היא רצתה, קיוותה, ובוודאי פיללה לערב שונה לחלוטין ממה שחוותה, אך ארסנל יצאה הערב (רביעי) עם פנים נפולות הערב מהאצטדיון בבאקו, אחרי תבוסה צורמת 4:1 ליריבה המרה, צ’לסי, בגמר הליגה האירופית, בדרך לפספוס תואר נוסף ואף איבוד הסיכויים באופן סופי להעפיל לליגת האלופות בעונה הבאה.

מעבר לכאב הגדול של התותחנים, מי שעבורו הערב היה אמוציונלי ועצוב אף יותר זהו פטר צ’ך, שלאחר העלייה לגמר הצהיר כי זו הפרידה המושלמת מן הכדורגל שכן זה אמור היה להיות משחק הפרישה שלו, אך למעשה זו הייתה פרידה עגומה למדי עבור השוער, שסגר 140 הופעות בקריירה במסגרות האירופיות. למרות ההפסד הכואב, הצ’כי יכול להיות גאה על הקריירה האירופית שלו, כשב-59 מההופעות הוא גם שמר על שער נקי. 

לוקאס טוריירה וסוקרטיס מאוכזבים (רויטרס)לוקאס טוריירה וסוקרטיס מאוכזבים (רויטרס)

למרות שכל הסימנים והרמיזות מצדו הצביעו על פרישה בסיום הגמר, צ’ך התראיין בסיום והפתיע את כולם: “רציתי להניף גביע ואז לשבת ולחשוב, עד ה-30 ביוני אני שחקן ארסנל ולא אחליט על שום דבר”, אמר. “אני גאה ולא מתחרט על שום דבר. לא מגיע לשחקנים להפסיד ככה. האוהדים לא רואים כמה השקענו מאחורי הקלעים וכמה עבדנו קשה העונה. קל להגיד שיצאנו מהמשחק בידיים ריקות, אין לנו גביע והפסדנו בגמר אבל אני יכול להבטיח שהעבודה הקשה שהשקענו העונה תחזק אותנו בעונה הבאה”. 

המאמן, אונאי אמרי, אמר בסיום: “קודם כל אני רוצה לברך את צ’לסי. במחצית הראשונה חשבתי ששיחקנו בצורה טובה ושנשיג תוצאה טובה יותר. השער הראשון שינה הכל. ניסינו להישאר במשחק ולהשוות, אבל אחרי שספגנו את השני כבר היה לנו קשה יותר. בחצי השני כבר הלך להם הרבה יותר טוב וכשרצינו לחזור לא הצלחנו. זו התוצאה, לדעתי הגיע לנו יותר”.

לוקאס טוריירה ואונאי אמרי מאוכזבים (רויטרס)לוקאס טוריירה ואונאי אמרי מאוכזבים (רויטרס)