יכול להיות שבדטרויט ידעו שהסדרה מול מילווקי, מוליכת המזרח בתום העונה הסדירה, תהיה קשה ובוודאי שהיא תספוג בה הפסדים, אבל ספק אם מישהו חשב שהיא תפתח הלילה (בין ראשון לשני) בתבוסה של 121:86 את משחקיה בסיבוב הראשון של הפלייאוף, תוך תצוגת כדורסל אומללה וכבויה ביותר.

הפיסטונס נאלצו להתמודד ללא בלייק גריפין שעדיין מקבל טיפולים בברכו והוא פינה את מקומו בחמישייה לת’ון מייקר, בעבר אחד השחקנים האהובים של הבאקס והפעם אחד שזכה לקריאות בוז בכל נגיעה שלו בכדור. אם זה לא הספיק, גם אנדרה דראמונד הורחק במהלך המשחק ותקבלו צבע דליל ופריך מאוד של הקבוצה ממישיגן.

דראמונד, מייקר וקנארד (רויטרס)דראמונד, מייקר וקנארד (רויטרס)

“אם זה היה תלוי בי, הייתי משחק”, ציין גריפין. “לא הרגשתי שאני נוטש את החברים שלי, אבל אני חייב לעשות מה שהארגון, הקבוצה והצוות אומרים לי כי זו השורה התחתונה. ההרחקה של אנדרה דראמונד? אני חושב שזה היה קשה, אבל לא חושב שהוא היה צריך להיות מורחק עד סוף המשחק בגלל זה. זה לפחות מה שאני חושב לאור מה שראיתי בזמן אמת”.

יאניס אנטטוקומפו שהצטיין עם 24 נקודות ו-17 כדורים חוזרים, אמר בסיום: “אני לא יודע אם הם היו מוכנים לקראתנו, אבל ניסינו רק להתרכז בעצמנו. ניסינו לשחק לפי קצב המשחק שלנו, לרוץ לנקודות שלנו ולשחק כמו שאנחנו יודעים. ההרחקה של אנדרה דראמונד מדטרויט? גקבוצה אנחנו מדברים הרבה על הצורך לשמור על קור רוח גם כשהיריבה עושה נגדנו עבירות לא פשוטות ומשחקת מלוכלך, לא צריך להסתכל אל עבר השופטים כדי לחפש הגנה, רק לשחק חכם ולהמנע ממצבים כאלו”.

יאניס אנטטוקומפו (רויטרס)יאניס אנטטוקומפו (רויטרס)

קבוצה שפתחה היטב את הפלייאוף שלה היא פורטלנד, שגברה 99:104 על אוקלהומה סיטי בדרך ל-0:1 בסדרה במערב. הבלייזרס למי ששכח עפו בסוויפ בעונה שעברה על ידי ניו אורלינס ועונה לפני כן על ידי גולדן סטייט, אבל דמיאן לילארד הבהיר: “אנחנו יודעים איך זה מרגיש לנצח שוב, אבל עכשיו אנחנו צריכים להמשיך הלאה ולהתמקד בשאר הסדרה”.

לילארד המשיך: “ידענו שמצפה לנו מלחמה לכל אורך הערב. אפילו שהובלנו בהתחלה ביתרון משמעותי, הסתכלתי על לוח התוצאות ואמרתי לעצמי ‘בואו נחסל את המשחק הזה’, אמרתי ‘בואו נישאר ככה, נמשיך להלחם, לשחק קשה, אחר כך הם עשו ריצה משלהם וחזרו למשחק”.

דמיאן לילארד שומר על ראסל ווסטברוק (רויטרס)דמיאן לילארד שומר על ראסל ווסטברוק (רויטרס)

פול ג’ורג’ עלה לשחק עם זריקות בכתפו בה סחב פציעה בימים האחרונים: “לפני ארבעה ימים בכלל לא יכולתי להרים את הידיים שלי ואת הכתף ורק הערב יכולתי לזרוק בפעם ראשונה כדור, אז מבחינתי זה רק עניין של חזרה לקצב”. ראסל ווסטברוק המשיך: “זו סדרה וזה רק ניצחון אחד מתוך ארבעה שצריך, הם רק ניצחו את המשחק הראשון. עכשיו נעשה את ההתאמות, נחזור ונהיה טובים יותר במשחק הבא כדי לנצח בו”.