אלי בבייב, קשרה של סומגייאט האזרית, קיבל היום זימון לנבחרת אזרבייג'ן שתתמודד בפתיחת מוקדמות יורו 2020 מול קרואטיה וליטא, כפי שנחשף לראשונה ב-ONE לפני שבעה חודשים. אקס הפועל רעננה קיבל את ההודעה המשמחת, כאשר יו"ר סמקייאט, ריאד רפאייב, הודיע זאת לסוכנו אפי סופר.

רפאייב, מי שעבד שנים רבות בהתאחדות האזרית, ביקש מבבייב מסמכים כדי להוציא לו דרכון מקומי כבר כשחתם בקבוצה בקיץ האחרון, במטרה שהוא ייצג את הנבחרת הלאומית של אזרבייג'אן ולאחר לבטים, כשהשחקן לא היה בטוח במהלך, נתן לאחרונה אור ירוק וקיבל את הזימון המיוחל.

אלי בבייב אמר לאחר הזימון הרשמי: "אחרי התלבטויות מאוד קשות וארוכות במשך כמה חודשים ולאחר שהיו דיבורים בנוגע לזימון לנבחרת, החלטתי שאני בשל לשחק בנבחרת. אני עובד מאד קשה בשביל ההצלחה שלי ואני מרגיש שזה הזמן שלי להגשים חלום ילדות ולשחק עבור נבחרת. אני מאוד אוהב את ישראל והיא תישאר בליבי לעד, אך כרגע נפתחה לי דלת שקשה לי מאד לסרב לה. אני אוהב את אזרבייג'ן, כיף להיות פה ולשחק פה, יש פה אנשים מאד חמים ואני שמח מאד על ההזדמנות שניתנה לי”.

עוד הוסיף בבייב: “הגעתי לאזרבייג'ן בתחילת העונה בזכות זה שהסבא והסבתא שלי חיו כאן וגדלו כאן כי בלי זה לעולם לא הייתי מגיע לכאן. אני מודה למשפחה שלי על העזרה והתמיכה וזה שהם כאן לצידי תמיד! אני מודה לאפי סופר הסוכן שלי שעושה את העבודה על הצד ה טוב ביותר! אני מודה למועדון סומגאייט שאני משחק בה ולבעלים ריאד רפייב וזמיק חוסונייב שבלעדיהם כלל לא הייתי נוחת באזרבייג'ן. הגיע הזמן לעבודה!".

אלי בבייב חוגג (האתר הרשמי של סומגאייט)אלי בבייב חוגג (האתר הרשמי של סומגאייט)

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, גם אמיר עגייב עובר תהליך דומה, כאשר סומגייאט הנה קבוצה שמחתימה רק שחקנים עם דרכון אזרי או כאלו שיכולים לקבל אחד, וגם הוא מועמד לשחק בנבחרת המקומית, כך נאמר לקשר הפועל תל אביב עד חודש ינואר האחרון עם חתימתו בקבוצה.

אפי סופר אמר בתגובה על כך ל-ONE: "אני מאושר בשביל אלי, הוא עבד קשה מאוד העונה בשביל זה והיה רחוק מהמשפחה, אבל הוא עושה עונה גדולה וזה לא נעלם מעיני ההתאחדות האזרית והמאמן ניקולה יורצ'ביץ'. מאחל לו בהצלחה בנבחרת אזרבייג'ן".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: "צריך אימונים כשאין משחקי נבחרת"