דירק נוביצקי ודוויין ווייד סיימו יחד הלילה (בין רביעי לחמישי) את שתיים מקריירות ה-NBA המפוארות בתולדות הליגה אי פעם. הגרמני עשה זאת 20 נקודות ו-10 כדורים חוזרים במשחק הפרישה שלו, 105:94 מול סן אנטוניו ופלאש עם טריפל דאבל מדהים של 25 נקודות, 11 כדורים חוזרים ו-10 אסיסטים ב-113:94 לברוקלין.

לא הרבה ידעו זאת עד סיום המשחק, אבל כמה שעות לפני שהמפגש מול הנטס יצא לדרך, ווייד כלל לא היה אמור לשחק, כאשר הוא קיבל טיפולים עם משככי כאבים, אבל כמו באגדות הקלאסיות, הוא עלה כמו גדול לפרקט וירד ממנו אחרי 40 דקות של משחק כווינר האולטימטיבי עם טריפל דאבל חמישי בקריירה.

“הייתי במחשבה של, ואני לא יודע למה, שכולם חושבים שאני צריך לעלות לפרקט ולקלוע 60 נקודות במשחק האחרון שלי, כי זה מה שקובי בראיינט עשה”, הסביר בסיום ווייד שלבש חליפה מזהב ונעלי סניקרס עשויות זהב. “אבל החלטתי להוריד טיפה את הרף וללכת על טריפל דאבל, זה יותר קל לדעתי”.

עוד הוסיף: “אני מרוצה מאוד מהעונה הזו, אבל לצער הארגון שלנו ושל הקבוצה לא הצלחנו להביא את עצמנו למקום שממנו ניצחנו מספיק משחקים ויכולנו להגיע לפלייאוף. אבל עבור הדברים ששאפתי להשיג העונה, אני מרוצה מאוד מהדרך שבה סיימתי אותה. לא יצא לי לשחק העונה מול כרמלו אנתוני (חברו הטוב שצפה בו יחד עם לברון ג’יימס מהיציע) וחבל, כי רציתי שנחליף חולצות. זו חתיכה חסרה בעונה הזו, אבל אני שמח שהוא הגיע לכאן”.

“האיש עוזב עם טריפל דאבל”, שיבח כוכב ברוקלין דיאנג’לו ראסל. “אין מצב שזה יישכח מהר, הוא שחקן שהתווה את הדרך לרבים מאיתנו. הוא היה חלק מהפרנצ’ייז שלו כל כך הרבה שנים, הוא מר מיאמי”.

על הפרקט בסן אנטוניו, דירק נוביצקי סיים גם כן את הקריירה ההיסטורית שלו אחרי 21 עונות בליגה שכולן היו בדאלאס, כאשר הקהלים של שתי הקבוצות קראו לעברו “MVP”, נוביצקי הודה לקהל מקרב לב: “זה היה פשוט פנטסטי להיות כאן הערב, זה הרגיש לי ממש כמו משחק ביתי, בכל הכנות. אם לא במגרש הביתי, אז לפחות כאן לתלות את הנעליים. הקבוצה הזו תמיד הרגישה לי כמו ‘אח גדול’. אני לא אשכח את הסדרה מולם ב-2006, שהיא הטובה ביותר בה לקחתי חלק בקריירה”.

הגרמני התרגש מאוד מהמעמד ובכה בעת שהודה לקהל, נוביצקי הסביר: “ב-20 או 30 שניות הראשונות ניסיתי להחזיק את הדמעות בפנים, אמרתי ‘אוי, זה כל כך מתוק ויפה’ ואז הכל פרץ לי החוצה, אני לא יודע למה. לא רק שהם הקרינו רגעי שיא מהקריירה שלי, אלא גם שילבו את הקטע בו אני מנצח אותם”. 

המאמן האגדי גרג פופוביץ’ שיבח את האגדה של המאבריקס: “כולם – שחקנים, אוהדים, מאמנים, אנשי הצוות, זכו לראות היסטוריה ולצפות בה עורכת את משחקה האחרון. הוא נתן משחק משובח, זה לא מפתיע אותי. הוא עשה כיף ונהנה מאוד הלילה ואני שמח בשבילו מאוד”. פופ גם חיבק את נוביצקי והעניק לו כבוד שלא רבים זוכים לו.