אחרי שהפסידה בוולנסיה תוך הצגת משחק נרפה, הפועל ירושלים לא רוצה לתת לעונה האירופית שלה לברוח רגע לפני המשחק השני בסדרת חצי גמר היורוקאפ ב-14:00, (חי בערוץ 20) מול הקבוצה הספרדית. בעקבות תקרית האלימות בספרד, ירושלים החליטה להחזיר ל-24 אוהדי הקבוצה שטסו לוולנסיה את כל כספם כולל טיסה, מלון והוצאות נוספות כאשר המחירים מוערכים בכ-500 יורו לאדם.

ירושלים ערכה מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות, אשר הועברה בשידור חי כאן באתר, בהשתתפות המאמן סימונה פיאניג’אני. “אני יודעים שהמצב בעייתי, אבל אנחנו שמחים להיות כאן בחצי הגמר”, פתח המאמן האיטלקי את דבריו. “ידענו שיהיה לנו קשוח ושוולנסיה זו קבוצה חזקה, אבל כבר ניצחנו אותה העונה ואנחנו מאמינים שאפשר לעשות זאת. העונה מתנקזת למשחק אחד, אנחנו צריכים לנצח כדי להשאיר את הכל פתוח למשחק השלישי וזו המטרה שלנו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פיאניג'אני: "יודעים מה המשמעות"

“בחצי הראשון של המשחק בספרד פתחנו טוב בפעולות אישיות ואגרסיביות מול קבוצה שיכולה בקלות לשחק ביורוליג. המפתח הפעם זה ההגנה, זה מה שנתן לוולנסיה את משחק המעבר הקל במשחק הראשון ונצטרך למנוע את המתפרצות הללו. שחקני ולנסיה מצוינים בריבאונד הגנה. אין הרבה זמן לשינויים אצלנו או אצלם, לכל קבוצה יש את המערכת שלה והשאלה היא איך נעשה את ההתאמות”.

אמארה סטודמאייר באימון (אחמד מוררה)אמארה סטודמאייר באימון (אחמד מוררה)

“מעולם לא התייחסתי לשחקנים שלי כאל ילדים”, הוסיף פיאניג’אני, “כולם יודעים מה המשמעות כי הם משחקים במועדונים גדולים. לפעמים משחקים הרבה, לפעמים מעט, זה תלוי רק בקבוצה. לפעמים אתה צריך שחקנים שמתאימים לדבר אחד ולא מתאימים למצב אחר והם מבינים את זה. יש שחקנים שמשחקים עשר דקות ובכל פעם – עושים דברים טובים. זה לא בגלל שאחד טוב מאחר, זה בגלל שזה מתאים באותו רגע. הם לא ילדים, אני מאמין בהם כי כל אחד מהם נותן הכל ועשה הרבה כדי שנגיע לכאן. כשמשהו רץ בצורה מסוימת, אין סיבה לשנות אותו”.

“זה משחק אחד” סיכם המאמן, “אם ננצח אותו נוכל לחשוב על המשחק השלישי. אבל הכל תלוי עכשיו בזה”.