אחרי משא ומתן ארוך וממושך ולא מעט ספקולציות על מעבר, קפטן נבחרת ישראל, ערן זהבי, חתם היום (שלישי) על חוזה חדש בגוואנגז’ו ר.פ. הסינית עד שנת 2020. שכרו של זהבי הוכפל והוא צפוי להרוויח סכום מטורף של כשבעה מיליון דולר לעונה, לא כולל מענקים על נקודות ושערים. בנוסף, זהבי יחליף את החולצה מספר 25 ויחזור למספר 7 המזוהה עמו.

החוזה הוא לשנתיים + אופציה לשנתיים נוספות, כך שכרו עשוי להגיע בסיום התקופה ל-40 מיליון דולר. כל שער שלו יהיה שווה 20 אלף דולר במסגרת הליגה ובמסגרת הגביע 10 אלף דולר. יש לו בנוסף מענק על דירוגו במלכות השערים בליגה, כל מיקום של הקבוצה יהיה שווה סכום כסף נוסף ועלייה לליגת האלופות של אסיה. כמעט כל מענק שכזה מורכב מתוספת של עוד חצי מיליון דולר. האופציה לשנתיים הנוספות של הקבוצה. 

זהבי כתב באינסטגרם: “חתמתי היום חוזה חדש ומשודרג בקבוצתי ואין יותר מרגש מתחושת הסיפוק שעבודה קשה מביאה תוצאות. לא קל היה לעבור למדינה חדשה בצד השני של העולם אבל אני יודע רק דבר אחד שעבודה קשה תביא לי הצלחות ולכן אני כל כך שמח שהנהלת המועדון שלי מעריכה את עבודתי ואת מה שאני נותן למועדון. אשתי העוגן שאיתי ומשפחתי הקרובה הם אני ובלעדי החיבוק והתמיכה שלהם שום דבר מזה לא היה קורה. מודה לסוכנים שאיתי אדם גלעד ובמיוחד לרונן שהוא באופן יום יומי מלווה אותי מייעץ ותומך ושותף לכל. לסיום תודה ענקית לכל מי שמפרגן לי. זה מחמם לי את הלב. אנסה גם השנה לגרום נחת לכולם ולהיות השגריר הכי טוב שיש בסין”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זהבי מדבר על חוזה המיליונים החדש

סוכנו של זהבי, רונן קצב: “לאחר פניה של גוואנגז’ו ר.פ אלינו בסוף השנה לשדרוג החוזה של ערן לאור יכולתו ותרומתו למועדון נוהל מו”מ קצר וענייני שבו הגענו להבנות חדשות לתנאי חוזהו של ערן. ערן חתם היום חוזה משודרג ואנו רוצים להודות למועדון ולעומד בראשו מר ז’אנג לי על הנדיבות וההערכה הרבה. במסגרת ההבנות הרחבות סוכם גם על שיתוף פעולה עסקי בישראל שיתפתח במקביל, בתקווה להרבה שנים טובות ופוריות יחדיו. ערן חוזר העונה למספר 7 והוא מצפה כבר לתחילת העונה החדשה. תודה רבה לכולם על התמיכה והפרגון שאנו מקבלים בכל מקום. זה לא מובן מאליו”.