גולדן סטייט הצליחה לאזן הלילה (בין ראשון לשני) את סדרת גמר ה-NBA ל-1:1 מול טורונטו, וזאת לאחר שרשמה ניצחון 104:109 נהדר עליה בחוץ. למרות הניצחון הנפלא של האלופה, יש גם חדשות פחות טובות; קליי תומפסון שהצטיין עם 25 נקודות וקוון לוני נפצעו במהלך ההתמודדות ולא שבו לשחק.

לגבי תומפסון, הוא נפגע כשהשעון הראה 10:40 לסיום לאחר שנחת לא טוב על רגלו השמאלית. תחילה הוא נשאר לשחק אבל בהמשך ירד צולע לחדש ההלבשה ולא חזר מאותו הרגע כדי לעבור בדיקות. מעבר לכך שגם קווין דוראנט נפצע והיה חסר, לוני נפגע בחזהו במהלך הרבע השני של המשחק ובדומה לקודמו לא חזר לשחק.

פסקל סיאקם עם קליי תומפסון (רויטרס)פסקל סיאקם עם קליי תומפסון (רויטרס)

המאמן סטיב קר אמר לאחר המשחק: “קליי אמר שהוא יהיה בסדר למשחק הבא, אבל גם אם הוא היה חצי מת הוא היה אומר שהוא בסדר. הוא חושב שמדובר בפציעה מינורית ונראה מה יהיה. ידעתי ש-109 נקודות אמורות להספיק לניצחון, במשחק הראשון זה לא הספיק כי היינו רעים בהגנה, אבל הפעם ההגנה שלנו הייתה ברמה של אלופה והיא זו שניצחה עבורנו את המשחק”.

הריצה ברבע השלישי: “זה היה רגע חשוב עבורנו במשחק, אבל גם העובדה שנשארנו במשחק בשלהי הרבע השני הייתה חשובה. הריצה הגיעה ברגע קריטי עבורנו אחרי שהצלחנו לצמצם את הפער לפני המחצית, ואין ספק שהריצה הזו הייתה המפתח לניצחון. בהתחלה חשבתי שנפגר ביותר מחמש נקודות במחצית. אני גאה מאוד בקבוצה וכעת נצטרך לשמור על הבית”.

השלשה של אנדרה איגודלה בסיום: “הם הציבו שמירה כפולה על קרי ואנדרה היה פנוי, חשבתי שהמשחק שלו היה נהדר במיוחד במחצית השנייה והיו לו כמה זריקות מכריעות בעבר אז בחרתי בו”.

על דמרקוס קאזינס וסטף קרי: “דמרקוס הוא מרגיש טוב ויש לנו עוד כמה ימים לפני משחק 3, אז יש לנו ביטחון שהוא יוכל לתרום לנו. אנחנו בהחלט צריכים אותו. מה קרה לקרי בפתיחה? הוא התייבש אבל אחרי שירד לספסל ושתה הוא השתפר”.