מאז ינואר, אנתוני דייויס ניסה למצוא דרך לעזוב את ניו אורלינס והפליקנס סוף סוף אפשרו לו לממש את רצונו ולהגיע ליעד המועדף עליו – לוס אנג’לס לייקרס. על פי כל הדעות מדובר בשובר שוויון, והפורוורד בן ה-26 ישתף פעולה עם לברון ג’יימס. אחרי הפציעות של כוכבי גולדן סטייט בסדרת גמר ה-NBA, אין ספק ש-LA שולחת בצירופו של דייויס מסר למערב, שנדמה שיהיה בעונה הבאה פתוח מתמיד.

הלייקרס העבירו את ארבע השנים האחרונות בבניית הסגל שלהם ועם לא מעט הימורים. הם שמרו על השחקנים הצעירים שלהם אחרי הטריידים עבור פול ג’ורג’, ג’ימי באטלר ודמרקוס קאזינס, ואחרי שג’יימס הגיע ללא עוד כוכב לידו, הקיץ כשההזמנות הגיעה הלייקרס עטו עליה ויצרו את אחד מהצמדים העוצמתיים שקיימים כיום ב-NBA.

אנתוני דייויס ולברון ג'יימס (טוויטר)אנתוני דייויס ולברון ג'יימס (טוויטר)

גם צירופו של דייויס הוא סוג של הימור עבור הסגולים, עם כמה שזה יישמע תלוש מהמציאות. עם זאת, הוא שחקן טוב יותר ממה שהיה למשל דווייט הווארד ב-2012, אז הלייקרס לקחו סיכון ונכוו קשות. נדמה שזה מה שעושים בקבוצה הזאת שנים – רודפים אחרי כוכבים, וכשג’יימס עדיין בשיא כושרו, קשה להאשים אותם הפעם.

הלייקרס אמנם איבדו שחקנים כמו לונזו בל, ברנדון אינגרם וג’וש הארט, כמו גם את הבחירה 4 בדראפט לפליקנס, אבל הם כן הצליחו לשמור על קייל קוזמה. הטרייד הזה של הקבוצה מעיר המלאכים הוא אחד מהמשמעותיים והגדולים ביותר בהיסטוריה עבור כוכב אחד בהיסטוריה של הליגה המודרנית.

אנתוני דייויס (רויטרס)אנתוני דייויס (רויטרס)

בארצות הברית יישרו קו ומרבית הפרשנים שם סבורים שהמעבר אמנם כרוך בסיכון מסוים, אבל הוא כזה שהלייקרס היו חייבים לקחת. כמו כן, הם מאמינים שגם הפליקנס יפיקו רווח מהמעבר. עוד נאמר שעכשיו כשהליגה תהיה פתוחה מתמיד בעונה הבאה, LA פעלה בחוכמה כשהלכה על דייויס והקדימה את הקבוצות האחרות שהיו יכולות להציע לו חוזה לשנה אחת בקלות.

דבר נוסף שדנו עליו חלק גדול מהפרשנים הוא הפייבוריטית לזכייה בתואר ב-2019/20. חלק לא קטן בחר שלא לקחת הימור ונימק שהסיבה היא שהליגה פתוחה לגמרי, כאשר הקבוצות ששמן עלה שיכולות לאיים על האליפות הן מילווקי, יוסטון, וכמובן הלייקרס. אגב, גם פילדלפיה הועלתה כאפשרות לזכות, אבל אם ג’ימי באטלר וטוביאס האריס יעזבו, דבר אפשרי בהחלט, הסיכויים שלה לרוץ בטופ לא באמת קיימים.

אנתוני דייויס (רויטרס)אנתוני דייויס (רויטרס)

אחרי אחת העונות הקשות בקריירה שלו, מי שזכה ארבע פעמים בתואר ה-MVP של הליגה יהיה לצד השחקן הטוב ביותר שיכול היה לשתף עמו פעולה, לפחות מאז דוויין ווייד מהימים במיאמי. דבר נוסף שהמעבר הזה מוכיח הוא שלברון ג’יימס שדחף לעסקה מקבל תמיד את מה שהוא רוצה, כאשר עוד ב-2014 היה מעורב בטרייד של קווין לאב לקליבלנד, ואף גרם בעקיפין לעזיבתו של דייויד בלאט והחלפתו בטיירון לו ב-2016, עקב העובדה שלא הסתדר עם אקס מכבי תל אביב.

הפליקנס צפויים להיבנות סביב זאיון וויליאמסון, כאשר הבחירה מספר 1 בדראפט אמורה על הנייר להביא את הקהל ואת התוצאות ללואיזיאנה. ניו אורלינס היא לרוב לא קבוצה שתעשה טרייד עבור כוכב בשיא כושרו מבלי הידיעה שתהיה לה אפשרות להיבנות מחדש, והיא בכל זאת עשתה את זה לפני שהיא ידעה בוודאות אם היא תוכל להחזיק גם בבחירה מספר 4, כשלמזלה הדבר התאפשר לבסוף.

זאיון וויליאמסון (רויטרס)זאיון וויליאמסון (רויטרס)

המפסידה העיקרית מכל המעבר הזה היא דווקא ניו יורק ניקס. אחרי שקווין דוראנט נפצע באכילס וכנראה יחמיץ את העונה הבאה, דייויס היה אופציה עבורה לטווח הארוך והיא התכוונה לנסות ולבצע טרייד עבורו, שינחית אותו במדיסון סקוור גארדן. כשהתרחיש הזה הוא כאמור כבר לא אפשרי, נראה שאין לניקס תכנית ב’, אבל דוראנט שיהפוך לשחקן חופשי עשוי בכל זאת לחתום שם ולהצטרף לאחר שיחלים.