נבחרת ישראל, שמתכוננת לקראת טורניר היורובאסקט שהשלב הראשון שלו ייערך בארץ, נותרה בלתי מנוצחת במהלך משחקי ההכנה שלה כשגברה היום (ראשון) 71:79 על נבחרת רוסיה ורשמה ניצחון רביעי ברציפות במשחקי ההכנה לאליפות אירופה.

הנבחרת של ארז אדלשטיין פתחה חלש את ההתמודדות, אבל התאוששה במהרה ונטלה את היתרון עם ריצת 1:16 מרשימה. בהמשך הכחולים-לבנים המשיכו להפגין יכולת נהדרת, בעיקר מחוץ לקשת והן בפן ההגנתי ולמחצית ירדו הכחולים-לבנים ביתרון של עשר נקודות.

במחצית השנייה הנבחרת המשיכה להציג כדורסל נהדר בראשותם של שון דוסון, עמית שמחון, בר טימור, עוז בלייזר וגיא פניני, ורשמה ניצחון יוקרתי על אחת הנבחרת החזקות ביבשת הישנה, כל זאת כשהיא ללא שלושה שחקני מפתח – גל מקל, יוגב אוחיון ועומרי כספי.

ליאור אליהו (התאחדות הכדורסל הרוסית)ליאור אליהו (התאחדות הכדורסל הרוסית)

רבע ראשון: 15:17 לרוסיה

טימופיי מוזגוב העלה את הרוסים ל-0:2, אך ליאור אליהו השיב עם גויאבה וקבע 2:2. הרוסים לא התרגשו ועם ריצת 0:6 עלו ל-2:8. אחרי עבירה טכנית להאוול, הרוסים עלו ל-2:13. בר טימור עם חדירה טובה צימק ל-13:6. פניני עם שתי שלשות נהדרות ובלייזר עם סל ועבירה הורידו את הכחולים-לבנים בפיגור שתי נקודות אחרי עשר הדקות הראשונות.

מחצית: 29:39 לישראל

החבורה של אדלשטיין פתחה נהדר את הרבע השני עם ריצת 0:7 ועלהת ל-18:22. שון דוסון עם חדירה נהדרת קבע 20:26 לישראל. הרוסים חזרו למשחק עם ריצת 0:5 וצימקו את הפער לנקודה. בלייזר עם שתי נקודות העלה את ההפרש לשש נקודת. בר טימור עם חדירה נפלאה קבע 27:39. מוזגוב עם שתי נקודות צימק את ההפרש לעשר נקודות.

 שון דוסון (התאחדות הכדורסל הרוסית) שון דוסון (התאחדות הכדורסל הרוסית)

רבע שלישי: 46:58 לישראל

הרוסים פתחו היטב את המחצית השנייה ועם יכולת טובה של אלכסיי שבד, שקלע חמש נקודות ברצף, צימקו את ההפרש לחמש נקודות בלבד. בר טימור עם שתי נקודות קבע 35:46 לזכות ישראל. צ’וברביץ’ עם שתי נקודות קבע 13 הפרש. שון דוסון עם שתי נקודות קבע 44:54. אליהו עם גויאבה אופיינית הוריד את ישראל ביתרון 12 לרבע המכריע.

סיום: 71:79 לישראל

הרוסים חזרו במהרה למשחק ברבע המכריע ועם ריצת 2:8 צימקו ל-60:54. בלייזבר עם שתי נקודות במתפרצת העלה את הפער לשמונה נקודות. דוסון עם חדירה נהדרת העלה את ההפרש ל-13 נקודות. הרוסים צימקו ל-74:64 כדקה לסיום ההתמודדות, כאשר לאחר מכן הורידו את ההפרש לשבע נקודות, אבל לא הצליחו להתקרב יותר מזה וישראל רשמה ניצחון מרשים.