מיורקה היא העולה השנייה לגמר הפלייאוף על העלייה לליגה הבכירה בספרד, לאחר שנכנעה הערב (ראשון) 1:0 לאלבסטה אך השיגה 1:2 בסיכום שני המפגשים ובסוף השבוע היא תפגוש את דפורטיבו לה קורוניה שניצחה 2:5 בחצי הגמר השני את מלאגה.

הקבוצה מהאי הקטנטן שממזרח לספרד הגיעה להתמודדות עם מקדמה נאה מהמשחק הראשון וגם פתחה מעט טוב יותר את ההתמודדות וגם כמעט עלתה ליתרון בדקות הפתיחה, אך דווקא המארחת הייתה מי שעלתה על לוח התוצאות כשכדור חופשי נפלא של ג’רמי בלה מצא את הרשת של מנולו ריינה ונתן לא מעט תקווה לקבוצתו, שירדה ביתרון להפסקה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מיורקה מעפילה לגמר הפלייאוף ע"ח אלבסטה!

קבוצתם לשעבר של דודו אוואט ותומר חמד הייתה זו שהגיעה ליותר מצבים במהלך המחצית השנייה והייתה יכולה לגמור את המשחק ולעשות לעצמה חיים קלים, כשזה כמעט עלה לה ביותר בעשרים הדקות האחרונות בהן אלבסטה הייתה מאוד קרובה לשני, שכמובן היה שולח את הקרב להארכה, אך רומן זוזוליה וריי מנאז’ החמיצו מהזדמנויות קורצות וקריטיות למדי שלבסוף השאירו את קבוצתם מאוכזבת.

גמר הפלייאוף יכלול גם הוא שני משחקים, כאשר את המשחק הראשון תארח לה קורוניה, שתנסה לחזור לליגה הבכירה כבר אחרי עונה אחת. מנגד, חבורתו של ויסנטה מורנו תנסה להשלים את הקאמבק אחרי שעלתה רק העונה בחזרה מהליגה השלישית, ולאחר שנעדרה מהליגה הראשונה מאז שנת 2013.