל הם החטיאו וישראל הבטיחה ניצחון.

קלעים: כספי 15, הוואל, מקל ואליהו 12 כ"א, פניני והלפרין 9 כ"א, טימור 8.

רבע ראשון: 18:20 לפולין

החמישייה של נבחרת ישראל: גל מקל, שון דאוסון, עומרי כספי, ליאור אליהו וריצ’ארד האוול.

הנבחרת לא נראתה טוב בפתיחה והתקשתה לייצר סלים, ומהצד השני נראתה חדירה מאוד בהגנה, והפולנים ניצלו זאת כדי לרוץ ל-7:14, אך אז אדלשטיין לקח פסק זמן שעורר את השחקנים שלו, ויכולת טובה של כספי, האוול ומקל לקראת סוף הרבע, הצליחה להוריד את הנבחרת בפיגור סביר, 20:18.

רבע שני: 37:42 לפולין

למרות שיפור מסויים במשחק של ישראל, הפולנים עדיין חגגו באיזור הצבע כשההגנה שלנו לא מוצאת תשובה. החבורה של אדלשטיין, שהכניס את הלפרין, פניני ובלייזר לפרקט, הצליחו להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון, אבל הפולנים רצו שוב לקראת סוף הרבע, והפכו את התוצאה, 37:42 בסיום הרבע.

רבע שלישי: 59:60 לפולין

ארז אלדשטיין פתח את המחצית השנייה עם חמישייה דומה לזאת שפתחה את המשחק, עם שינוי אחד של הלפרין במקומו של דאוסון, ושלשות של מקבל וכספי השווו ל-51:51. שחקנה של גולדן סטייט קיבל עבירה טכנית לאחר שהתווכח עם השופטים לקראת סוף הרבע, הפולנים המשיכו לחגוג בצבע, וירדו ביתרון 59:60 לקראת הרבע האחרון.

רבע רביעי: 74:77 לישראל

שלשה של גיא פניני מנעה מהאורחים לברוח, ויכולת טובה של גל מקל הפכה את התוצאה לזכות ישראל, 66:69, והבריחה של ישראל המשיכה עם לייאפ של בר טימור שקבע יתרון שש, אך הפולנים לא ויתרו וצימקו ל-73:71. מקל החטיא פעמיים מהקו והכדור הללך לפולין בפיגור 77:74 כשעל השעון 15 שניות. לפולנים היו שתי הזדמנויות להשוות, אבל הם החטיאו וישראל הבטיחה ניצחון.