כזה דבר כבר הרבה זמן לא נראה ב-NBA וההשלכות צפויות להיות חמורות ביותר. במהלך ה-89:98 החשוב הלילה (אור לשלישי) של אוקלהומה סיטי על יוטה, כוכב הת’אנדר איים על אוהד הג’אז שהתעמת איתו מהיציע וסינן לעברו “אז*** אותך וגם את אשתך”. המילים החמורות נקלטו בעדשת מצלמה של אחד מהמקומונים ביוטה ופורסם בטוויטר, עדיין לא ברור מה הצית את הוויכוח האלים.

“אני מבטיח לך”, פנה ווסטברוק לאוהד כפי שנראה בסרטון, “אתה חושב שאני משחק, אני נשבע באלוהים, נשבע באלוהים שאני אז*** אותך ואני אז*** את אישתך, אני פשוט אז*** לך את הצורה. ז** על כולכם, ז** על כולכם, אני נשבע לך בכל היקר לי, בכל היקר לי ניגר”. מדובר אגב באוהד, ששמו שיין קיסל, שבעבר צייץ לא פעם נגד השחקן והשמיץ אותו בעיקר בטוויטר.

אחרי המשחק הסביר הכוכב של OKC כי הסיבה להתפרצות שלו הייתה: “הוא פשוט אמר לי לרדת על הברכיים, כמו שאני תמיד רגיל ו…., אשתו גם חזרה על הדברים שלו ואז קרה מה שקרה. אני לא שולט באוהדים”. קיסל, טען מנגד כי אמר לווסטברוק: “שב ושים קרח על הברכיים שלך”.

חמישה אוהדים שככל הנראה היה להם קשר לתקרית החמורה, קיבלו מכתב אזהרה, בו הובהר להם: “הנך מקבל אזהרה זו עבור תגובה, תנועה לא ראויה ו/או התנהגות בלתי הולמת מכוונת לשחקן, מאמן, שופט או אוהד אחר. התעללות מילולית היא עבירה על קוד ההתנהגות של אוהדי ה-NBA וזו האזהרה הראשונה והאחרונה, בפעם הבאה שתשתמש בקללות כנגד שחקן, מאמן, שופט או אוהד אחר, תוצא מהאולם מיידית ולא תזכה להחזר כספי”. ביוטה הבטיחו לחקור את המקרה ואם האוהד עבר על קוד ההתנהגות, יפעלו בהתאם.

במקום אחר, רגוע יותר, לוס אנג’לס, לו וויליאמס רשם ציון דרך ייחודי ומרשים במיוחד, כאשר הפך לשחקן שקלע הכי הרבה נקודות בתולדות הליגה אחרי שעלה מהספסל בלי לפתוח בחמישייה. 34 הנקודות שקלע הציבו אותו בפסגה, מעל דל קרי, אביו של סטף עם 11,147 נקודות. וויליאמס היה צריך 28 נקודות בטרם המשחק כדי להשיג זאת ובדרך הוא תרם חלק נכבד בדרך ל-115:140 המרשים של קבוצתו על בוסטון.

“לא הייתי רוצה לעשות את ההישג הזה, עם קבוצה אחרת של אנשים”, אמר וויליאמס לאחר המשחק. “זה אומר המון, כל הקריירה הייתי שחקן ספסל, פעמיים השחקן השישי של העונה ואני מקווה שאזכה בפעם השלישית. השחקנים פה מכבדים את מה שאני מביא לקבוצה וקוראים לי הדוד לו, אני אחד הוותיקים פה ואני מעריך מאוד את מה שהם עושים פה בשבילי”. חבריו גם בירכו אותו בזמן הריאיון ושפכו עליו מים קפואים וחגגו עימו, הגארד התנצל בפני המראיין: “מתנצל שהרסו לך את הז’אקט”.