מ.ס. אשדוד יכולה לרשום וי ראשון על העונה האירופית שלה, אחרי שעלתה מעשית הערב (חמישי) לראשונה בהיסטוריה שלה שלב ביורוקאפ. הקבוצה של אלי רבי טסה למוסקבה לפגוש את דינמו המקומית וניצחה 59:76, רשמה ניצחון כפול על הרוסיות וכאמור הבטיחה באופן מעשי את העלייה לשלב השני של המפעל.

המשחק היה שייך לחניכות של רבי כבר מההתחלה, כשברבע הראשון לוח התוצאות עמד על 13:21. אחרי עשרים דקות של כדורסל, הבנות של אלי רבי הצליחו לשמור על היתרון וירדו להפסקה ביתרון של 33:41. המשחק המשיך להיות בידיים של האדומות צהובות מישראל וכאמור בסיום אשדוד רושמת ניצחון שעתיד להיכנס לדפי ההיסטוריה שלה, 59:76. באופן תיאורטי קיים סיכוי קלוש כי האלופה הישראלית לא תעפיל לשלב הבא, אלא שכדי שזה יקרה היא צריכה להפסיד בשני המחזורים הבאים בפער גדול ושיריבותיה יינצחו.

קבוצתו של אלי רבי הגיעה למפגש מול דינמו מוסקבה בידיעה כי ניצחון והיא בשלב הבא ביורוקאפ. שי דורון במשחק ענק סיימה עם 18 נקודות. רק במידה ואשדוד תפסיד בשבוע הבא בפער גדול, ובנוסף תפסיד שוב במחזור האחרון קיים עדיין סיכוי שהיא לא תעלה, אך זו לא נראית סיטואציה אפשרית במצב הנוכחי.

הישראליות שלטו בהתמודדות מהרגע הראשון, כששתי נקודות מהקו של טיפני ג'קסון סגרו את הרבע ביתרון 13:21. ברבע השני הרוסיות ניסו לחזור למשחק, אבל הייטוואר ודורון לא אפשרו להן להוריד את ההפרש. בהפסקה 33:41.

גם את שני הרבעים האחרונים השחקניות של רבי ניצחו (10:14 ו-16:21) ובסיום כאמור 59:76. בשבוע הבא תארח אשדוד את אנייסי הרוסית ובמחזור האחרון בעוד שבועיים תתארח אשדוד אצל אדנה בוטאס, מוליכת הבית.

עוד קלעו לאשדוד: הייטאוור 15, אנטיץ' 13, קלארק 10 (8 ריב'), ג'קסון 9 (12 ריב'), דיאמנט 6 ולני סלווין 5.