מכבי תל אביב עדיין רודפת אחרי מקום בשלב הבא של היורוליג וחמישה מחזורים לסיום העונה הסדירה תארח הערב (חמישי) ב-21:05 את אנדולו אפס. מאמן הצהובים, יאניס ספרופולוס, דיבר לפני המשחק החשוב של קבוצתו במסיבת עיתונאים, שהועברה בשידור חי באתר ובערוץ ONE.

יאניס ספרופולוס אמר לפני המשחק: “אנחנו משחקים נגד קבוצה כשרונית מאוד עם הרבה איכות בכל עמדה, היא מדורגת רביעית ויש לה רצף טוב של שבעה ניצחונות מעשרת המשחקים האחרונים שלה. חייבים להיות מרוכזים מאוד בהגנה ולעצור אותם, כי כל אחד מהשחקנים שלה ביום טוב יכול ‘להרוג’ אותנו. צריכים להיות יצירתיים בהתקפה ולדעת מה אנחנו רוצים מעצמנו בפרקט, אני באופן אישי וגם השחקנים מקווים שהקהל יהיה השחקן השישי שלנו”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: עדיין מוקדם לדבר על העפלה

ההתקדמות של מכבי ת”א מאז משחקו הראשון בקבוצה נגד אנדולו: “באיסטנבול במשחק הראשון שלי ניסינו בלי הרבה אימונים ביחד לעשות את הטוב ביותר, עכשיו אנחנו עם הפילוסופיה שלי ואנחנו כבר יותר מוכנים, למרות שאנחנו מול קבוצה עם הרבה איכות”.

הסיכויים להעפלה לשלב הבא: “חשוב מאוד שיהיה לנו זמן להתאמן ביחד. לא קל להגיע כמאמן באמצע העונה, אבל השתפרנו יותר ויותר ככל שעברו המשחקים. זה הכדורסל ואצל כולם זה ככה. חשוב שנהיה עקביים עם איך שאנחנו משחקים ולרוב עם הפילוסופיה הזאת אנחנו מנצחים. עדיין מוקדם לדבר על ההעפלה, חושבים ממשחק למשחק ולכן לא ארצה לדבר על העפלה עדיין. המשחק הבא הוא החשוב ביותר”.

יאניס ספרופולוס (שחר גרוס)יאניס ספרופולוס (שחר גרוס)

על הכושר של שיין לארקין: “לא רק הוא, יש להם שחקנים נוספים מסוכנים שנמצאים בכושר טוב. אסור להמעיט בערכו של אף אחד, זה נכון שהוא נשק גדול בהתקפה שלהם ואנחנו בהחלט ננסה לעצור אותו. הוא חם ונמצא בכושר טוב, לא רק מהמשחק האחרון. נהיה מרוכזים, יש לנו את מי שישמור עליו”.

יאניס ספרופולוס מתדרך את שחקני מכבי ת"א (שחר גרוס)יאניס ספרופולוס מתדרך את שחקני מכבי ת"א (שחר גרוס)

האם מכבי ת”א בכושר הטוב ביותר שלה עונה: “אני מאמין שאנחנו במומנטום טוב, אבל המומנטום לא משחק כדורסל. חייבים להוכיח שאנחנו טובים ולהילחם על כל כדור. חייבים להראות שאנחנו קבוצה שנלחמת עד הסוף. ברור לי ולשחקנים שכל משחק מעכשיו חשוב מאוד ושאנחנו עם הגב אל הקיר, המוטו שלנו זה שלא משנה מה – צריכים להילחם בכל משחק”.

אנג'לו קלויארו ודני אבדיה (שחר גרוס)אנג'לו קלויארו ודני אבדיה (שחר גרוס)

שחקן הצהובים, ג׳רמי פארגו, הוסיף: ״זה באמת משחק גדול, אפשר לראות את ההתרגשות סביב הקבוצה, את האנרגיה מסביב, אז אנחנו כבר מצפים למשחק. אנחנו בתקופה טובה ואנחנו רוצים להמשיך את זה בתקווה להמשיך להיבנות ושנוכל לעלות גבוה יותר. נגיע מפוקסים עכשיו לאימון ונתכונן למשחק”.

ג'רמי פארגו (שחר גרוס)ג'רמי פארגו (שחר גרוס)

האם מתחיל להרגיש יותר נוח על המגרש והאם מתחיל להגיע ליכולת שיא לקראת השלבים המאוחרים: ״אני מנסה להגיע לשם, המטרה העיקרית שלי היא לעשות מה שמבוקש ממני, לא לעשות יותר מדי אבל לקחת כשההזדמנות מגיעה. הפוקוס העיקרי עבורי הוא לעשות מה שהקבוצה צריכה על מנת שננצח, אם זה התפקיד שלי אז אני שמח עם זה ובתקווה נמשיך לנצח”.

ג'ון דיברתולומאו (שחר גרוס)ג'ון דיברתולומאו (שחר גרוס)

איך עוצרים את שיין לארקין: ״הוא שחקן מצוין, אז צריך לעשות מה שניתן על מנת להאט אותו. הוא מגיע אחרי משחק נהדר בשבוע שעבר אז המטרה כאן היא לנצח ולא אכפת לי אם הוא קולע גם 50 נקודות”.