יומיים לאחר ההפסד הדרמטי לברצלונה בגמר הגביע הספרדי בכדורסל לאחריו איימה ריאל מדריד לפרשו מהליגה הספרדית עקב טעויות השיפוט שהתרחשו לטענתה בשניות המכריעות, שחררה הלילה (בין שני לשלישי) הנהלת אלופת אירופה את תגובתה הרשמית לאירועים.

“אנו רוצים לציין לפני הכל שההסברים שניתנו למועדון ריאל מדריד בנוגע למה שהתרחש בגמר הגביע מצערים וטא מספקים. כמובן שריאל מדריד מודעת לכך שטעויות אנוש יכולות להתרחש לפעמים בספורט”, פתחה הנהלת הקבוצה בדבריה והמשיכה: “אבל אנו חשים שיש צורך בתגובה ברורה למה שקרה במהלך האחרון של המשחק, שנצפה על ידי השופטים במסכי הטלוויזיה כאשר ההחלטה שהתקבלה לאחר מכן נוגדת לתקנות”.

עוד צוין כי: “ריאל מדריד תומכת בקיומה של המערכת הטכנולוגית כדי שזו תשפר את אופן השיפוט ותשמור על הצדק בספורט. לכן, אנו לא יכולים להבין מדוע במקרה הזה שהתרחש ברגע כל כך מכריע, שלושה שופטים לא השכילו לבדוק את כל ההילוכים החוזרים שעמדו לרשותם על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. בשל העובדה שטרם קיבלנו מענה לטענותינו, ריאל מדריד תמשיך ללמוד את האמצעים והפעולות העומדים לרשותה בעקבות האירועים החמורים שהתרחשו”.  

חשוב לציין שאותה הודעה מטעם הבלאנקוס הגיעה לאחר שהמועדון יתבשר כי צמד כוכביו, פיליפה רייס ופקונדו קמפאצו, יעמדו לדין לאחר שהפנו טענות ומילים קשות כלפיי צוות השיפוט בסיום והם עלולים לספוג עונשים כבדים.