משחקים מסקרנים נערכו הערב (שישי) ברחבי אירופה והפעם במוקד העניינים הנציג הישראלי, ליאור רפאלוב שיחק 90 דקות ורשם עם קבוצתו אנטוורפן 1:1 מול סטנדרד ליאז’, זאת במסגרת המחזור ה-23 בליגה הבלגית.

הקשר הישראלי שלא מזמן האריך את חוזהו במועדון ואף כבש במשחק הליגה הקודם, חילץ נקודה יקרה עבור קבוצתו על אף נחיתות מספרית מהדקה ה-62, כשהמארחת איזנה מרגליו של מבוקאני. אנטוורפן העלתה את מאזנה ל-42 נקודות ובשלב זה שמרה על המקום השני בליגה, כשהפער מגנק המוליכה, לה עוד משחק חסר, עומד כעת על 9 נקודות.

2:2 בין שאלקה להרטה, הקרב בין מארסיי לליל (2:1) הופסק זמנית

הקרב המרתק בגרמניה הסתיים בחלוקת נקודות, כשהרטה ברלין השיגה את הנקודה ה-28 שלה והמשיכה להתקרב למקום שמוביל לאירופה ואילו האורחת רחוקה 8 נקודות מהקו האדום הבוער בבונדסליגה. מרקו גרואיץ' (39) ו-ודאד איבישביץ' (45) כבשו להרטה, ייבן קונופליאנקה (17) ומארק אות' (44) הגיבו בצד השני.

כמו כן, המפגש המסקרן בצרפת, במסגרת המחזור ה-22, הופסק בדקה ה-57 עקב זריקת חזיזים לכר הדשא, זאת במצב של 0:1 לליל האורחת מפנדל מדויק של ניקולאס פפה, שתי דקות בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה. החזיזים הושלכו ממש בסמוך לשני שחקני מארסיי – קווין סטורטמן, שאיבד זמנית את השמיעה, וז’ורדן אמאבי, והשופט החליט לעצור את ההתמודדות לכחצי שעה.

קווין סטרוטמן אחרי הפיצוץ (רויטרס)קווין סטרוטמן אחרי הפיצוץ (רויטרס)

לאחר מכן עם החזרה לכר הדשא, המארחת אף ספגה כרטיס אדום (פלוריאן תובאן) ופפה המשיך את החגיגה עם השני שלו (90+4). מריו באלוטלי שעלה כמחליף בדקה ה-74, הרשית כבר בבכורה (90+6) במארסיי, אך זה לא עזר הפעם לקבוצתו. מאידך, ליל העלתה את מאזנה ל-43 נקודות ושמרה על המקום השני, 10 פחות מפאריס סן ז’רמן המוליכה הגאה.