מכבי תל אביב חתמה הערב (חמישי) קמפיין כושל בשלב הבתים ביורוליג למרות ניצחון 66:70 על דרושפאקה וסיימה במקום החמישי בלבד בבית 4. הצהובים, שנפרדו מגיא גודס באמצע הקמפיין, לא הצליחו לבצע את המשימה ולעלות לטופ 16 וכעת יסתפקו במעפל השני בחשיבותו באירופה, היורוקאפ.

כאמור, הצהובים פתחו את העונה האירופית בצורה נוראית עם מאזן 2:0 לראשונה מזה 17 שנה, אחרי הפסדים לצסק"א מוסקבה ולמלאגה. אבי אבן לקח את המושכות ותרם הפסד נוסף עבור הצהובים, עד שהגיע ז'אן טבק הקרואטי כדי להציל את המועדון. הקרואטי הפסיד גם הוא בשני המשחקים הראשונים שלו, אך לאחר מכן הגיעו שני ניצחונות על דינמו ססארי ובאמברג שהעמידו את הצהובים במשחק אחד מעלייה ל-16 האחרונות, אך כאמור, מכבי כשלה במשימה שלה ולראשונה אי פעם לא העפילה לטופ 16.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כישלון צהוב: מכבי לא עלתה לטופ 16

ז'אן טבק - ציון: 6
המאמן הקרואטי חתם במכבי עבור מטרה אחת בלבד – לא לזכות בגביע ובטח שלא באליפות, אלא להציל את העונה האירופית של מכבי ת"א. למרות כל הדיבורים על שינוי גישה ורמת מפלס האגרסיביות, סטטיסטית, אין שינוי הגנתי של ממש, אלא רק התקפית כשהקבוצה קולעת יותר וזה כתוצאה של כושר קליעה. לא הצדיק את פיטוריו של גיא גודס.

ז´אן טבק (רדאד ג´בארה)
ז´אן טבק (רדאד ג´בארה)
 

ג'ורדן פארמר - ציון: 1, כיאה למספר הגופייה שהוא לובש
המתאזרח לא ענה על שום ציפיות, לא הצדיק את הרזומה העשיר, לא הזכיר כלל את הכוכב שהיה בקדנציה הקודמת, ובתור אחד שכבר היה במערכת ומכיר את המשמעויות במכבי – לא תרם כלום, לקח כסף, ולא התחבר עם שני מאמנים שונים.

פרמאר. לא השחקן שהיה (רדאד ג´בארה)
פרמאר. לא השחקן שהיה (רדאד ג´בארה)
 

דראגן בנדר - ציון: 4 
מכבי זה לא המקום לבנות שחקנים. הילד הקרואטי נפל לסיטואציה בלתי אפשרית בה אין סיכוי שיצליח. עזבו את ה-NBA, או היורוליג, אפילו בליגה המקומית ז'אן טבק לא סמך עליו כדי להלביש אותו בדרבי.

דרגאן בנדר (רדאד ג´בארה)
דרגאן בנדר. גם בליגה לא סמכו עליו (רדאד ג´בארה)
 

 דווין סמית' - ציון: 7.5
למרות הפציעות, הפורוורד הוותיק תמיד מחויב להצלחת הקבוצה, גם בגין סיכון הבריאות. סמית' מכיר את ה-DNA של מכבי ולצערו נפל קורבן לבניה לקויה של המערכת עם גארדים אנוכיים שלא עזרו לו להביא היכולות לידי ביטוי. אחד הבודדים עליהם אפשר לסמוך בצהוב.

דווין סמית´. הברומטר של הצהובים (רדאד ג´בארה)
דווין סמית´. הברומטר של הצהובים (רדאד ג´בארה)
 

 בראיין רנדל - ציון: 6.5
בכלל לא היה צריך להיות פה? העוגן ההגנתי של מכבי המשיך להיות מלכודת הדבש באירופה. רנדל עובד שעות נוספות על הצלחת הקבוצה, מחויב כמי שגדל צהוב בהיום הראשון ואפילו שיפר במעט את הקליעה מחוץ לקשת. מנגד, הקמפיין האירופי מוכיח כי אינו מסוגל להוביל את הצהובים מעבר לשלב הבתים.

