במשחק הרשמי האחרון של העונה שעברה באנגליה, ארסנל גברה על צ’לסי בגמר הגביע האנגלי וקלקלה לה את חגיגות הדאבל. היום (ראשון), במשחק הרשמי הראשון באנגליה, הסופרקאפ האנגלי אם תרצו, ארסנל ניצחה שוב את הבלוז, הפעם בפנדלים 1:4 לאחר 1:1 בתום 90 דקות, באצטדיון וומבלי וזכתה בגביע מגן הקהילה.

שתי הקבוצות נפגשו לפני כשבועיים למשחק אימון בו הבלוז ניצחו 0:3 משערים של וויליאן וצמד של מיצ’י בטשואי, אבל היום צ’לסי התקשתה הרבה יותר. החבורה של אנטוניו קונטה לא הצליחה להניע כדור ואפשרה לארסנל לשלוט במרכז המגרש. התותחנים ניצלו זאת כדי לשלוט ולהיות מסוכנים יותר ליד השער של טיבו קורטואה, שהסתדר עם ההזדמנויות הלא מסוכנות שלהם. הקרוב ביותר לכיבוש היה אלכסנדר לקאזט, שכבר הכניע את הבלגי, אך נעצר בקורה. מנגד, צ’לסי רשמה מצב בודד, בו פטר צ’ך עצר בעיטה של פדרו.

קולאשינאץ חוגג בטירוף (רויטרס)קולאשינאץ חוגג בטירוף (רויטרס)

הבלוז פתחו בסערה את החצי השני. בניגוד למגמת המחצית הראשונה, צ’לסי עלתה ליתרון מיד לאחר שריקת הפתיחה, כאשר ויקטור מוזס כבש (46). אלא שהאלופה לא תרגמה את השער לכדי דומיננטיות במגרש. ארסנל ניסתה להשוות את התוצאה, אבל קורטואה עצר בעיטה מפתיעה של מוחמד אלנני. ונגר שלח את ת’יאו וולקוט ואוליבייה ג’ירו למערכה ולבסוף בא על שכרו ממצב נייח. סיאד קולאשינאץ כבש שער בכורה בארסנל והשווה (82) כדי לקבוע את תוצאת המשחק.

בפנדלים, וולקוט ונאצ’ו מונריאל דייקו מהנקודה הלבנה, לפני שקורטואה ואלברו מוראטה החטיא ברשלנות. אלכס אוקסלייד צ’מברליין וג’ירו כבשו גם הם כדי להעניק לארנסל את הגביע הראשון לעונת 2017/18 באנגליה.

מחצית ראשונה:

מגן הקהילה יצא לדרך בוומבלי, לאחר דקת דומיה, כאשר כל הכנסותיו מוקדשות לנפגעי השריפה במגדל גרנפל בלונדון.

ארסן ונגר ואנטוניו קונטה (רויטרס)ארסן ונגר ואנטוניו קונטה (רויטרס)
אוהדי ארסנל בוומבלי (רויטרס)אוהדי ארסנל בוומבלי (רויטרס)
אוהדי צ'לסי בוומבלי (רויטרס)אוהדי צ'לסי בוומבלי (רויטרס)
דקת הדומיה לזכר ההורגים בשריפת מגדל גרנפל (רויטרס)דקת הדומיה לזכר ההורגים בשריפת מגדל גרנפל (רויטרס)

דקה 5: התקפה ראשונה במשחק, ארסנל יצאה קדימה. הקטור ביריין פרץ באגף הימני והגביה כדור חד לרחבה – דני וולבק נגח לשער, אך לא מצא את המסגרת. דקה לאחר מכן, אלכס איובי עשה כן מצד שמאל, בתוך הרחבה, בעוד הכדור התגלגל על קו השער ואף שחקן ארסנל לא יצר מגע.

וולבק מול אספיליקווטה (רויטרס)וולבק מול אספיליקווטה (רויטרס)
וולבק נוגח לפני אספיליקווטה (רויטרס)וולבק נוגח לפני אספיליקווטה (רויטרס)

דקה 10: איובי עבר לצד ימין וכמעט כבש. אלנני הזין אותו במסירה אלכסונית נפלאה בתוך הרחבה והניגרי בעט אל גופו של קורטואה.

דקה 23: שוב ארסנל התקרבה לכיבוש. הפעם היה זה וולבק שסידר מצב בעיטה ללקאזט. הצרפתי קיבל את הכדור בתוך הרחבה וסובב אותו לפינה השמאלית של קורטואה, שנכנע, אבל הקורה הצילה את צ’לסי מספיגה. מנגד, באטשואי ארב לכדור על סף הרחבה של ארסנל, אבל צ’ך יצא משערו והרחיק את הסכנה.

לקאזט בועט לשער (רויטרס)לקאזט בועט לשער (רויטרס)
קורטואה מזנק אחרי הבעיטה של לקאזט (רויטרס)קורטואה מזנק אחרי הבעיטה של לקאזט (רויטרס)

דקה 28: מאבק גובה מסוכן בין בלמי שתי הקבוצות. גארי קייהיל שלח מרפק לפניו של פר מרטסאקר, שדימם. קולאשינאץ נכנס במקומו.

