טירוף המכללות הגדול הגיע הלילה (בין שני לשלישי) לסיומו במשחק גמר הפיינל פור בין שתי מכללות שהופיעו בפעם הראשונה במעמד, טקסס טק ו-וירג’יניה כששתיהן רוצות לעשות היסטוריה ולזכות בתואר אלופת המכללות ובסיום הלילה ו’קאבלירס’ ניצחו 77:85 וזכו בתואר לראשונה בתולדותיהם. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
וירג'יניה אלופת המכללות לשנת 2019

השחקנים של טוני בנט מוירג’יניה, שדורגו ערב הטורניר במקום הראשון פתחו טוב יותר את המשחק, הרבה בזכות טיי ג’רום שהוכיח איזה שחקן חכם הוא וחילק 4 אסיסטים במחצית הראשונה, יחד עם 10 נקודות של קייל גאי, אלא שה’רד ריידרס’ התעוררו, ועם רצף שלשות ומשחק טוב של ברנדון פרנסיס מהספסל, רצו וחזרו לעניינים. שלשה של ג’רום עם הבאזר הורידה את וירג’יניה להפסקה ביתרון 29:32.  

וירג'יניה חוגגת אליפות (רויטרס)וירג'יניה חוגגת אליפות (רויטרס)

המדורגת מספר 1 התחילה את המחצית השניה בצורה נהדרת, בעיקר בזכות דיאנדראה האנטר, שצפוי להיבחר במקום גבוה בדראפט הקרוב. הפאוורד של טוני בנט התעורר, הוביל את וירג’יניה ליתרון של 10 נקודות (43:53) אלא שמאותה הנקודה, דויד מורטי, האיטלקי של טקסס טק החל לעורר את החברים שלו, ההתקפה של וירג’יניה נתקעה ונורנס אודיאסה, הביג מן של האדומים קבע יתרון של 3 נקודות 68:65, האנטר עם שלשה אדירה קבע שיויון. לטקסס טק היה כדור אחרון אבל היא לא הצליחה לייצר מצב והמשחק הלך להארכה. 

טיי ג'רום מול מט' מוני (רויטרס)טיי ג'רום מול מט' מוני (רויטרס)

חמש הדקות בהארכה היו שייכות לקבוצה מוירג’יניה, שהיתה מאוד חכמה, השלישיה של האנטר, ג’רום וגאי הובילה את הקאבלירס והביאה למכללה את תואר האליפות הראשון בתולדותיה עם 77:85 ושיא מכללה עם 34 ניצחונות בעונה. 

קלעים בוירג’יניה: דיאנדרה האנטר 27 נק’, קייל גאי 24 נק’, טאי ג’רום 16 נק’, 9 אסיסטים ו-8 ריבאונדים. לטקסס טק: ברנדון פרנסיס 17 נק’, ג’רט קולבר ודויד מורטי 15 נק’.