האם היריבות הספורטיבית עברה הפעם כל גבול? פנרבחצ'ה של ז'ליקו אוברדוביץ' הפסידה אמש (שני) 86:76 לאנדולו אפס ורחוקה משחק בודד מאבדן אליפות כואב בטורקיה, אך מהמשחק הזה נזכור בעיקר אירוע הזוי אחד.

לואיג'י דאטומה, שחקן פנרבחצ’ה ואחד השחקנים האיכותיים באירופה, נחבט בראשו במהלך הרבע השלישי, ירד לקבל טיפול בחדר ההלבשה, ולאחר בדיקה קצרה של הצוות הרפואי התברר כי המכה אף הובילה לאיבוד זיכרון זמני.

אנשי האלופה הטורקית מיהרו מיד לכיוון האמבולנס במטרה להביא את השחקן לבית החולים, אך צוות האמבולנס פשוט לא הסכים לפנותו בטענה שהאמבולנס אינו רשאי לעזוב את המקום וכי עליהם לקרוא לאמבולנס אחר. אנשי הקבוצה בצהוב-כחול, שראו שפשוט אין עם מי לדבר, לקחו את השחקן בעצמם לבית החולים, שם דאטומה המשיך לקבל טיפול.

אגב, רק לא מזמן השחקן חזר מפציעה לא פשוטה עם זמן החלמה קצר מהצפוי, במה שאוברדוביץ' הגדיר: ״נס רפואי״. גם הפעם היו חדשות טובות, לאחר שהתברר שמצבו של האיטלקי הוגדר בבית החולים כ”טוב” וכי הוא רק צריך להישאר בהשגחה. דאטומה עצמו צייץ: “שלום לכולם, הכל טוב, אני עובר בדיקות אבל הכל תחת שליטה. בואו ננצח במשחק 6 עכשיו!”

בהמשך, באנדולו פרסמו הודעה רשמית בעניין: “אנחנו מאחלים ללואיג’י דאטומה החלמה מהירה, המשאלה הגדולה ביותר שלנו היא שהוא ישוב לבריאות כמה שיותר מהר. אנו רוצים להאיר את עיני הציבור, בשל דיווחים בתקשורת – אחרי האירוע שחווה דאטומה במהלך המשחק, הצוות הרפואי של פנרבחצ’ה וכן הצוות הרפואי הנוכח באולם התערבו מיידית. לאחר שהתקבל מידע מהצוות של פנרבחצ’ה שמצבו של השחקן אינו מצב חירום ושהם יקחו אותו בעצמם לבית החולים, האמבולנס נותר באולם סינאן ארדם, כפי שדורשת התאחדות הכדורסל הטורקית, אלא אם ישנו מצב חירום. עבור המועדון שלנו, בריאות השחקנים יותר חשובה מכל תוצאה או הישג ספורטיבי, ולא משנה מאיזה קבוצה השחקן”.