מונס דאבור, שהצטרף בשבוע שעבר לאימונים של קבוצתו החדשה סביליה, ערך ראיון ב’אס’ הספרדי, שם דיבר על השבוע הראשון שלו במועדון, הציפיות שלו מהעונה הקרובה, וגם על נבחרת ישראל ויחסי ערבים יהודים.

איך אתה מתרשם מהשבוע הראשון שלך כאן?
”הרושם הראשוני שלי חיובי מאוד, למרות שאני פה רק כמה ימים. זה מאוד שונה מהחיים שהיו לי קודם. הדבר הראשון שאני צריך הוא ללמוד את השפה. הליגה הספרדית היא חלום עבורי. האיכות פה היא ברמה גבוהה מאוד”.

“קיוויתי כבר להגיע למועדון גדול עם שחקנים מהטופ, אני לא מופתע שאני פה. אני אהיה חייב לנסות להתאים את עצמי למערכת בצורה הכי מהירה. אני יודע שזה לא דומה לאוסטריה ולכדורגל שם”.

היית מלך השערים באוסטריה, אתה חושב שאתה יכול לשחזר את המספרים שלך בספרד?
”אני מקווה. בסופו של דבר, אתה צריך לשים את הכדור בשער, והגודל שלו הוא אותו גודל בכל העולם. כמובן שזה לא יהיה פשוט, זאת הליגה הטובה בעולם, עם היריבים הכי חזקים. כמה שערים אבקיע? אני לא רוצה לתת מספר, אבל אני יודע שבקבוצה התקפית כמו סביליה אני יכול לכבוש הרבה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דאבור הוצג בסביליה: "מרגיש מוכן"

הייתה פרשה סביב החתונה שלך ונבחרת ישראל. מה קרה שם?
“מה שקרה עם הנבחרת כבר עבר ונשכח. הסברתי שלא יכולתי לשנות את תאריך החתונה וזה מובן. פעם ראשונה שאני חלק מפרשה מעוררת מחלוקת. מעולם לא הייתה לי בעיה בקריירה עם אף מאמן או מנהל ספורטיבי. אני מגדיר את עצמי כבחור חיובי ושמח. אשתי שמחה בסביליה עכשיו ואני חושב שהכל יסתדר ואני אמשיך לשחק עבור ישראל”.

האם העובדה שאתה מוסלמי השפיעה על הפרשה?
”אני מקווה שלא. בשנה האחרונה הרבה דברים השתנו, יש לנו בנבחרת מאמן אוסטרי וכך גם כל הצוות. זה משהו מיוחד שיש מצב שחמישה ערבים משחקים בהרכב של ישראל. הבעיה היא כשמתחילים לדבר על פוליטיקה”.

מונס דאבור מוצג בסביליה (רדאד ג'בארה)מונס דאבור מוצג בסביליה (רדאד ג'בארה)

“אנחנו לא אוהבים לדבר בנבחרת על פוליטיקה, רק על כדורגל. יש בסגל שלנו גם שחקנים יהודים וגם שחקנים ערבים וכולנו מסתדרים.  הרבה דברים שכותבים בתקשורת לא נכונים. כמובן שזה נושא רגיש בגלל המצב באיזור, אבל אני מקווה שמה שקורה בנבחרת יעזור להביא שלום באיזור כולו. אני מאמין שברמה הגבוהה של הספורט, אנחנו יכולים לעזור לאנשים להבין אחד את השני”.

האם זה נכון שמוחמד סלאח לא רצה אותך בליברפול בגלל שאתה ישראלי?
”הסיפור הזה לא נכון. יש לי חברים במצרים שדיברו איתו והוא הבטיח להם שהוא מעולם לא אמר משהו נגד המעבר שלי לליברפול. בכל אופן, מעולם לא הייתה הצעה רשמית. אנחנו נשחק נגדם בקרוב במשחק ידידות ואני מקווה לפגוש את סלאח. אני בטוח שנשוחח”.

מי המודל לחיקוי שלך?
“רונאלדו הברזילאי. גדלתי על המשחקים שלו. תמיד הייתי אוהד של נבחרת ברזיל. אני מקווה לפגוש אותו כשנשחק נגד ויאדוליד”.