שלב שמינית הגמר בליגה האירופית הגיעה לסיומו ולמען האמת, עם רשימה מפוארת שכזו, בהחלט יש למה לצפות ברבע הגמר של המפעל השני ביבשת לקראת הגרלת רבע הגמר שתיערך ב-14:00. צ’לסי, ולנסיה, נאפולי, ארסנל, פרנקפורט, ויאריאל, בנפיקה וסלביה פראג נותרו במפעל וינסו לזכות בתואר שמקנה מקום אוטומטי בליגת האלופות בעונה הבאה.

מי שבוודאי תלכנה בכל הכוח על התואר הן צמד האנגליות שנותרו במפעל, צ’לסי וארסנל. לאחר שאיבדו מומנטום בעקבות תקופה נוראית בליגה האנגלית, הבלוז מבינים שמוטב שיתרכזו בליגה האירופית, שנראית כדרך הריאלית יותר עבורם כדי להגיע לאלופות בעונה הבאה. כמו צ’לסי, גם ארסנל נראית כמי שמסוגלת ללכת עד הסוף במפעל. התותחנים נאבקים גם הם על הטופ 4 בפרמיירליג, האם נראה דרבי לונדוני חם כבר ברבע הגמר?

רבע הגמר יכול לספק דרבי נוסף, עם מפגש פיקנטי בין צמד מאמנים איטלקים. מצד אחד, קרלו אנצ’לוטי, שועל קרבות ותיק במפעלים האירופים שישמח להוסיף עוד אחד שכזה לארון הפרטי שלו, כשר מן הצד השני מאוריציו סארי, שצפוי לשלם את המכיר במשרתו בעקבות הכישלון עם הבלוז העונה בליגה. 

בנוסף, שתי ספרדיות לוקחות חלק בשמונה האחרונות של המפעל – ויאריאל ו-ולנסיה. לעומת הצוללת הצהובה, העטלפים לא ליקקו דבש בשמינית הגמר כאשר עלו בצורה דרמטית בזכות שער של גונסאלו גדש בקרסנודאר בדקה ה-93. בנוסף, הספרדית השלישית, סביליה, הודחה בתום דרמה אדירה לאחר 4:3 מטורף לסלביה פראג הפולנית בהארכה לאחר 2:2 במשחק הראשון.

ואיך אפשר בלי ההקשר הישראלי. מי שעשויה להיות החתול השחור של ההגרלה היא איינטרכט פרנקפורט בה משחק טאלב טוואטחה. הגרמנים מציגים לראווה כדורגל התקפי תוסס העונה, בהובלתו של לוקה יוביץ’, שכבש שמונה שערים במפעל העונה שלבטח עזרו לו להיכנס לפנקסים של הנהלת ברצלונה, שחושקת בסרבי הנהדר.