רגע לפני ה-0:2 על צ’לסי שהחזיר את ליברפול לפסגה, המייטי רדס ציינו 30 שנה לאסון הילסבורו בדקת דומיה לזכר 96 הקורבנות של הטרגדיה שאירעה ב-15 באפריל 1989, במהלך חצי גמר הגביע האנגלי במגרש בשפילד בין ליברפול לנוטינגהאם פורסט, שהיה לאסון הגדול ביותר שידע הכדורגל הבריטי.

כזכור, לפני 30 שנה בדיוק, ליברפול התמודדה מול נוטינגהאם פורסט ביום שבת חגיגי בחצי גמר הגביע האנגלי, רק שהוא היה הכל לבסוף חוץ מחגיגי. לאחר העומס על שערי הכניסה, מפקד הכוח דייויד דאקנפילד הורה לפתוח את שערי היציאה כדי שאוהדים יוכלו להיכנס, מה שגרם לכך שמאות אוהדים נכנסו ליציע למרות שכבר לא היה מקום ונדחסו. הגדרות לא איפשרו לאוהדים להיכנס למגרש והם למעשה נלכדו, בדומה למקרה אמיר רנד ביציע ג’ בקריית אליעזר.

כאמור, האוהדים של ליברפול ריגשו עם תפאורה מרשימה ביותר במשחק מול הבלוז, כאשר ביציע אחד היה כתוב 30 שנה, בעוד שבאחר 96 עם נר מכל צד, לזכר מספר ההרוגים באסון הקשה.

בשעה 15:06 דקות שעון בריטניה, השעה בה הופסק משחק הגביע, תעצור העיר נשימתה לזכר כל הנספים באסון. המוקד העיקרי להנצחת ההרוגים יהיה באולם סנט ג’ורג’ בו יהיו תלויים שלטים של כל המתים ו-96 נרות עם המילים “לעולם לא נשכח”.

צירי תנועה מרכזיים בעיר יעצרו, העיר ליברפול תעמוד מלכת כדי לציין את זכרם של ההרוגים, כאשר פעמוני בית העירייה יצלצלו 96 פעמים והדגלים ירדו לחצי התורן, כאשר גם המוזיאונים בעיר יהיו יקחו חלק במאורע ויצינו 30 שנה לאסון.

יתר על כן, ליברפול תפתח את יציע הקופ לכל מי שרוצה להתייחד עם הנספים ביציע האוהדים. ראש עיריית ליברפול, ג’ו אנדרסון, אמר: “אנחנו זוכרים את יום השנה ה-30 לאסון הילסבורו ואת המוות של 96 אוהדים. נתמוך ונעזור למשפחות הנספים”. 

אגב, המשפט בעניין האסון עדיין מתנהל, כאשר רק לפני שלוש שנים נקבע באופן רשמי שהאוהדים לא היו אשמים באסון ואילו דאקנפילד בן ה-74 יעמוד למשפט על הריגה ורשלנות.