שחקנה לשעבר של רומא והקפטן הבלתי מעורער ומי שהיה מנהלה הטכני לאחרונה, פרנצ’סקו טוטי, נפרד היום (שני) באופן רשמי מקבוצתו רומא – ובצורה לא נעימה. טוטי מעולם לא הביע את אכזבתו בעבר מכך שלא קיבל הצעה לחוזה חדש, מה שדחק אותו לפרוש ממשחק פעיל ב-2017, אלא שלאחר מכן יצא לחוויה חדשה ושימש כמנהלה המקצועי של הג’אלורוסי לצד מונצ’י. 

לטוטי הוצע תפקיד אחר במועדון, אבל הקיסר של רומא סירב בנימוס והוא העדיף לסיים את ההתקשרות לאחר כ-30 שנה באולימפיקו של רומא. החלוץ הבטיח כי יפזר את הערפל בהמשך אודות הסיבות לעזיבתו, אך כבר כעת ניתן להבין כי היחסים בין המועדון למנהלם הטכני עלו על שרטון, כיוון שמסיבת העיתונאים לא נערכה במוסדות הרשמיים של המועדון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ב-5 שערי המחזור ה-38 בליגה האיטלקית

במקביל, באיטליה מדווחים כי סמפדוריה מעוניינת בשירותיו של טוטי בצוות המקצועי של המועדון. עוד מדווח כי בעלי הקבוצה, שסיימה במקום התשיעי בעונה החולפת, מאסימו פרירו, כבר פנה לטוטי לפני כחודש.

טוטי סיפר במסיבת העיתונאים בה הודיע על עזיבתו: “אני רוצה להודות לנשיא שנתן לי לאת ההזדמנות לדבר, הגיע הרגע הגורלי, שהוא בשבילי מאוד מכוער וכואב, בהתחשב בנסיבות, זו החלטה פתאומית עבורי. עשיתי את ההחלטה לאחר מספר חודשים וזה נראה לי נכון. קודם כל המועדון שאנחנו אוהבים ותומכים. שחקנים עוברים, נשיאים ממשיכים, מאמנים ושחקנים מתחליפים, אבל הדגל נשאר”.

על ההחלטה הקשה: “חשבתי עליה הרבה וארוכות. זו לא הייתה אשמתי, אני לא יודע עוד מה לומר. תמיד שמתי את רומא במקום הראשון, ביליתי כאן יותר מאשר בבית שלי. רציתי לקחת את המועדון לפסגה, זו החלטה כואבת”. 

פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)

על דרכו המקצועית: “מעולם לא הייתה לי הזדמנות להביע את עצמי בתחום טכני ולהיות מעורב בפרויקט. בשנה הראשונה זה יכול לקרות, אך בשנה השנייה לא הלכנו יחד לא עזרנו אחד לשני. רציתי לתת לכך למועדון. הם לא רצו אותי, מידרו אותי מכל החלטה”. 

“כולם יודעים שהם עצרו אותי מלשחק, היה לי חוזה של שש שנים כמנהל טכני, הרבה הבטחות נעשו אבל לא קוימו”, אמר טוטי והוסיף: “עשיתי הכל בשבילי רומא, אבל אני לא חושב שזה היה זמן נכון לשים אותי בין אנשים שלא רצו אותי”. 

פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)פרנצ'סקו טוטי (רויטרס)

על האוהדים: “מודה לאנשים ברומא שהיו איתי, עודדו אותי, מחוץ למגרש ועל המגרש, כל הכבוד להם שהמשיכו לעודד כל הזמן, למה צריך תמיד לתת כבוד לרומא. בעיני רומא זה המועדון הכי חשוב בעולם. עצוב לראות את המועדון במצב הנוכחי. אוהדי רומא הם לא כמו אוהדים אחרים, אהבתם היא אינסופית. תמיד אעודד את רומא. זה לא שלום, אי אפשר לראות את טוטי מחוץ לרומא”. 

טוטי המשיך והפנה את האשמה כלפיי אנשים מסוימים: “המטרה העיקרית של אנשים הייתה להוציא את הרומנטיקה מרומא, אבל בסוף האמת יצאה לאור, הם השיגו מה שהם רצו. במהלך שמונה השנים האחרונות, מאז שהאמריקאים הגיעו, הם ניסו לדחוף אותי הצידה והצליחו. תקעו לי סכין בגב, חלק מהאנשים שלא אזכיר את שמם לא רצו אותי”.

במועדון הגיבו: “היינו מוכנים להיות סבלניים איתו ולעזור לו בתהליך” 

תגובתם של אנשי רומא על עזיבתו פרנצ’סקו טוטי לא איחרה להגיע: “במועדון מאוד מאוכזבים מהחלטתו לעזוב ולוותר על תפקיד המנהל הטכני, חיכינו ממנו לתשובה. מאמינים שהתפקיד שהוצע לו הוא מהרמות המקצועיות הגבוהות ביותר שיש לנו”.

“היינו מוכנים להיות סבלניים איתו ולעזור לו בתהליך. אנחנו יודעים כמה קשה היה לו להחליט על עזיבת רומא אחרי 30 שנה. טענותיו רחוקות מהמציאות ודימיוניות. המועדון יימכר? אין כל כוונה למכור את הקבוצה”, הוסיפו אנשי הזאבים, שלא הסכימו עם דבריו של טוטי.