היא לא ציפתה למשחק יותר מדי קשה, וכך אכן היה. ריאל מדריד הביסה הערב (חמישי) 1:6 (1:10 בסיכום שני המשחקים) את מלייה מהליגה השלישית במסגרת שלב 32 האחרונות בגביע המלך הספרדי, כשמרקו אסנסיו כיכב עם צמד ובישול, איסקו הוסיף צמד משלו ו-ויניסיוס ג’וניור נראה נהדר אף הוא עם שער ובישול יפה.

הדקות הראשונות של המשחק היו באופן מפתיע שייכות דווקא למלייה, ששלטה ואיימה מספר פעמים על השער, אך ככל שהשעון המשיך לרוץ אלופת אירופה השתלטה על המשחק, כשוויניסיוס ג’וניור היה הבולט בשחקניה בדקות אלו. בדקה ה-33 החל הבליץ של הלבנים, כשמרקו אסנסיו העלה אותם ליתרון ראשון, ושתי דקות לאחר מכן השלים צמד מבישול יפה של ויניסיוס. בדקה ה-39 לוח התוצאות כבר עמד על 0:3, כשאסנסיו עם צ’יפ יפה לרחבה הותיר את חאבי סאנצ’ס מול השוער, והבלם הצעיר סיים כמו חלוץ גדול אל הרשת.

איסקו חוגג עם שחקני ריאל מדריד (La Liga)איסקו חוגג עם שחקני ריאל מדריד (La Liga)

בפתיחת המחצית השנייה קיבלנו את השער היפה במשחק, כשאיסקו הניף את הרגל ומ-26 מטרים שחרר כדור אדיר אל בין החיבורים של שוער מלייה. הקשר, אגב, פתח בהרכב לראשונה מאז סנטיאגו סולארי מונה לתפקיד המאמן ואף ענד את סרט הקפטן. הפעם האחרונה בה הקשר היה ב-11 של ריאל הייתה בתבוסה הכואבת 5:1 לברצלונה בסופר קלאסיקו.

אחרי שכבשו את השער הרביעי, הבלאנקוס הורידו מעט את הקצב באופן טבעי. מי שנראו רעבים במיוחד לכבוש היו ויניסיוס ג’וניור ומריאנו דיאס, ובסוף זה גם נכנס לאחרון, שכבש מקרוב את החמישי. לאחר מכן, הצליחה הקבוצה מהליגה השלישית לצמק ל-5:1 מפנדל מדויק של קאסמי, אך בדקה ה-83 איסקו השלים צמד וקבע את תוצאת המשחק.

מחצית ראשונה

דקה 1: השופט חאבייר רוחאס הוציא לדרך את המשחק!

שחקני ריאל מדריד לפני שריקת הפתיחה (La Liga)שחקני ריאל מדריד לפני שריקת הפתיחה (La Liga)
שחקני מלייה לפני השריקה (הטוויטר הרשמי של מלייה)שחקני מלייה לפני השריקה (הטוויטר הרשמי של מלייה)

דקה 3: הזמנות טובה ראשונה דווקא לאורחת. החלוץ מוחמד מיזיאן פספס הזדמנות טובה, כשמצא את עצמו די חופשי ליד הנקודה הלבנה בתוך הרחב ונגח, אך הכדור שלו לא היה מספיק חזק ומדויק.

דקה 12: ניסיון נוסף של הקבוצה מהליגה השלישית. אוסקר גארסיה בעט כדור מקצה הרחבה, אך קיילור נבאס סיפק הדיפה יפה לקרן. דקות ראשונות טובות של מלייה.

אלברו אודריוסולה (La Liga)אלברו אודריוסולה (La Liga)

דקה 13: ניסיון ראשון של אלופת אירופה. איסקו בעט מקצה הרחבה וולה נהדר, אך השוער פדרו מורנו סיפק תגובה נהדרת והדף.

דקה 20: ריאל המשיכה להתעורר וכמעט עלתה ליתרון. ויניסיוס ג’וניור סיים מהלך יפה עם בעיטה חדה לפינה הימנית של השער, אך שוב שוער מלייה סיפק עצירה טובה והדף לקרן.

ויניסיוס ג'וניור (La Liga)ויניסיוס ג'וניור (La Liga)

דקה 32: ריאל מתקרבת לשער היתרון. ויניסיוס ג’וניור בעט מהאוויר מתוך הרחבה, אך הכדור שלו חלף סמוך לקורה. זה היה קרוב!

דקה 33, ריאל מדריד עלתה ל-0:1: מרקו אסנסיו חדר אל הרחבה, עבר לרגל שמאל ובעט כדור מדויק ואלגנטי אל הפינה הימנית של השוער ולרשת. שער יפה של הקשר.

מרקו אסנסיו חוגג (La Liga)מרקו אסנסיו חוגג (La Liga)

דקה 35, ריאל מדריד עלתה ל-0:2: ויניסיוס ג’וניור פרץ בצורה נהדרת באגף השמאלי ומסר כדור רוחב יפהפה לאסנסיו, שמ-10 מטרים לא התבלבל והשלים צמד מהיר.

דקה 39, ריאל עלתה ל-0:3: זה הפך לקל מרגע לרגע עבור החניכים של סנטיאגו סולארי. אחרי הצמד המהיר של אסנסיו, הקשר הוסיף בישול יפה עם הקפצת כדור לתוך הרחבה, שם חיכה הבלם הצעיר חאבי סאנצ’ס ששלח את הרגל וסיים בצורה נאה את השלישי של הלבנים.

