גולדן סטייט ווריירס נכנסה לפלייאוף הזה כפייבוריטית הברורה לזכות באליפות שלישית ברצף, אבל חודשיים אחר-כך זה נגמר בלי קווין דוראנט, בלי קליי תומפסון ובלי התואר. דוראנט, שנפצע במשחק 5 של חצי גמר המערב מול יוסטון, נפצע שוב במשחק 5 של סדרת הגמר וייעדר מהמגרשים שנה שלמה. שלושה ימים אחר-כך קליי תומפסון היה אדיר במשחק 6, קלע 30 נקודות, אך נפצע לקראת סוף הרבע השלישי ולא חזר למגרש. בלי שניים משלושת הכוכבים הגדולים שלהם, הווריירס כבר לא הצליחו להסתדר ברבע האחרון והמכריע, נכנעו 114:110 לטורונטו במשחק האחרון אי פעם באורקל ארנה, ואמרו שלום לתואר “אלופת ה-NBA”.  

מאמן גולדן סטייט ווריירס סטיב קר החמיא ליריבה בסיום: “המאמן שלהם עשה עבודה מדהימה, יש שם כישרון והמון מחויבות. עם זאת, מה שעשינו בחמש השנים האחרונות מדהים, העובדה שאימנתי את השחקנים האלה, אני לא חושב שאני יכול להיות יותר בר מזל. לצפות בהם משחקים זה תענוג והם עשו פלייאוף מדהים”.

האם הפציעות שינו את הגמר: “אני מרגיש רע עבור כל מי שנפצע, פציעות הן חלק מהעונה והמשחק ב-NBA ובכל ספורט, הן חלק משמעותי מהמשחק. זה לא משנה כרגע, מה שמשנה זה שקווין דוראנט כנראה יחמיץ חלק גדול מהעונה הבאה עם הפציעה ואני מקווה שקליי לא יצטרך להיעדר יותר מדי, אני עצוב מאוד עבורם וזו ההרגשה שלי לגבי זה”.

קליי תומפסון פצוע (רויטרס)קליי תומפסון פצוע (רויטרס)

מה חשב כשראה את קליי תומפסון יורד מהפרקט: “עצוב שהגענו למצב הזה, הייתה לנו הזדמנות לנצח ושיהיה משחק שביעי וחשבנו איך לעשות את זה, אבל כשקליי סיים את המשחק זה היה רגע קשה. במשך חמש עונות שיחקנו מעל מאה משחקים וזה הרס אותנו. כשהוא חזר לקליעות, זה היה רק כי אמרו לו את החוקים במסדרון, אבל אחרי זה הוא אמר לי שתוך שתי דקות יהיה מוכן לחזור. לצערי, לבסוף הוא לא יכול היה להמשיך וסיים את המשחק”. אם תומפסון לא היה נפצע, איך המשחק היה מסתיים: “זה לא משנה, כי הוא נפצע”.

המחויבות של השחקנים: “כולם כישרוניים מאוד וגם בלי השחקנים הפצועים היו שחקנים נהדרים. מישהו היה חייב לקחת אחריות והיו רבים שעשו את זה ונתנו דקות טובות. נשענו על הניסיון שלנו ולא נלחצנו, המשכנו לשחק במטרה לנצל את ההזדמנויות שלנו לקלוע”.

סטיב קר (רויטרס)סטיב קר (רויטרס)

דריימונד גרין אמר אחרי המשחק: “קרו לנו כל כך הרבה דברים. דברים שנראה שקרו לפני שנתיים קרו בעצם לפני חודשיים. אני מאוד גאה בחבר’ה, באיך שנלחמנו, זה היה נהדר. יש לנו טונות של לב, המשכנו להילחם, אבל היה חסר לנו בסוף. זה מה שיש, הפסדנו. כל הכבוד לטורונטו, הם עשו סדרה אדירה והגיע להם לנצח”.

על הפציעה של קליי תומפסון: “בלי קליי זה קשה, המרווחים כבר לא שם, הוא אחד משחקני ההגנה הכי טובים שלנו, הוא הקלע שלנו. כמי שהיה עם קליי כבר 7 שנים אני לא מכיר הרבה שחקנים שעובדים כ”כ קשה. האופן בו הוא שיחק, האגרסיביות. הוא סחב אותנו. וכשהוא נפצע, איבדנו המון. אם היו נותנים לקליי להישאר על הפרקט, הוא היה נשאר. הוא ככה. הוא רץ חזרה למגרש, אמרתי לו – ‘מה אתה עושה?’. אבל מי משחק עם פציעה כזו? הוא לוחם, אין דרך אחרת לתאר אותו – הוא ייתן כל מה שיש לו כל פעם שהוא עולה על המגרש. גם אם אין לו בריאות, הוא ייתן את כל מה שיש לו. לכן אנחנו אוהבים אותו”.

גרין מול סיאקם (רויטרס)גרין מול סיאקם (רויטרס)

על כך שאנשים אומרים שזה סופה של השושלת: “אנשים חושבים שזה הסוף שלנו? זה לא חכם. עוד לא סיימנו. הפסדנו השנה, אבל אני שומע הרבה מהרעש הזה, כל הג’אז הזה. אני לא רואה את זה קורה. אנחנו נחזור”.