דקה 35: פדרו התקרב לכיבוש. מסירה אדירה של וויליאן הגיעה אל הספרדי, משמאל לימין. פדרו נע לעומק לאחר דריבל נאה בעט חזק לשער של צ’ך, שהדף היטב. דקה לאחר מכן, הברזילאי טען לפנדל לאחר מאבק עם ביירין בתוך הרחבה, אבל השופט לא התרשם.

פדרו עם הכדור (רויטרס)פדרו עם הכדור (רויטרס)
צ'ך מרחיק מול פדרו והולדינג (רויטרס)צ'ך מרחיק מול פדרו והולדינג (רויטרס)

דקה 44: איובי נעצר אצל קורטואה. אוקסלייד צ’מברליין פרץ מצד שמאל ומסר לניגרי במרכז הרחבה. האחרון השתחרר משמירה של שלושה כחולים ובעט לשער – הבלגי עצר.

איובי מאחורי פדרו (רויטרס)איובי מאחורי פדרו (רויטרס)

מחצית שנייה:

דקה 46, צ’לסי עלתה ל-0:1: פתיחה אדירה לבלוז, שכבשו כעבור 49 שניות מאז שריקת הפתיחה של החצי השני. גרניט ג’אקה הרחיק לאחר כדור קרן, לפני שקייהיל החזיר את הכדור לרחבה עם נגיחה – מוזס הסתנן, השתלט על הכדור ובעט לרשת של צ’ך.

מוזס בועט לרשת (רויטרס)מוזס בועט לרשת (רויטרס)
שחקני צ'לסי בטירוף (רויטרס)שחקני צ'לסי בטירוף (רויטרס)
שחקני צ'לסי חוגגים (רויטרס)שחקני צ'לסי חוגגים (רויטרס)

דקה 60: קורטואה הציל את צ’לסי. אלנני הפתיע את הבלגי עם בעיטה מהאגף הימני, בסמוך לקו הרוחב, אבל השוער הדף. לאחר מכן, המצרי הכניס כדור נהדר ללקאזט בתוך הרחבה, אבל האחרון לא הספיק להגיע.

דקה 76: ארסנל המשיכה ללחוץ, ג’אקה סחט הדיפה מקורטואה. הקשר השווייצרי שעט קדימה במרכז ושחרר בעיטה אדירה במרחק 30 מטרים מהשער – הבלגי התעופף והדף את הסכנה.

דקה 80, צ’לסי נותרה בעשרה שחקנים: פדרו תיקל מאחור ובחריפות את אלנני וראה כרטיס אדום.

פדרו מאוכזב אחרי ההרחקה (רויטרס)פדרו מאוכזב אחרי ההרחקה (רויטרס)

דקה 82, ארסנל איזנה ל-1:1: הלחץ של התותחנים השתלם. ג’אקה הגביה לרחבה אחרי בעיטה חופשית מ-25 מטרים – הבלם הבוסני כבש בהופעת הבכורה הרשמית שלו באדום והשווה את התוצאה.

קולאשינאץ חוגג בטירוף (רויטרס)קולאשינאץ חוגג בטירוף (רויטרס)

דקה 90+2: צ’לסי כמעט הכריעה את המשחק. ססק פברגאס הגביה לרחבה לאחר בעיטה חופשית משמאל לרחבה – מוראטה נגח לשער, אך לא מצא את המסגרת.

פנדלים:

בדו קרב הפנדלים, ששוחק בשיטה החדשה ABBA, קייהיל ניגש ראשון לבעוט. הבלם האנגלי שלח את צ’ך לפינה הימנית והרשית לשמאלית בדרך ל-0:1. אחריו הגיע לנקודה וולקוט ומונריאל, שדייקו והפכו ל-1:2. קורטואה, שרשם משחק טוב מאוד, החמיץ ברשלנות והותיר את התוצאה בעינה. כמוהו, גם מוראטה החטיא. אוקסלייד צ’מברליין בעט את השלישי של ארסנל פנימה והגדיל את היתרון ל-1:3. ג’ירו ניגש לבעוט אחרון ולא התבלבל, מגן הקהילה של ארסנל עם 1:4.

ארסנל: פטר צ’ך, הקטור ביירין, פר מרטסאקר (סיאד קולאשינאץ, 33), רוב הולדינג, נאצ’ו מונריאל, מוחמד אלנני, גרניט ג’אקה, אלכס אוקסלייד צ’מברליין, דני וולבק (ריס נלסון, 88), אלכס איובי (ת’יאו וולקוט, 67) ואלכסנדר לקאזט (אוליבייה ג’ירו, 66).

צ’לסי: טיבו קורטואה, סזאר אספיליקווטה, דויד לואיז, גארי קייהיל, אנגולו קאנטה, מרקוס אלונסו (אנטוניו רודיגר, 79), וויליאן (צ’רלי מוסונדה, 82), ויקטור מוזס, פדרו, מיצ’י באטשואי (אלברו מוראטה, 74).