מכבי תל אביב הגיעה הערב למשחק ביתי מול אנדולו אפס כשהיא יודעת שמדובר במשחק על כל הקופה. ניצחון היה משאיר את הצהובים חזק בתמונת העלייה להצלבה, בעוד הפסד היה מרחיק אותם משמעותית מהטופ 8. בתום 40 דקות של כדורסל, הצהובים אכן הפסידו וכעת הדרך להצלבה נראית קשה מאוד, כמעט בלתי אפשרית.

למכבי תל אביב מאזן 14:12 כשנותרו ארבעה משחקים בקופה, כך שבמקרה הטוב ביותר, אם תנצח ארבע פעמים, הקבוצה של יאניס ספרופולוס תסיים במאזן 14:16. אלא שלצהובים יהיה קשה לעשות זאת, שכן לעומת שלושת המשחקים הקרובים והנוחים יחסית (מול ז’לגיריס קובנה וגראן קנאריה בבית ומול חימקי במוסקבה, כולן חלשות מהצהובים על הנייר) האחרון מארבעת המשחקים הוא בחוץ מול הקבוצה הטובה באירופה, פנרבחצ’ה.

הבעיה היא שמכבי צריכה לעבור אחת משמונה הראשונות, וזה לא יהיה קל. את חמש הראשונות (פנרבחצ’ה, צסק”א מוסקבה, ריאל מדריד, אנדולו וברצלונה) היא כבר לא תוכל לעבור, כך שנותר להסתכל על הקבוצות במקומות 6-8, וכרגע מדובר במילאנו, באסקוניה ואולימפיאקוס.

דייויד בלאט. בגלל המשחקים שנותרו ליוונים, ההפסד שלו במילאנו הוא מכה למכבי ת"א (טוויטר)דייויד בלאט. בגלל המשחקים שנותרו ליוונים, ההפסד שלו במילאנו הוא מכה למכבי ת"א (טוויטר)

הקבוצה של ספרופולוס קיבלה חדשות רעות מאיטליה, שם ניצחה מילאנו את אולימפיאקוס וכעת היוונים נמצאים במקום השמיני ביורוליג עם מאזן 13:13. אלא שמצפים להם ארבעה משחקים קלים מול קבוצות חלשות מהם (שלושה משחקי בית מול באיירן מינכן, ז’לגיריס ודרושפאקה) ומשחק חוץ מול גראן קנאריה. בנוסף, גם אם יסיימו איכשהו עם מאזן זהה (כלומר, אם היוונים בכל זאת יפסידו משחק אחד יותר מהצהובים), לקבוצה של דייויד בלאט עדיפות במפגשים בין הקבוצות. בעצם, כדי לעבור את אולימפיאקוס, הצהובים צריכים שהיוונים יפסידו שני משחקים יותר מהם. קשה לראות את זה קורה.

מילאנו עלתה עם הניצחון על היוונים למאזן 12:14, כשגם לה יתרון בראש בראש מול מכבי ת”א. אמנם לאיטלקים נותרו מספר משחקים קשים (מול ריאל מדריד ואנדולו בחוץ וכן מול פנאתינייקוס ופנרבחצ’ה בבית), אך מכבי צריכה שהקבוצה של סימונה פיאנג’יאני תפסיד שלושה משחקים יותר ממנה. האיטלקים דווקא נראים טוב לאחרונה וגם כאן, הסיכוי לא גדול.

סימונה פיאניג'אני. גם מילאנו במצב יותר טוב מהצהובים (אורן בן חקון)סימונה פיאניג'אני. גם מילאנו במצב יותר טוב מהצהובים (אורן בן חקון)

לבאסקוניה, שניצחה פעמיים את מכבי ת”א ומובילה מולה גם כן בראש בראש, נותרו חמישה משחקים, אך בהנחה שהיא תנצח מחר בבית את בודוצ’נוסט החלשה, גם היא תעלה למאזן 12:14. המצב הוא בדיוק כמו זה של מילאנו – גם לבאסקוניה נותרו ארבעה משחקים קשים (פאו וצסק”א בבית, ריאל ואנדולו בחוץ), אך מכבי צריכה שהבאסקים יספגו שלושה הפסדים יותר ממנה בארבעת המשחקים הבאים.

וכל זה בלי שדיברנו על פנאתינייקוס, שיכולה גם היא לעבור את מכבי. בקיצור, העתיד ממש לא נראה ורוד. בסיטואציה מסויימת יכול להיווצר בית פנימי בו מכבי תהיה עדיפה על חלק מיריבותיה, אך הואיל וכרגע נראה שהצהובים חייבים ניצחון בטורקיה על פנר (וכמובן ניצחונות על כל האחרות) לצד הרבה הפסדים של היריבות, אי אפשר להיות אופטימיים במיוחד.