אלמוג כהן הופתע מההמולה שהתרחשה ביממה האחרונה בצאת השבת. לאחר שספג כרטיס אדום אתמול (שישי) ב-2:0 לאוניון ברלין, קשר נבחרת ישראל היה נתון למתקפה אנטישמית, כאשר אוהד אוניון ברלין צייץ בטוויטר “יהודי לגז, יהודי חרא, תצא מהאצטדיון שלנו” ועורר סערה בגרמניה.

כהן אמנם שמע על כך באופן כללי תחילה מאשתו שסיפרה לו על כך, אך מוקדם יותר הערב הוא כבר קרא ושמע הכל, כשגם נשיא אינגולשטאט טלפן כדי להביע תמיכה. "זה לא נורמלי שככה מישהו מדבר, בחיים לא נתקלתי בכזאת שפה", אמר כהן ל-ONE, כאשר הוא ציין כי זאת הפעם הראשונה שהוא חווה דבר שכזה.

"תשע שנים בגרמניה, בחיים לא קרתה לי סיטואציה כזאת שדיברו אליי כיהודי בכלל, זה הלם מוחלט בשבילי", אמר כהן. "אין לי מילים להגיד חוץ מהלם. רק רוצה להגיד תודה לקבוצה, אני בתקופה לא פשוטה והמועדון תומך בי בצורה בלתי מוגבלת ואפילו לא מובנת. בארץ זה מובן מאליו יותר מהמועדון הזה, הנשיא, הקהל והשחקנים מרגשים אותי כל פעם.

"בכללי, במשחק לא הבנתי על מה קיבלתי אדום בכלל. השחקן שלהם דחף לי את הברך לבטן וקילל קללה שאני לא רוצה לחזור עליה, על הרצפה דחפתי אותו בחזרה וקיבלתי אדום. זה מאכזב כי שיחקנו מצוין ושלטנו, מאכזב לשחק ככה ולא להשיג תוצאות".

מה הנשיא של המועדון אמר לך?
"אמר שזה בלתי מתקבל על הדעת ושהוא יפעיל כמה שיותר לחץ ואפילו חקירות כדי למצוא את האדם הזה. גם אחרי שאמא שלי נפטרה הוא אמר לי לדבר איתו בכל דבר שאני צריך, הוא מאוד תומך בי".

בכלל, איך אתה מתמודד עם התקופה האחרונה מאז שאמך נפטרה?
"השבוע יש אזכרה של 30 יום והוא אמר לי לטוס הביתה ולא לחשוב בכלל, הוא שם בשבילי בכל שנייה שאני צריך. זאת תקופה לא פשוטה, אני סופג מכה אחרי מכה. מה שקרה בחודש שעבר, האדום ואז האמירה האנטישמיות זה לא נעים בכלל, אבל האהבה מחזקת אותי. זה מה שאמא שלי רצתה ואבא שלי, שיחיה חיים ארוכים, רוצה. בכל התקופה הזאת אני חזק בשבילם וזה רק מחזק אותי יותר ויותר".

אתה חושש מההשלכות של התקרית הזאת? חושש מהמשכיות?
"אני לא חושש משום דבר. אני יהודי גאה שמתגאה ביהדות שלו בכל אפשרות ובכל כתבה. אני שומר מסורת של העם היהודי, מתפלל שלוש פעמים ביום, הילדים שלי בגנים יהודיים, בגלל זה עזבתי את אינגולשטאט למינכן, אני נוסע בשביל זה יותר זמן לאימונים. זה מה שמחזק אותי בחיים".

אתה מגיע מוכן לפתיחת קמפיין מוקדמות היורו?
"אני בקשר טוב עם אנדראס הרצוג ומקווה להיות בסגל. חזרתי בפעם הקודמת רק למשחק עם סקוטלנד אחרי פציעה ארוכה, אני פותח קמפיין ועכשיו אני הקפטן בקבוצה שלי ונמצא בכושר טוב, בא בכל הכוחות לעזור לנבחרת. אני מקווה שנשמח את עם ישראל, זאת הזכות של להיות הנבחרת. באוסטריה אני מכיר כמעט את כל השחקנים, בסלובניה פה ושם, אבל אנחנו נתכנס ואנדי כבר יראה לנו כל מה שצריך".

עוד קודם לכן, כהן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שבוע טוב ובשורות טובות לכולם! קודם כל אני רוצה להגיד תודה, תודה לכל אחד ואחת מכם על התמיכה הבלתי נגמרת בכל פלטפורמה אפשרית. תודה מיוחדת למועדון שלי שתומך פי פעם אחרי פעם ומחזק אותי בכל הזדמנות. בנוגע לציוץ האנטישמי שפורסם כנגדי, זה רק מחזק אותי, יחד עם התמיכה האדירה שלכם. אני יהודי גאה, יהודי שגאה בדרך שעברתי ובערכים שעליהם חונכתי. אני גאה לחוש תחושת שליחות בכל פעם שאני עולה על המגרש לייצג אותנו בכבוד. כקפטן במועדון כדורגל בגרמניה וכשחקן נבחרת ישראל אני אעשה כל שביכולתי להמשיך ולייצג אתכם בכבוד, אוהב, אלמוג".