על הטענה שהוא היה קרוב לקבל עוד טכנית, שהייתה מרחיקה אותו ממשחק 7, אם היה כזה: “ידעתי שאני לא יכול לקבל עוד טכנית, אני לא אידיוט. היה הרבה רעש על שחקנים ושופטים, אני חושב שב-8-10 השבועות האחרונים הרבה קבוצות אמרו שהשופטים היו הרבה יותר טובים בלתקשר איתנו. אני חושב ששחקנים מראים כבוד לחבר’ה האלה. היו לי שיחות עם השופטים היום. יש נרטיב שאנחנו לא עובדים יחד כדי שיהיה מוצר טוב על הפרקט ושהליגה תיוצג באופן שכולנו רוצים שהיא תיוצג. זה לא נכון. היו לי שיחות עם השופטים, אבל אני רחוק מלהיות טיפש כמו שאנשים חושבים שאני, אני יכול לשלוט בעצמי, לפחות קצת”.

סיאקם מוקף בשחקני גולדן סטייט (רויטרס)סיאקם מוקף בשחקני גולדן סטייט (רויטרס)

סטף קרי אמר בסיום: “זה קשה, המון קרדיט לטורונטו. זו הרגשה קשה להיות בצד הזה ולהפסיד בגמר, אבל הוכחנו הרבה לגבי מי אנחנו כקבוצה, המלחמה שלנו, כל מה שהתמודדנו איתו. הגענו לזריקה אחת שיכלה להשאיר אותנו בחיים. זה קשה, אבל ה-DNA שלנו, מי שאנחנו והאופי שיש לנו בקבוצה, לא הייתי מהמר נגד זה שנהיה על הבמה הזאת שוב בשנה הבאה. אני מאוד גאה באופן בו נלחמנו עד הסוף. ה-5 שנים האלה היו אדירות, אבל אני בהחלט לא חושב שזה נגמר”.

סטף קרי (רויטרס)סטף קרי (רויטרס)

על הרגשות לגבי העובדה שזה המשחק האחרון באורקל ארנה: “יש הרבה רגשות והרבה מחשבות. אין חרטות, מה שהשגנו פה, אפילו איך שהסדרה הסתיימה, יש לנו הרבה זכרונות גדולים בבניין הזה. הוא אייקוני כי ההיסטוריה שלנו כארגון ואיך שהגענו לנקודה הזאת תלויים בו. תמיד כשאני נוסע לידו יש לי זכרונות נהדרים של מה שהצלחנו לעשות פה וכשנעבור מעבר לגשר ננסה לייצר זכרונות חדשים. אני מקווה שכל אוהד יזכור איך אוקלנד אירחה אותנו ל-47 שנים ונהפוך את הדף לדברים גדולים וטובים יותר שמחכים לפרנצ’ייז הזה”.

על פרד ואןפליט: “הוא שחקן, הוא קולע זריקות גדולות, הוא עשה דברים יפים כשהכדור בידיים שלו. הלילה הוא קלע 3 שלשות ששמרו את המומנטום בצד שלהם. ראיתי גם הרבה גוף בהגנה, אבל הוא לקח את האתגר והוא אלוף עכשיו. וזה מגיע לו”.

איבקה חוגג, קרי מאוכזב (רויטרס)איבקה חוגג, קרי מאוכזב (רויטרס)

על הפציעה של קליי: “בחור כמו קליי שנתן הכל על המגרש, נותן משחק ענק ואז הוא נוחת לא טוב על הרגל. אני לא יודע מה האבחנה, אבל אתה חושב על האדם וכמה הוא אוהב לשחק כדורסל וזה המחשבות שיש לךך, ולא לגבי מה זה אומר מבחינת כדורסל, אתה מודאג יותר לגביו כאדם ומקווה שהוא בסדר”.

על הזריקה האחרונה: “הזריקה הזאת, אני לוקח 9 מ-10 פעמים, היה לי מבט טוב, יכולתי לראות את הטבעת וזרקתי. אני חי עם זה. אנחנו תמיד מדברים על זה, אני וקליי, על זריקות שאנחנו לוקחים – אנחנו חיים עם זה. הייתי זורק את הזריקה הזאת בכל יום בשבוע”.

קליי תומפסון על הפרקט (רויטרס)קליי תומפסון על הפרקט (רויטרס)

על העובדה שאחרי חמש השנים הקיץ הזה עשוי להוביל לתקופת מעבר ושינוי רציני בקבוצה עם פרישה ועזיבה של שחקנים: “אני לא יודע, יש הרבה החלטות לקבל, אנחנו נכנסים לקיץ ונתמודד איתן. אנחנו אלופים ונצטרך להסתגל ולשמור על ה-DNA ולא משנה איך הסגל ייראה בשנה הבאה. יש לנו תקוות גבוהות לחזור לבמה הזאת, אם זה ייראה אותו דבר או לא, אנחנו משנים בניין והכל, אבל נהנה מהקיץ הזה, זה היה מסע ארוך, שיחקנו הרבה כדורסל, ננקה את הראש, אנשים ישתקמו ויחזרו חזקים יותר והעונה הבאה תהיה העונה הבאה ונחזור עם המנטליות הנכונה. קשה להפסיד גמר, אבל הסיפור עדיין לא נגמר”.