קרב מותח ומסקרן קיבלנו הערב (חמישי) בהיכל מנורה מבטחים. מכבי תל אביב אירחה את אולימפיאקוס של דייויד בלאט האקס, ובתום מותחן אדיר לכל אורך ההתמודדות ושניות סיום דרמטיות עם סל ניצחון של סקוטי ווילבקין, הצהובים הצליחו לחזור למסלול הניצחונות עם 64:65 חשוב ויקר על היוונים. 

בלאט זכה לקבלת פנים חמה מאוהדי הצהובים לפני פתיחת המשחק, כאשר קראו בשמו ומחאו כפיים. מיד לאחר מכן עודדו גם את מאמנם הנוכחי, ספרופולוס, שעבר בין אנשי הצוות של אולימפיאקוס, איתם עבד בעבר, וחיבק אותם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "הפעם לא נכנסו לפאניקה"

בנוסף, את הצגת השחקנים  ערך הכרוז האגדי של הצהובים, רפי גינת, שנכנס להיכל המכבים – היכל התהילה של המועדון, רגע לפני יום הולדתו ה-70. כמו כן, נערכה דקת דומייה למנהלה המיתולוגי של מכבי ת”א, שמואל שמלוק מחרובסקי, שהלך לעולמו ביום שלישי האחרון.

יאניס ספרופולוס ודייויד בלאט (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס ודייויד בלאט (איציק בלניצקי)
רפי גינת מקבל את הכבוד מכוכבי העבר של הצהובים (איציק בלניצקי)רפי גינת מקבל את הכבוד מכוכבי העבר של הצהובים (איציק בלניצקי)

בעקבות הניצחון, מכבי ת”א עשתה צעד משמעותי לעבר ההצלבה ומאזנה עומד על עשרה ניצחונות לצד 12 הפסדים והתקרבה לאולימפיאקוס, לה מאזן הפוך של 12 ניצחונות ועשרה הפסדים.

בחצי הראשון אולימפיאקוס הייתה טובה יותר, בעיקר הודות לוויליאמס-גוס הנהדר שכיכב עבורה. למרות היכולת הטובה, היוונים לא הצליחו לברוח לצהובים, כשסקוטי ווילבקין היה שם כדי למנוע מהם לעשות זאת. בתום מחצית צמודה, הקבוצות ירדו להפסקה עם 26:29 לזכות האורחת.

ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)

גם בחצי השני המשחק התנהל מחוף אל חוף, כשווילבקין וגוס כיכבו וסחבו את קבוצותיהם. הצהובים הצליחו להשתלט על המשחק לקראת הרבע האחרון ושיפרו את אחוזי הקליעה משמעותית, בעיקר הודות לטאריק בלאק שלהט. שניות הסיום היו דרמטיות וצמודות ביותר, עד שהגיע שוב הכוכב של הצהובים במשחק, סקוטי ווילבקין, שעם סל חשוב 4 שניות לסוף, העניק לספרופולוס ניצחון יקר.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)
שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)
שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)
ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו וסקוטי ווילבקין חוגגים (איציק בלניצקי)

קלעו למכבי תל אביב: טאריק בלאק 19 נקודות ו-7 ריבאונדים, סקוטי ווילבקין 17 נק’, מייקל רול 9 נק’, ג’וני אובראיינט 7 נק’, דיאנדרה קיין 6 נק’, ג’רמי פארגו 5 נק’, אלכס טיוס 2 נק’.

קלעו לאולימפיאקוס: נייג’ל וויליאמס-גוס 16 נק’, ואסיליס ספאנוליס 16 נק’, ניקולה מילוטינוב 9 נק’, גיורגיס פרינטזיס 6 נק’, זאק לידיי 6 נק’, יאניס סטרלניקס 4 נק’, אקסל טופאן 3 נק’, קוסטאס פאפאניקולאו 2 נק’, בורגיס גיאורגיס 2 נק’.

רבע ראשון: 14:16 לאולימפיאקוס

חמישיית מכבי תל אביב: סקוטי ווילבקין, דיאנדרה קיין, ג’וני אובראיינט, אנג’לו קלויארו וטאריק בלאק.

חמישיית אולימפיאקוס: נייג’ל וויליאמס-גוס, ונגליס מנצריס, קוסטאס פאפאניקולאו, ניקולה מילוטינוב  וזאק לידיי.

הצגת שחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)הצגת שחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

לידיי פתח עם סל לזכות היוונים, ווילבקין הגיב מנגד, אך מילוטנוב, לידיי וגוס עם קליעות רצופות הגדילו את הפער לשש. מכבי לא הייתה מדויקת בחמש הדקות הראשונות והרבתה להחמיץ, עד שהגיע האיש של הצהובים בפתיחה, ווילבקין, שחדר טוב פנימה ורשם קליעה נוספת, אך מנגד גוס הלוהט הגיב מיד. טאריק בלאק עם פעולה יפה, חדר פנימה וצימק את הפער, ג’רמי פארגו הוסיף שלשה גדולה והקבוצות סיימו את הרבע עם 14:16 ליוונים.

