רגע לפני המשחק הרשמי הראשון שלה בגביע הווינר, הפועל ירושלים פגשה הערב את המשוכה הקשה ביותר שלה עד כה במשחק ההכנה כאשר הובסה 94:76 על ידי אנדולוס אפס, זאת במסגרת טורניר הרקליון אשר נערך בכרתים.

סגנית אלופת ישראל פגשה קבוצת יורוליג לכל דבר, אך הראתה כי היא עדיין לא נמצאת ברמה וספגה הפסד קל מדי. הטורקים שלטו לאורך כל המשחק בצבע וניצלו הגנה רעה של האדומים כדי לייצר נקודות קלות. ההתקפה של האדומים אמנם הציגה אחוזים רעים משלוש (כ-30%), אך היא הראתה כי יש לה פוטנציאל, אבל סימונה פיאניג'אני יצטרך לסדר את הרוטציה בצורה טובה יותר. ג'רום דייסון בלט עם 24 נקודות והיה מנקודותה אור של ירושלים, אמארה סטודמאייר סיפק משחק רע.

ירושלים פתחה טוב את המשחק, אך כבר ברבע הראשון הטורקים השתלטו על המשחק וסיימו את הרבע הראשון ביתרון 16:25. המגמה נמשכה גם ברבע השני, כאשר ההגנה האדומה ספגה לא פחות מ-30 נקודות ברבע וירדה למחצית בפיגור 55:37.

ברבע השלישי ירושלים עלתה חדה יותר והצליחה לצמק את התוצאה ל-15 נקודות הרבה בזכות יכולת טובה של דייסון שנכנס לצבע, אך לאחר מכן ההגנה חזרה לא לתפקד והטורקים עלו ליתרון 20 הפרש ואף ירדו לעשר דקות האחרונות ביתרון 50:75. הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד, כאשר הפועל י-ם ניסתה להציל מכבודה ולצמק את ההפרש. כאמור בשבוע הבא ירושלים תערוך את משחקה הרשמי הראשון לעונה במסגרת גביע ווינר ותקווה שעד אז התלכיד יתחבר.

רבע ראשון: 25:16 לאנדולו אפס
הפועל י-ם עלתה בחמישייה עם: קרטיס ג'רלס, ג'רום דייסון, טרנס קינזי, ליאור אליהו ואמארה סטודמאייר. האדומים פתחו טוב את המשחק, אך סל ושלשה של הטורקים העניקו להם יתרון. מכאן ההגנה של ירושלים לא ממש תפקדה, איפשרה לשחקני היריבה לחגוג בצבע ושתי דקות לסיום הרבע הטורקים עלו ליתרון השיא שלהם במשחק - 18:9. גם ההתקפה של סגנית האלופה הישראלית לא תפקדה וסיפקה רבע רע ומפוזר. טרוויס פיטרסון שעלה מהספסל סיפק שלשה והוריד את ההפרש ל-23:16. אנדולו אפס הספיקה לקלוע בשניות האחרונות ולרדת ביתרון 9 אחרי 10 דקות.

יותם הלפרין זורק (איתי כהן)
יותם הלפרין זורק (איתי כהן)
 

רבע שני: 55:37 לאנדולו אפס
גם הרבע השני נפתח באותה מגמה כאשר יותם הלפרין סיפק את האיבוד כדור החמישי של ירושלים במשחק. אירוע לא שגרתי נרשם במשחק כאשר פיאניג'אני זעם על החלטת שיפוט וספג עבירה טכנית, אשר הגדילה את הפער ל-26:16. הטורקים המשיכו בשלהם והגדילו את הפער ל-14, אך ג'רום דייסון התעורר וצימק ל-33:22. ההפרש רק עלה וצמח ושלשה של הטורקים העלה היתרון ל-41:24. הטורקים עלו כבר ליתרון 19, 52:33, אך ירושלים, הרבה בזכות דייסון, רצה ל-0:4 וצימקה ל-15 הפרש, אך ההגנה שוב לא תפקדה והטורקים ירדו להפסקה ביתרון 18.

רבע שלישי: 75:50 לאנדולו אפס
בפתיחת הרבע השלישי האדומים עשו קולות של קאמבק עם סל ועבירה של סטודמאייר והגנה מעט קשוחה יותר שהצליחה לעצור את הטורקים ולצמק את היתרון ל-15. התקוות של האדומים מהר מאוד הסתיימו כשהטורקים עלו ליתרון 20 הפרש, 68:48. בהמשך האדומים פשוט התפרקו, איבדו כדורים בהתקפה והטורקים רצו לארבע נקודות קלות והעלו את ההפרש ל-24 נקודות. הטורקים המשיכו לא להתקשות לייצר נקודות וירדו לעשר הדקות האחרונות של המשחק ביתרון 25.

סיום: 76:94 לאנדולוס אפס
עשר הדקות האחרונות התחילו לפרוטוקול ושתי הקבוצות משחקות בהתאם. קרטיס ג'רלס נראה רע עבור ירושלים והחטיא לא מעט. האדומים הצליחו לצמק את התוצאה ולהוריד את ההפרש ל-14 נקודות הפרש, שלוש דקות לסיום. איבוד כדור רשלני של הלפרין איפשרה לטורקים להשיג שתי נקודות קלות ולקבוע 68:86 ושלשה נוספת הגדילה את הפער ל-70:89. ירושלים עוד הצליחה לצמק מעט ולהציל מכבודה, אך בסיום ספגה הפסד בהפרש דו ספרתי ולבטח לא ירדה מעודדת מהמשחק.