שחקני ריאל חוגגים עם חאבי סאנצ'ס (La Liga)שחקני ריאל חוגגים עם חאבי סאנצ'ס (La Liga)

מחצית שנייה

דקה 48, ריאל עלתה ל-0:4: איזה שער אדיר של איסקו! הקשר החליף מסירות עם דני סבאיוס ובעט כדור מדהים מ-26 מטרים אל בין החיבורים של שוער מלייה.

דקה 75, ריאל מדריד עלתה ל-0:5: הוא כל כך רצה לכבוש במשחק הזה, ולבסוף הוא הצליח. ויניסיוס ג’וניור  חדר לרחבה ובעט כדור שטוח שנהדף על ידי השוער, אך מיד השתלט על הריבאונד וכבש את החמישי של אלופת אירופה.

דקה 81, מלייה צימקה ל-5:1: יאסין קאסמי הוכשל ברחבה על ידי חאבי סאנצ’ס ולקח בעצמו את הפנדל, אותו בעט חזק ומדויק לפינה הימנית של נבאס, שזינק שמאלה ונכנע.

יאסין קאסמי אחרי כיבוש הפנדל (La Liga)יאסין קאסמי אחרי כיבוש הפנדל (La Liga)

דקה 83, ריאל עלתה ל-1:6: איסקו כבש את השני שלו, כשפרנסיסקו גארסיה, בהופעת הבכורה שלו בבוגרים, מצא את הקשר במרכז הרחבה, הספרדי הסתובב ובעט ברגל ימין כדור חד ומדויק לפינה הימנית של השוער ופנימה.

ויניסיוס ג'וניור חוגג עם שחקני ריאל מדריד (La Liga)ויניסיוס ג'וניור חוגג עם שחקני ריאל מדריד (La Liga)

הרכב ריאל מדריד: קיילור נבאס, אלברו אודריוסולה, חאבי סאנצ’ס, חסוס ואייחו, דני קרבחאל (פרנסיסקו גארסיה, 46), מרקוס יורנטה (דני סבאיוס, 46), פדריקו ואלוורדה, איסקו, מרקו אסנסיו, ויניסיוס ג’וניור (אלברו פידאלגו, 78) ומריאנו דיאס.

הרכב מלייה: פדרו מורנו לואיס, פפה רומרו, מוחמד מהנאן, ריצ’י, ז’ילמאר טורס, ג’ורדי אורטגה, מנודו (בריאן מרטין, 60), רואנו (עמאר בראחים, 56), אוסקר גארסיה, מוחמד מיזיאן (אנטוניו אוטגי, 46) ויאסין קאסמי.

בטיס – ראסינג סנטאנדר 0:4

האנדלוסים שניצחו 0:1 במשחק הראשון לא התקשו בבניטו וייאמרין, ואחרי 32 דקות של לחץ גם עלו ליתרון משער עצמי של חלוץ האורחת ג’ון אנדר, שדחק פנימה אחרי כדור קרן של היריבה. זוהיר פדאל הוכשל ברחבה של הקבוצה מהליגה השלישית ואפשר לטוני סראביה להבקיע בפנדל בדקה ה-59. סרחיו לאון הוסיף לחגיגה של הבטיקוס עשר דקות מאוחר יותר וג’ובאני לו סלסו חתם דקה לסיום ה-90. החגיגה של הירוקים קבעה כמובן שהם יהיו בשמינית הגמר, זאת לאחר 0:5 נפלא בסיכום.

אייבר – ספורטינג חיחון 2:2

הפתעה גדולה התרחשה בחבל הבאסקים. הקבוצה המקומית הגיע להתמודדות לאחר הפסד 2:0 בחיחון במשחק הראשון, וגם הערב לא ברור מה קרה לקבוצה מהלה-ליגה, שהתרסקה מול הקבוצה מהליגה השנייה. האורחת הציגה עליונות מהפתיחה ועלתה ליתרון (13) משער של אלברו חימנס. שש דקות לסיום המחצית הראשונה פאבלו פרס העמיק את הבור של המארחת, שהצליחה להשוות משערים של מארק קוקורייה (53) ושארלס (87), ולמנוע לפחות הפסד. בכך, קבעה הקבוצה ממרכז הטבלה בליגה השנייה הפתעה גדולה והדיחה את מי שהביסה את ריאל מדריד 0:3 רק לפני שלושה שבועות, בדרך לשמינית הגמר.

ווסקה – אתלטיק בילבאו 4:0

הבאסקים הגיעו למפגש לאחר ה-0:4 הגדול שבעצם סגר את הסיפור כבר בשבוע שעבר, ועלו ללא לחץ. אריץ אדוריס, שכבש צמד במשחק הראשון, הוסיף אחד נוסף (37, 58) כאשר איניאקי ווילאימס הוסיף גם הוא צמד משלו (80, 92). בילבאו הרשימה במיוחד בצמד המשחקים מול האחרונה בטבלת הלה ליגה, מה שלא אופייני לאדומים-לבנים, שנמצאים מתחת לקו האדום במקום ה-18 עם 11 נקודות בלבד במאזנה.

לבאנטה – לוגו 0:2

לאחר ה-1:1 בין הקבוצות במשחק הראשון בחודש אוקטובר האחרון, הקבוצה מהמקום השישי בלה-ליגה ניצחה מוקדם יותר את הקבוצה מתחתית הליגה השנייה בספרד והעפילה לשלב הבא, עם 1:3 בסיכום שני המשחקים. 80 דקות ללא שערים נקטעו עם שער של קוקה לאחר בישול של רובר פייר. האורחת ניסתה לחפש את השוויון ונעקצה שוב בתוספת הזמן אחרי של רפאל דוואמנה הגנאי.