בעקבות שינוי שיטת חישוב האחוזים בהגרלת הלוטרי לדראפט ה-NBA, כדי למנוע את הטאנקינג שקבוצות היו עושות כדי לסיים במקום האחרון ולזכות ב-25% לקבלת הבחירה הראשונה, שלוש קבוצות מחזיקות עתה בסיכוי דומה לצאת מחויכות מדראפט 2019 – קליבלנד, פיניקס וניו יורק.

הדראפט הקרוב יהיה אחד המסקרנים של השנים האחרונות, כאשר זאיון וויליאמסון, כוכב דיוק שכבר עכשיו נמצא בפנטזיות של בעלי קבוצות, שחקנים ואוהדים לקראת העונה הבאה, מבלי שערך אפילו משחק אחד מול כוכבי NBA. הקאבלירס, הסאנס והניקס מחזיקות בסיכוי דומה של 14% לקבל את הבחירה מספר אחת, ששם צפוי כמובן להבחר וויליאמסון.

לברון ג'יימס וקייל קוזמה (רויטרס)לברון ג'יימס וקייל קוזמה (רויטרס)

במקום הרביעי, לא הרחק מאחור מבחינת הסיכויים נמצאת שיקגו עם 12.5% ולאחריה הסיכויים פוחתים משמעותית. אטלנטה, שהייתה הקבוצה החמישית עם המאזן הגרוע ביותר (53:29) עם 10.5% ואחריה וושינגטון עם 9%. ירידה נוספת קיימת לקבוצה במקום השביעי – ניו אורלינס, לה סיכוי של 6% בלבד לקבל את הבחירה הראשונה, בדיוק כמו ממפיס ודאלאס.

למינסוטה יש סיכוי של 3% והרחק מאחור, במקום ה-11 בלבד נמצאת לוס אנג’לס לייקרס של לברון ג’יימס, שהייתה שמחה לקלוט את וויליאמסון, אבל יש לה 2% בלבד לקבל את הבחירה הראשונה. לסקרמנטו, מיאמי ושארלוט סיכוי של אחוז בודד לסיים ראשונות.