ג'וני אובראיינט מול זאק לידיי (איציק בלניצקי)ג'וני אובראיינט מול זאק לידיי (איציק בלניצקי)
סקוטי ווילבקין עם הכדור (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין עם הכדור (איציק בלניצקי)
דיאנדרה קיין עם הכדור (איציק בלניצקי)דיאנדרה קיין עם הכדור (איציק בלניצקי)

רבע שני: 26:29 לאולימפיאקוס

לאחר שתי דקות וחצי של כדורסל לא מדויק, מילוטינוב קלע עבור היוונים ו-ווילבקין הנהדר הגיב מנגד. בלאק דייק פעמיים מקו העונשין ושוב הפער עמד על נקודה אחת בלבד, אולם שוב הצהובים לא שמרו טוב בהגנה ואפשרו ליוונים לקלוע פעמיים ברציפות ולהגדיל לארבע. שתי הקבוצות המשיכו להציג משחק התקפה חלש ולא היו מדויקות בחצי הראשון. אובראיינט עם קליעה ראשונה במשחק הוריד את הפער ל-2 נקודות, אך גוס הנהדר השיב את ההובלה היוונית. המשחק נפתח מעט כאשר ווילבקין ורול קבעו שוויון, אך בסופו של דבר הקבוצות ירדו להפסקה עם יתרון 26:29 ליוונים.

זאק לידיי זורק (איציק בלניצקי)זאק לידיי זורק (איציק בלניצקי)
ג'וני אובראיינט מול זאק לידיי (איציק בלניצקי)ג'וני אובראיינט מול זאק לידיי (איציק בלניצקי)
ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו (איציק בלניצקי)

רבע שלישי: 42:45 למכבי תל אביב

המחצית השנייה נפתחה בצורהנהדרת עבור המארחת. נקודות של אובראיינט וקיין העניקו למכבי יתרון לראשונה במשחק. לידיי דייק פעמיים מקו העונשין מנגד והשיב יתרון ליוונים, גוס הנפלא הוסיף ושוב אולימפיאקוס עם ההובלה. ווילבקין שוב היה האיש של ספרופולוס עם שלשה נהדרת שאיזנה. המשחק מתנהל מחוף אל חוף כעת וניקולאו קלע ליוונים, בלאק הגיב והשווה שוב, אך ביצע עבירה טכנית והורחק על ידי השופט. המשחק הפך למבולבל כששוב הקבוצות לא היו מדויקות ולא הצליחו לברוח אחת מהשנייה. רול וטיוס עם שניות סיום טובות העניקו לצהובים יתרון 42:45 לקראת הרבע האחרון.

ואסיליס ספאנוליס מנסה לברוח מהצהובים (איציק בלניצקי)ואסיליס ספאנוליס מנסה לברוח מהצהובים (איציק בלניצקי)
אנג'לו קלויארו (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו (איציק בלניצקי)
סקוטי ווילבקין זורק (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין זורק (איציק בלניצקי)

רבע רביעי: 64:65 למכבי תל אביב

גוס הנהדר פתח את הרבע עם קליעה שצימקה לנקודה בלבד, אך שוב ווילבקין היה במקום כדי להגיב, אולם ספג נפגע בקרסול ונאלץ לרדת לחדר ההלבשה. מכה קשה לצהובים לקראת דקות הסיום. מכבי הצליחה להתאושש מזה ורול לקח אחריות עם נקודות חשובות, שהגדילו את הפער ל-4. אחרי שקיבל טיפול בחדר ההלבשה, ווילבקין חזר להתמודדות. היוונים החזירו מלחמה, אך בלאק עם דקות נפלאות העניק לצהובים הפרש חמש. ספאנוליס עם שלשה גדולה המשיך את הדרמה, כשאנחנו דקה לסיום המשחק. בלאק החטיא אצל הצהובים אך למזלו היוונים לא ניצלו זאת מנגד. ואז הגיעה הדרמה הגדולה. 4 שניות לסוף, סקוטי ווילבקין חדר פנימה וקלע סל ניצחון יקר שהעניק לצהובים 64:65 חשוב ביותר.

סקוטי ווילבקין שומר על הכדור (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין שומר על הכדור (איציק בלניצקי)
ג'רמי פארגו עם הכדור (איציק בלניצקי)ג'רמי פארגו עם הכדור (איציק בלניצקי)
מייקל רול (איציק בלניצקי)מייקל רול (איציק בלניצקי)
אלכס טיוס חוגג עם טאריק בלאק (איציק בלניצקי)אלכס טיוס חוגג עם טאריק בלאק (איציק בלניצקי)