האם היורוליג בדרך לשנות את שיטת ההפרשים? בעקבות הסאגה המביכה במשחק אמש (חמישי) בין מכבי תל אביב לדרושפאקה בדקות הסיום, ארגון היורוליג הוציא היום הודעה רשמית בו הוא מציע כי נקודות אשר ייקלעו בהארכה לא ייחשבו בהפרשי הסלים בשלב הבתים של המפעל. בנוסף לפתרון, הנהלת היורוליג הדגישה בהודעה כי הארגון מקיים מעקבים על מנת לייעל את המפעל ואף יכול לשנות את החוקים במידת הצורך.

כזכור, הצהובים, שהיו צריכים ניצחון ב-11 הפרש ומעלה נגד הטורקים על מנת לעלות לטופ 16, הבינו לקראת הסיום כי הם לא יצליחו להשיג את ההפרש המבוקש והחלו לשחק במטרה להיכנס להארכה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרגעים המביכים בסיום משחק ההדחה של מכבי

ג'ורדן פרמאר וטיילור רוצ'סטי החטיאו במכוון מהעונשין, הטורקים מנגד לא ניסו לקלוע גם הם בחלק מהדקות, באחת הסאגות המביכות שנראו בכדורסל האירופי בשנים האחרונות. הצהובים כאמור לא צלחו במשימתם והודחו מהיורוליג.

"היורוליג תתייעץ עם בעלי המניות בנוגע לפתרון אפשרי אחרי המקרה במשחק בין מכבי ת"א לדרושפאקה. ההצעה ככל הנראה תכלול גם פתרון שבו נקודות אשר ייקלעו בהארכה (בכל אחד מהמשחקים בשלב הבתים) לא ייחשבו בהפרשי הסלים בשלב הבתים. ההצעה הזו, יחד עם הצעות נוספות, נשלחו לוועדה שתתכנס לפני תחילת עונת 2016/2017", הודיעו ביורוליג.