מכבי תל אביב ודרושפאקה הגיעו למחזור הנעילה של שלב הבתים ביורוליג כשהן נאבקות ראש בראש על הכרטיס לטופ 16. על הצהובים ישב יתרון 11 נקודות, שעמד כמחסום פסיכולוגי. עבור הטורקים היה זה הקהל הביתי, שהיה עשוי להפוך לחרב פיפיות.

דקות הסיום היו קומדיה חסרת הומור וספורטיביות, שלא נראתה שנים בזמן שבמכבי ת"א חיפשו דרך לשלוח את המשחק להארכה. הקבוצה שעוצבה על ידי ז'אן טבק בשבועות האחרונים, בשל היכרותו עם הסגל, גרמה לשינוי משמעותי. טיילור רוצ'סטי, סילבן לנדסברג קיבלו את המושכות והפכו לשחקנים מובילים לצד דווין סמית' ובריאן רנדל כאשר גם איתי שגב, שבכדורסל הישראלי כיוונו אל עמדת הפורוורד, קיבל דקות בשל המצוקה בעמדת הסנטר וגם הרשים בדרבי.

חרף ההשקעה הגדולה באימונים הצהובים התקשו להרים את רמת ההגנה מול דרושפאקה, שאינה נחשבת לקבוצת צמרת בטורקיה. דווקא עם ההיסטוריה, המסורת והתקציב הגדול, מכבי שיחקה בצורה גרועה וחסרת רעיונות. מכבי ת"א נקלעה לפיגור מוקדם ושילמה את המחיר, בצורה כואבת.

בזמן שבליגת העל הלחץ על כל המגרש עובד, באירופה הדברים נראים אחרת כאשר הגארדים מתקשים למנוע את החדירות לסל. בכל פעם שהגארדים הטורקים עברו את ג'ורדן פרמאר ורוצ'סטי הם הגיעו לטבעת בקלות. גם נושא הריבאונד היה לוקה בחסר בצורה משמעותית.

הרי במחצית, עם יתרון 35:38, למכבי הייתה מקפצה נהדרת בדרך להשגת יתרון 11 הנקודות וזה קרה דווקא עם התעלות של פרמאר וגיא פניני, שדייקו מחוץ לקשת. הוויתור על דראגן בנדר השתלם כמו גם הספסול של סמית' ורנדל, שלא היו בשיאם במחצית הראשונה. נדמה שאת ארסנל השלשות בוזבז מול באמברג ובדרבי כאשר דווקא מול קבוצה טורקית פושרת, האחוזים של הקלעים בצהוב היו מזעזעים. רוצ'סטי רשם 7 מ-24 לשתי נקודות, פרמאר הוכיח שוב כי לא מדובר במנהיג.  

לראשונה בתולדותיה המועדון כושל ברגע האמת ושום דבר לא יסית את הכישלון בצהוב. מי שחשב שאפשר להגיע ליורוליג עם צמד גבוהים כמו אריזה אונוואקו וטרבור אמבקווה, מי שחלם על קו אחורי עם רוצ'סטי ופרמאר, והאמין שסמית' ורנדל יכולים להוביל, התבדה ובגדול. הבנייה כולה הייתה שגויה מההתחלה ועד הסוף כאשר גם החיים ביורוקאפ לא יהיו קלים.

לנדסברג. מי חלם על קו אחורי מוצלח איתו ועם פרמאר (GettyImages)
לנדסברג. מי חלם על קו אחורי מוצלח איתו ועם פרמאר (GettyImages)
 

היכולת של שחקני מכבי ת"א גורמת להחלטה על אכזבת העונה לקשה מאוד. את התואר תפסו שניים: פרמאר בקרב הגארדים ואונוואקו בין הגבוהים. הצהובים ימשיכו להיאבק עם הפועל ירושלים בליגה המקומית אבל לקראת העונה הבאה ביורוליג היא צריכה בנייה מחודשת.