מג’יק ג’ונסון התפטר מתפקידו כנשיא התפעולי של לוס אנג’לס לייקרס אחרי עונה כושלת בה הקבוצה לא הגיעה אל הפלייאוף והתעסקה בעיקר בכיבוי שריפות סביב הכוכב הגדול שהצטרף בקיץ החולף, לברון ג’יימס.  ג’ונסון הודיע על החלטתו במסיבת עיתונאים מאולתרת רגע לפני המשחק נגד פורטלנד ב-LA. הוא הסביר כי החלטתו לעזוב אינה קשורה לוויכוחים הפנימיים בלייקרס לגבי המשך דרכו של לוק וולטון כמאמן הקבוצה בעונה הבאה. 

“היה לי הרבה יותר כיף בצד השני של הכדורסל מאשר בצד הזה. אם הייתי נשאר בתפקיד, מחר הייתי צריך לחרוץ גורל או חלום ילדות של עוד אדם ולא נהניתי מזה. זה לא עבורי. זה לא מי שאני כאדם. אני רוצה לחזור ולעשות כיף. אני רוצה לחזור להיות האדם שהייתי לפני שלקחתי על עצמי את התפקיד”, הסביר מג’יק. 

שחקן העבר האגדי בן ה-59, לקח את תפקידו בלייקרס בפברואר 2017 אחרי שהקבוצה עברה זעזוע ניהולי בשל רצף של שנים רעות. אחת ההחלטות החשובות שלו הייתה להביא את לברון ג’יימס, אם לא ההחלטה החשובה ביותר. אולם, לפי דיווחים, חרף שיחה שערך עם נציגיו של השחקן ואף עם השחקן עצמו ביממה האחרונה, הוא לא הודיע ללברון על ההחלטה שלו והוא שמע על כך כמו כולם באותה מסיבת עיתונאים, מה שמעיד אולי על טיב היחסים ביניהם.

בסיום דבריו, ג’ונסון ציין כי לא אהב דברים רבים שהתרחשו ב-NBA בשנה האחרונה. “לא אהבתי את כל תקיעת הסכינים בגב ואת כל הלחשושים סביבי”, אמר והבהיר כי לא התכוון לדברים שקרו בתוך הלייקרס אלא בליגה עצמה. “אני לא אוהב את הצורה בה דברים התנהלו העונה ואני מקווה כי בסיום העונה הלייקרס יעשו את הדברים הנכונים כדי לחזור לכיוון הנכון”. 

אחרי דבריו של מג’יק, הדיווחים בארה”ב הם כי כל צוות האימון של הלייקרס בראשות לוק וולטון, יפוטר מיד לאחר המשחק האחרון של העונה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
וירג'יניה אלופת המכללות לשנת 2019