המסע האירופי הקסום של הפועל ירושלים עדיין בחיים. האדומים מהבירה ניצחו היום (שישי) את ולנסיה במסגרת המשחק השני של סדרת חצי גמר היורוקאפ 66:79 והשוו את התוצאה ל-1:1 במפגשים. המשחק הבא ייערך ביום רביעי בוולנסיה והמנצחת שם תשיג את הכרטיס הנכסף לגמר המפעל.

“אני חושב שוולנסיה היא קבוצה מצוינת”, הסביר סימונה פיאניג’אני המאושר בסיום, “ההגנה שלהם מאוד קשוחה. זה בלתי אפשרי לשחק מולם 40 דקות מלאות של כדורסל אינטנסיבי. כל שחקן ששיחק כאן נתן הכל, כולם עשו עבודה מצוינת. הכל התחיל מההגנה שלנו, לעצור אותם על 66 נקודות זה משהו מיוחד. זה חשוב מאוד, כי התחלנו טוב וסיימנו מצוין. זה ערב גדול לאוהדים שלנו, הם נתנו לנו המון אנרגיה ואני מאוד אוהב אותם. עכשיו אנחנו חושבים על המשחק הבא”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ירושלים מנצחת את ולנסיה 66:79

עוד הוסיף המאמן האיטלקי: “לבעלים שלנו יש חזון להגיע ליורוליג, וכאן עשינו צעד גדול להוכיח שמקומנו שם והצלחנו לשמח אותו. יש שם קבוצתו איכותיות והוכחנו שאנחנו יכולים להלחם מול קבוצה ברמה הזו. אנחנו עוד לא חושבים על הגביע יש לנו עוד משחק אחד, הלחץ יהיה עליהם”.

קרטיס ג'רלס וטרנס קינזי חוגגים (אורן בן חקון)קרטיס ג'רלס וטרנס קינזי חוגגים (אורן בן חקון)

בעלי הקבוצה, אורי אלון, נשמע נלהב במיוחד: “היום היינו יותר טובים מהם, אם זה היה חומק זה היה פספוס. אנחנו יכולים לעשות את זה, גם בוולנסיה היינו צמודים והם פשוט ברחו לנו. בנינו קבוצה כדי לעשות עונה טובה באירופה ואנחנו עושים עונה מדהימה. די פירקנו את ולנסיה כאן הפעם, לא היה ספק בכלל. אנחנו נגיע לשם למשחק המכריע במטרה לנצח. כל שחקן בקבוצה אמר לי שהוא מרגיש שאנחנו טובים יותר. לא דרסנו, אבל זו קבוצה שאפשר לעבור אותה ולהגיע לגמר היורוקאפ. אם מלאגה תעלה, תהיה לנו האפשרות לנצל את יתרון הביתיות, יש לנו את הקהל וההיכל המתאים. אנחנו נגיע למשחק שם באנרגיה מדהימה”. 

עוד הוסיף: “מנכ”ל היורוליג הגיע לכאן ואמר לי שאנחנו קבוצה ליורוליג. זה יכול לקחת שנה או שנתיים אבל זה יקרה בסופו של דבר. המפעל יורחב ואני מאמין שנהיה שם בסוף. אני רוצה שנגיע לגמר ונתמודד מול קבוצה שאפשר לעבור וללכת עד הסוף. העבודה שלי בקיץ תהיה לדאוג שיהיו עוד ישראלים. אתם תראו מה אנחנו נעשה בקיץ, מי שטוב ישחק. יש לנו ישראלים מובילים, הם חשובים לנו ואנחנו צריכים אותם, רוח המפקד זה אומר לנצח. אני מאושר ממה שיותם הלפרין עשה כאן. אני בכלל לא מפחד מוולנסיה, זה תלוי בנו ואנחנו מסוגלים לנצח. לא יהיה קל, אבל אנחנו צריכים לעשות את זה”.

יותם הלפרין, קרטיס ג'רלס וטרנס קינזי (אורן בן חקון)יותם הלפרין, קרטיס ג'רלס וטרנס קינזי (אורן בן חקון)

יותם הלפרין: ״עשינו את העבודה, ראיתם כמה קשה זה היה. היו דקות מצוינות, הרבה עליות וירידות, עלינו ל-12 ופיגור של ארבע ועוד פעם חזרנו כי אין מה לעשות זאת קבוצה ברמה מאוד מאוד גבוה. הכי חשוב שעשינו 1:1, עכשיו הלחץ עליהם. יש לנו עכשיו קצת זמן להתאושש, יש משחק חשוב באמצע ונצטרך למצוא את הכוחות לבוא ליום רביעי הכי מוכנים שאפשר.

“אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה, ההפסד היחיד שלהם בבית העונה היה לנו אז ככה שכבר עשינו את זה בעבר וזה לא בלתי אפשרי. גם במשחק הראשון היינו במשחק. הנקודות שלי ושל בר טימור זה לא מה שעשה את ההבדל אבל בהחלט היה חלק חשוב בניצחון. היום גם אני וגם בר נכנסנו טוב למשחק ובמשחק אחר זה יכול להיות מישהו אחר, כשהרוטציה גדולה זה חשוב בעיקר בסדרה של הטוב בשלוש״.

פדרו מרטינס מאמן ולנסיה: ״זה יהיה משחק נהדר עם כדורסל טוב וקשה עבור שתי הקבוצות. אנחנו מכבדים מאוד את הפועל, יש להם שחקנים טובים, אנחנו רוצים לנצח אבל יודעים שזה לא יהיה פשוט. הייתה להם הגנה טובה וזה אחד הדברים שניצחו להם את המשחק״.