אלמוג כהן, הקשר הישראלי בן ה-30 של אינגולשטאט, נמצא בכדורגל הגרמני מאז 2013, אבל את הערב שהוא חווה אתמול (שישי), הוא ירצה לשכוח. כהן הורחק בהפסד 2:0 נגד אוניון ברלין, אבל חמור מכך, מצא את עצמו מעורב בשערורייה אנטישמית שתופסת גם הבוקר את הכותרות בכלי התקשורת הגדולים במדינה.

ציוץ מזעזע של אוהד אוניון ברלין בטוויטר גרם לסערה הגדולה. בציוץ של אותו אוהד נכתבו מילים קשות מאוד נגד הישראלי: “יהודי לגז, יהודי חרא, תצא מהאצטדיון שלנו”. בקבוצה מגרמניה לא נותרו אדישים והשיבו שלהתבטאויות הנוראיות שלו תהיינה השלכות חמורות. כמו כן, בתקשורת בגרמניה אישרו כי היריבה, אוניון ברלין, פנתה למשטרה המקומית במטרה למצוא ולחקור את כותב הפוסט ובכך למעשה הביעה את תמיכתה בישראלי.

גם בהתאחדות לכדורגל הגרמנית יצאו בגינוי חריף, כשסגן הנשיא ריינר קוך כתב בהודעה רשמית: “אנחנו מגנים את הציטוט האנטישמי וכל מקרה אחר של אנטישמיות. אנחנו דורשים שדבר כזה לא יקרה בשנית”. בנוסף, ההתאחדות הודיעה כי תבצע חקירה בנושא.

הכותרת הראשית של ה’בילד’ הוקדשה למקרה ונכתב בה “שנאת יהודים!”. בדיווח שהמשטרה כבר החלה בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי אותו יוזר אנונימי בטוויטר. ציוצים נוספים בטוויטר גינו את המקרה, ובחלקן נכתב בין היתר: “אוהד כתב שהיהודים צריך להיכנס לתאי הגזים. אחרי זה תספרו לנו שאין אנטישמיות בספורט!”.