איזו עונה מדהימה עברה על טורונטו ראפטורס, שזכתה באליפות ה-NBA ביום שישי בבוקר, והיום (שני) חגגו השחקנים את הזכייה עם יותר ממיליון אוהדים בעיר. התואר הגיע אחרי ניצחון במשחק השישי בסדרת הגמר מול גולדן סטייט וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהקבוצה רושמת את ההישג המרשים.

עם זאת, השמחה הגדולה של הראפטורס נמהלה בלא מעט עצב ופחד, כאשר במרכז העיר, במקום בו היו אלפי חוגגים וממש בסמוך לאזור בו נפרסו הבמות, נורו יריות במהלך החגיגות. שני אירועי ירי נרשמו וארבעה אנשים נפצעו, אך הם לא נמצאים בסכנת חיים. שלושה אנשים נעצרו “במהירות מדהימה” לפי מפקד משטרת טורונטו, כאשר שניים מהם קשורים לאחר מאירועי הירי והשלישי קשור לאירוע השני. שני כלי נשק נמצאו בחזקתם.

היריות גרמו לכך שהמוני האוהדים ברחו מהאזור בבהלה, כך שישנם מספר פצועים נוספים שנרמסו במהלך הבריחה ההמונית, אך במקרה זה מדובר בפציעות קלות בלבד.

הקבוצה קיימה את “צעדת האליפות”, וכשהיא החלה קראו אוהדים לקוואי לנארד “תישאר”, זאת לאור העובדה שהכוכב, לו נותרה שנה אחת בחוזה עם הגעתו, סיים את חוזהו ועשוי לשחק בקבוצה אחרת בעונה הבאה. בינתיים, ראש העיר, ג’ון טורי, הכריז כי ה-17 ביוני יהיה יום חג שיצוין וייחגג בכל שנה מחדש.

קייל לאורי עם תואר אליפות ה-NBA (רויטרס)קייל לאורי עם תואר אליפות ה-NBA (רויטרס)

הצעדה נמשכה משעות הבוקר ולאורך כל היום, כאשר השחקנים, אנשי הצוות והאוהדים הנלהבים מקשטים את העיר בצבעי הקבוצה, בשירים חגיגיים, תחפושות, דגלים והליכה ממושכת לאורך קטעים נרחבים בעיר, שהפכה בשבוע האחרון לאחת מהשמחות ביבשת.