היסטוריה, זו המילה שנזרקת לאוויר יותר מכל ביממה האחרונה ברחבי העיר טורונטו, שקבוצתה המקומית עשויה להפוך כבר הלילה (בין שני לשלישי, 4:00) לקבוצה הקנדית הראשונה אי פעם שזוכה באליפות ה-NBA, אם תצליח לגבור פעם נוספת על האלופה המכהנת, גולדן סטייט, באורקל ארנה, ולהשלים 1:4 בסדרת הגמר של הפלייאוף בתום משחק מספר 5. 

“עדיין לא עשינו כלום”, אמר קייל לאורי שמנסה ביחד עם חבריו להישאר על הקרקע, לפחות עד שתושלם המשימה. "הם אלופים שמגנים על התואר ואנחנו מבינים את זה. הם לא הולכים להקל עלינו את העבודה. גולדן סטייט תעלה למשחק החמישי ותילחם ולזה בדיוק אנחנו מתכוננים”, הוסיף הגארד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איך להפוך אייר ג'ורדן שנת- 85 לנעל חדשה?

גולדן סטייט אגב, חוותה בעבר את שני הצדדים של המצב בו סדרה מגיעה ל-1:3 ומתהפכת. בפעם הראשונה כשהצליחה לחזור מפיגור בסדרת חצי גמר המערב ב-2016 מול אוקלהומה, ומיד לאחר מכן בגמר הפלייאוף, כשאיבדה יתרון דומה בסדרה מול קליבלנד שזכתה בתואר בסופו של דבר.

“אני בטוח שיהיה טירוף בטורונטו במהלך המשחק”, אמר מאמן הראפטורס ניק נרס, שבמקביל מנסה לאפס את שחקניו: “המסר שהעברתי להם הוא שנמשיך לעשות את מה שעשינו עד עכשיו ולא להתעסק בתוצאה של הסדרה. אסור לנו להיגרר למקומות שעדיין לא הגענו אליהם. אנחנו יודעים שתעמוד מולנו קבוצה מצוינת ויש לפנינו אתגר גדול”.

ואם יש מישהו שאפשר להסתמך על הפאסון והרוגע שלו, הוא הכוכב של טורונטו, קוואי לנארד, שהקוליות שלו בוודאי גם משליכה על חבריו: “שום דבר ממה שקרה עד עכשיו לא משנה לא משנה עד שאתה משיג את הניצחון הרביעי. אנחנו צריכים לשמור על הביטחון העצמי שלנו, להישאר סבלניים, לא לכפות דברים ופשוט לראות מה יקרה”.

כשנשאל מה יהווה תואר היסטורי עבור הקנדים ענה קוואי: “האמת שאני לא בטוח, זו שאלה שצריך לשאול מישהו ברחוב בטורונטו שאוהד את הקבוצה. אני בטוח שזה משהו שיגרום לאנשים הרבה התרגשות כי הם מחכים לזה הרבה מאוד זמן. האוהדים שלנו היו בטירוף אחרי שניצחנו את גמר המזרח ואני בטוח שאם נזכה תהיה התרגשות שיא בעיר”.

קוואי לנארד (רויטרס)קוואי לנארד (רויטרס)