שנה לא פשוטה עברה על ניר ביטון. קשר סלטיק סבל מפציעה ממנה חזר רק באמצע חודש ינואר האחרון, אך הוכיח אופי בלתי רגיל ושלעולם לא ניתן להספיד אותו כאשר פתח בשלושת משחקי הליגה האחרונים של אלופת סקוטלנד, מתוכם השלים פעמיים ברציפות 90 דקות מלאות. היום (שישי) התראיין ביטון לאתר הרשמי של המועדון, שם לא הסתיר את ההתרגשות מהחזרה לכר הדשא, הגעגוע ואף דיבר על המאמן חדש-ישן שלו ניל לנון.

“אני שמח לחזור למגרשים, לא לקחתי את זה כמובן מאליו מהרגע שנפצעתי”, אמר ביטון, שהמשיך לשתף בתקופה הקשה שעברה עליו: “כשאתה חווה פציעות מן הסוג הזה, אתה מיד חושב על הגרוע מכל. מה שטוב זה שעבדתי עם הצוות הרפואי שעזר לי להישאר אופטימי לאורך כל הדרך”.

“זה היה קשה”, המשיך ביטון. “כמובן שהייתי שמח כשהקבוצה ניצחה וזכתה בתארים, אבל אתה לא באמת מרגיש חלק מזה. אתה תמיד רוצה להיות חלק מהקבוצה, מחוץ למגרש ובחד ההלבשה. כשאתה פצוע לאורך תקופה ארוכה אתה מתחיל להתגעגע לזה וכבר משתוקק לחזור”.

סלטיק אמנם צועדת בגאון בראשות הטבלה עם יתרון שמונה נקודות על פני היריבה השנואה ריינג’רס של סטיבן ג’רארד, אך עם זאת הירוקים לבנים חוו טלטלה רצינית בדמות עזביתו של המאמן המוערך ברנדן רוג’רס, שלא עמד בפיתוי להצעה של לסטר מהפרמיירליג כאשר את מקומו של האירי תפס ניל לנון שחזר לקדנצייה נוספת המועדון: “ניל היה המאמן שהביא אותי לסלטיק, הוא מאמין בי”, אמר ביטון, שכבר שיחק תחת האירי בעונתו הראשונה במועדון. "לא משנה לי מי המאמן, אני רק שמח לחזור לשחק, לכל מאמן יש את הדרך שלו”.