אחרי שגולדן סטייט צימקה ל-3:2 מול טורונטו בסדרת הגמר ושמרה על עצמה בחיים, קווין דוראנט, שנפצע בגיד האכילס במהלך המשחק, המריא היום (רביעי) לניו יורק על מנת לעבור בדיקת MRI שאימתה את החשש הגדול – הכוכב סובל מקרע בגיד האכילס. המשמעות? דוראנט צפוי להיעדר זמן רב מהמגרשים, כשהתסריט האופטימי ביותר מדבר על שבעה חודשים והפסימי מדבר על היעדרות של כשנה מהמגרשים.

לאחר הבדיקה, דוראנט כבר עבר בהצלחה את הניתוח ופירסם בחשבונו: “רציתי לעדכן אתכם: אכן קרעתי את האכילס. הניתוח היה היום והוא היה הצלחה. הדרך לחזרה שלי מתחילה כבר עכשיו! יש לי את המשפחה והיקרים לי לצדי ואנחנו מעריכים א כל ההודעות והתמיכה שנשלחה לעברנו”.

“כמו שאמרתי ביום שני, הכאב גדול. אבל אני בסדר. כדורסל הוא האהבה הכי גדולה שלי ורציתי להיות שם ולשחק כי זה מה שאני עושה. רציתי לעזור לחברים שלנו במסע לזכייה שלישית ברצף. זו הדרך שדברים נעשים במשחק הזה, ואני גאה שנתתי את כל מה שיכולתי מבחינה פיזית ואני גאה שהאחים שלי השיגו את הניצחון. זה הולך להיות מסע, אבל אני בנוי לזה. אני יודע שהאחים שלי יכולים להשיג ניצחון במשחק 6, ואני אעודד עם ‘ד’אב ניישן’ כשהם יעשו את זה”.

קווין דוראנט ברגע הפציעה (רויטרס)קווין דוראנט ברגע הפציעה (רויטרס)

כעת, KD ייאלץ להתמודד עם אחת מהפציעות החמורות, שזמן ההתאוששות ממנה ארוך במיוחד. דמרקוס קאזינס החמיץ לא פחות מ-357 ימים, רודי גיי למשל החמיץ 273 ימים ואילו קובי בראיינט, כוכב העבר, החמיץ 240 ימים ב-2013.