לא פחות מהיסטוריה התרחשה הערב (חמישי) במחזור הנעילה של היורוליג כארשר מכבי תל אביב סיימה את דרכה בשלב הבתים. הצהובים 66:70 על דרושפאקה, שהפך לניצחון העצוב ביותר בתולדות המועדון, ניצחון שחתם עונת שפל עם מאזן 6:4, נתון חסר תקדים עבור אלופת אירופה עד לפני שנתיים. מסתבר כי גם ההגעה של ז'אן טבק לא סייעה לצהובים, שנראו רע במהלך המפגש בטורקיה כאשר כל התסמינים הרעים של הקבוצה בלטו שוב ושוב.

בסיום המפגש בטורקיה וכשהוא חתום על ההישג הנוראי ביותר של המועדון ביורוליג, אמר ז'אן טבק: "אני מרגיש מאוכזב עבורי, עבור השחקנים, האוהדים והקבוצה. כשהגעתי המטרה הייתה להגיע לטופ 16 אבל לא הצלחנו להשיג את זה, נכשלנו. היו לנו בעיות של פציעות. התקשנו להגיע ליתרון של 11 נקודות מול דרושפאקה, שהיא קבוצה חזקה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כישלון צהוב: מכבי לא עלתה לטופ 16

סגנון המשחק: "ששאלתם אותי על האחוזים מחוץ לקשת, אז אמרתי לכם שזה מסוכן מדי לסמוך על זה. זו הייתה המציאות שלנו כשמביטים על הסגל שלנו. אנחנו צריכים להוסיף אפקטים נוספים למשחק שלנו. אני לא אוהב את העבודה שאנחנו זורקים המון מחוץ לקשת אבל זה הסגל שיש לנו".

דקות הסיום: "אני מתבייש על מה שקרה. לא הייתי גאה בדקות האחרונות אחרי 14 שנים של קריירה כשחקן. זה לא היה נכון, או הדבר הנכון לעשות אבל רציתי להשיג את המטרה שלנו דרך הארכה. עשיתי את זה הפעם ואני מתחרט על זה, לא אעשה את זה יותר".

ג´ורדן פרמאר מחפש מסירה. ברוך הבא ליורוקאפ (GettyImages)
ג´ורדן פרמאר מחפש מסירה. ברוך הבא ליורוקאפ (GettyImages)
 

יורוקאפ: "נצטרך להתרגל לזה. אנחנו ביורוקאפ, זו לא התחרות שהאוהדים רגילים אליה אבל ננסה לעשות את המיטב. אנחנו צריכים לדעת שיש קבוצות מלבד מכבי ת"א שיכוונו לעבר הזכייה בתואר הזה".

גם היו"ר שמעון מזרחי שיתף: "כשמגיעים למצב בו במשחק האחרון צריכים לנצח בחוץ ב-11 נקודות הפרש, קשה מאוד לעשות את זה. הובלנו כבר ב-6 נקודות הפרש, אבל לא הצלחנו לרוץ ונעצרנו. סבלנו מיום קליעה חלש מאוד של כמה שחקנים משמעותיים וזה פגע בנו. בסוף הבנו שרק הארכה יכולה להציל אותנו, וכל עוד החוקה מאפשרת, לגיטימי לעשות את מה שעשינו. כעת נשחק ביורוקאפ, זו המציאות וניערך אליה בהתאם. ננסה להגיע כמה שיותר רחוק במפעל הזה".

גיא פניני: "האכזבה היא גדולה. הטעויות שלנו קרו בעיקר בתחילת העונה, ולא היום. שיחקנו מול קבוצה טובה עם הרבה כלים, בבית שלה. היינו צריכים משחק מושלם כדי לנצח בפער הרצוי. החטאנו כמה שלשות שהיו יכולות לשנות הכל וכמובן שלא שיחקנו הגנה כמו שצריך. בתקופה האחרונה יש אנרגיות חיוביות בקבוצה ואנחנו עובדים קשה, משחקים טוב ומשיגים ניצחונות. לא נוריד עכשיו את הראש, יש עוד חצי שנה לשחק והרבה אתגרים - ליגה, גביע וגם יורוקאפ. הבנו שרק דרך הארכה אפשר להגיע להפרש הרצוי ולכן עשינו מה שעשינו. לא רצינו להגיע לכך, זה לא יפה לעין, אבל לא הייתה לנו ברירה".