הפודקאסט הפופולרי של ג’ו ארלאוקאס, “קרוסאובר”, אירח הערב (שלישי) את מנהלה של מכבי תל אביב ניקולה וויצי’ץ’, לריאיון מקיף בו דיבר בין היתר על ימיו הגדולים כשחקן שזכה בשתי אליפויות אירופה רצופות עם הצהובים, תפקידו הנוכחי, דייויד בלאט ועוד שלל נושאים בוערים.

וויצ’יץ’, שהחל את הקריירה שלו בגיל מאוחר יחסית – 14, ביוגופלסטיקה ספליט, שהצמיחה מגוון כישרונות קרואטיים, זכה להתאמן עם כמה מגדולי השחקנים של מדינתו כמו דינו ראג’ה, טוני קוקוץ’, ז’אן טבק וגם ולימיר פראסוביץ’. בריאיון סיפר תחילה: “בגיל מאוד צעיר הבנתי שברגע שיש לך אפשר לקבל ניסיון בחינם ממישהו, זאת המתנה הכי טובה שיכולה להיות. היה לי חלום לזכות עם תארים ביוגופלסטיקה וכבר בהתחלה זכיתי בשלושה ברציפות, אז בהמשך חלמתי על היורוליג”.

ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)

התקופה בה היה צעיר והייתה מלחמה במדינתו: “אבא שלי היה בצבא, לא היה לנו אינטרנט וראינו חדשות בערב כדי לראות מה קורה. פחדנו בתקופה הזו, הייתה הקלה עצומה בכל פעם שהיה מתקשר. היינו צריכים להתחבא בממד אחת לכמה זמן”.

ההגעה למכבי ת”א: “כשבאתי למכבי ת”א הייתי מוכן וכבר היה לי רזומה, הגעתי כרכז פותח וזה היה צעד חשוב עבורי. התחתנתי ברגע שהחלטתי לעזוב את קרואטיה, רצו שאשאר בצרפת אבל מכבי זו מכבי. הקבוצה הזאת היא אייקון בקרואטיה יותר מברצלונה ומריאל מדריד, זה היה חלום עבור כל ילד – מכבי. זה הבית שלי, אני מגיע לקרואטיה בקיץ אבל אני אוהב את המקום הזה, האוהדים חכמים ומכבדים שחקנים של היריבות אם הם משחקים טוב”.

ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)

הקהל הצהוב וההישגים שלו: “יכולים לקרוא בוז, אבל מכבדים את הספורט הזה ואם מגיעות אגדות הקהל נותן כבוד ומריע. היה לי את המזל לשחק עם שאראס, הוא היה הטוב ביותר ששיחקתי אותו. אנתוני פארקר הוא הפורוורד הטוב ביותר ששיחק באירופה ובכלל, כולנו היינו משפחה. בעבר היה נורמלי לשחק 30 דקות בכל משחק, היום יש יותר רוטציות”.

התקופה הנוכחית: “זמנים השתנו ואני מאמין שצריכים להקשיב לדעת הרוב ולפעול בהתאם, השיטות של המאמנים משתנות גם כן. אחרי ששיחקתי 30 דקות למשחק במכבי, הייתה לי פציעה של שלושה חודשים, משך ההיעדרות הארוך בקריירה שלי, ואז אולימפיאקוס החליטה לקחת אותי ואני מודה להם על כך, היו שנתיים חיוביות שם והגענו פעמיים לפיינל פור”.

ניקולה וויצ'יץ' (תומר גבאי)ניקולה וויצ'יץ' (תומר גבאי)

המשחק שערכה מכבי ת”א עבורו: “מכבי היא חלום שהתגשם, שיחקתי איתה בארבעה גמרים ורכשתי חברים שנשארו איתי עד היום. לא היה לי מושג שהמשחק שערכה מכבי מול אולימפיאקוס בת”א בקדם העונה היה עבורי, הייתי בשוק מוחלט וכל כך הודיתי להם. אני מכבד מאוד את שתי הקבוצות”. 

ההרגשה שלו כשהוא צופה במשחקים מחוץ למגרש: “יש לי עד היום חשק עז לשחק ואני בר מזל שאני עדיין יכול לעבוד עם השחקנים באימונים ולהראות להם כל מני דברים, לפעמים הם מתרשמים מדברים שעבורי הם בסיסיים. זה לא בא בקלות ואימונים זה דבר חשוב מאוד. שחקנים חייבים להתאמן שעות על גבי שעות ואני תמיד אומר לשחקנים שהם לעולם לא ישמעו סיפור על מישהו שהצליח ואמר ‘לא הייתי צריך להתאמן’”.

ניקולה וויצ'יץ' (רדאד ג'בארה)ניקולה וויצ'יץ' (רדאד ג'בארה)

ההשוואה ביחס לכדורסל של פעם: “בעבר היה יותר טוב. אני גדלתי בכדורסל הטכני, שבו היו יותר הטעיות. לא ראיתי מסירה מאחורי הגב או מסירה בלי להסתכל. פעם זה היה קורה הרבה יותר, היום הדאנקים זה יותר ‘וואו’. לדעתי, סל הופך אדם אחד למאושר ואסיסט יפה הופך שני שחקנים למאושרים”.