בריאן רנדל (רדאד ג´בארה)
בריאן רנדל. העוגן של מכבי (רדאד ג´בארה)
 

דגן יבזורי - ציון: אין
קשה לתת ציון לשחקן שמההתחלה לא השתלב בקבוצה ולמעשה נפצע בצורה קשה כבר באימון הבכורה. יבזורי לא הצליח להתאושש ולמרות הברקה בליגה, קשה לדרג אותו כי עבר ניתוח ופספס את שארית שלב הבתים. בסופו שלל דבר, הקלע מהעמק הפעיל לשלב השני ביורוקאפ בכל זאת.

גיא פניני - ציון 6.5
הקפטן המוביל של הקבוצה חזר מפציעה קשה ונכנס לכושר הטוב והמוכר בדיוק בזמן. פניני לאחרונה קולע מכל הטווחים ומראה את היכולת שהצדיקה את החתמתו על חוזה חדש.

גיא פניני. חזר מהפציעה בדיוק בזמן (משה חרמון)
גיא פניני. חזר מהפציעה בדיוק בזמן (משה חרמון)
 

איתי שגב - ציון: 6
לא קיבל הזדמנויות ונקלע לסיטואציה קשה ועונה בעייתית מבחינה קבוצתית. בכל זאת, שכב הוכיח את עצמו בדקות המועטות בהן קיבל צ'אנס והראה שבעתיד יש על מי לסמוך, בתקווה שמכבי לא תפקשש איתו בדרך.

יוגב אוחיון - ציון 7
לא משנה את מי תנחיתו לו על הראש, יוגב אוחיון ימשיך להיות המנוע המרכזי של מכבי ת"א והגארד המאזן בקבוצה הכי לא מאוזנת ביבשת. אוחיון נלחם בפציעות, שומר קשוח ומקריב גופו למען הקבוצה.

יוגב אוחיון מול ארון ג´קסון (יניב גונן)
יוגב אוחיון. נשאר המנוע של הצהובים (יניב גונן)
 

סילבן לנדסברג - ציון: 8
הפורוורד המתאזרח חזר מפציעה לא נעימה, נכנס לכושר והפך לאחד הסקוררים הטובים שיש. לנדסברג גם שיפר את משחק ההגנה והפך לאחד הברגים החשובים במערכת.

לנדסברג. (רדאד ג´בארה)
לנדסברג. נכנס לכושר אחרי הפציעה (רדאד ג´בארה)
 

אייק אופייבו - ציון: 5
הפורוורד-סנטר הניגרי הפגין ניצוצות של שחקן יורוליג ואף סחט מחמאות מדימיטריס איטודיס. לקח לו זמן להיכנס לכושר ולהתחבר לקבוצה, אבל הוא היה ליחיד מבין הגבוהים שהביא מימד של קליעה ומשחק גב לסל. הפציעה שלחה אותו צעד אחד לאחור והוא פספס את הרכבת שנעלה את שלב הבתים.

אייק אופייבו (רדאד ג´בארה)
אייק אופייבו (רדאד ג´בארה)
 

טיילור רוצ'סטי - ציון 7
הסקורר המוכח ביבשת נמצא היום בדיוק במקום בו רצו שיהיה. קלע אבסולוטי שמוביל את מכבי. לקח לו זמן למצוא עצמו, אבל בעזרת הפציעה של ג'ורדן פארמר, הוכיח שהוא הבעל הבית של מכבי. מעניין איך הייתה נראית העונה האירופית של הצהובים אם היה הגארד המוביל מהרגע הראשון?

רוצ´סטי מאוכזב (רדאד ג´בארה)
רוצ´סטי. נכנס לעניינים (רדאד ג´בארה)
 

טרבור אמבקווה - ציון 5
לא הזכיר כלל את אלוף גרמניה אשתקד עם באמברג. שחקן מוגבל ולא מלוטש התקפית, שסבל מתקופת הסתגלות ארוכה. בתקופה האחרונה הפגין יכולת טובה יותר מאשר לפני שבועיים.

טרבור אמבקווה (רדאד ג´בארה)
טרבור אמבקווה. לא מה שציפו (רדאד ג´בארה)
 

ארינזה אונואקו - ציון: 3
לא תרם מה שציפו התקפית וברור שבהגנה היה חור רציני. פלופ.

 ויטור פרבאני: ציון: כל מילה מיותרת.