אחרי שזה היה באוויר בשבועות האחרונים, יובנטוס הודיעה אתמול (ראשון), כי מאוריציו סארי יהיה מאמנה לאחר שחתם על חוזה עד 2022 ויחליף בתפקיד את מסימיליאנו אלגרי שעזב בסיום העונה, לאחר שהוביל את הגברת הזקנה לחמש אליפויות, אך לא הצליח להנחית בטורינו את גביע אירופה.

אין ספק שמינוי של מאמן כמו סארי למועדון בסדר הגודל של יובה, היה נראה אפילו הזוי עד לפני כמה שנים. מי שהיה לשעבר פקיד בנק, החל את קריירת האימון שלו רק אחרי גיל 40, כמאמן קבוצות חובבים מטוסקנה. פחות מ-20 שנה אחרי, כשהוא בן 60, הוא מגיע לתפקיד הגדול בקריירה שלו, אחרי עונה אחת בפרמייר ליג בה הוביל את צ’לסי למקום ה-3 ולזכייה בליגה האירופית.

פאביו קאפלו (רויטרס)פאביו קאפלו (רויטרס)

אי אפשר לשכוח כמובן את השנים של סארי בנאפולי, בהן קרא תיגר אמיתי על יובה אך לא הצליח בסופו של דבר לזכות בתואר האליפות, כשבאיטליה הזכירו את התקרית בה סימן אצבע משולשת לאוהדי הגברת הזקנה. המינוי של המאמן ליובה גם התקבל בכעס גדול בקבוצתו הקודמת ובקרב אוהדיה.

פאביו קאפלו האגדי, שהגיע ליובנטוס ב-2004 אחרי שהיה מזוהה עם מילאן, הביע את דעתו על המינוי: “היו לי בעיות כשהגעתי לשם עם הקהל ויכול להיות שגם לסארי יהיו. האולטראס יכולים לעשות לו צרות בגלל דברים שעשה ואמר בעבר, אבל צריך להתעלם מתופעות כאלו. ברור שיכולה להיות בעיה, אבל זה נעלם ברגע שמתחילים לנצח”.

“המנטליות של יובנטוס ברורה. אם אתה מנצח, עשית את מה שציפו ממך לעשות. אתה לא צריך לחשוב על האוהדים, פשוט תעשה את העבודה שלך. אחרי כל האליפויות שלהם, הם רוצים להרים את הרף. הם היו פעמיים בגמר ליגת האלופות, והם רוצים להשיג משהו אחר, את התואר שחסר להם”.

האם הוא מתאים לתפקיד: “מאמנים טובים יודעים להשתמש עם הכלים שיש להם בצורה הנכונה. בשבילי, הפרמייר ליג היא הטופ של הטופ, רק ריאל מדריד וברצלונה נמצאות באותה רמה. מאוריציו סארי הלך לאנגליה בתור מורה טוב וחזר בתור פרופסור באוניברסיטה. הכדורגל שלו בצ’לסי לא היה אותו דבר כמו בנאפולי, הוא התאים את עצמו”.