המחזור הראשון בשלב הבתים של הקופה אמריקה נמשך היום (ראשון) כאשר פרגוואי פגשה את אחת מאורחות הטורניר, קטאר, כאשר איבדה יתרון שני שערים בדרך ל-2:2 מסקרן ורווי אירועים. 

האדומים לבנים הגיעו להתמודדות בהבנה שאל מולם עומדת אלופת אסיה, ועל כן פתחו במלוא הרצינות, כשכבר תוך ארבע דקות השיגו שער יתרון לאחר נגיעת יד בתוך הרחבה אותה אוסקר קרדוסו הוותיק תירגם לשער מהנקודה הלבנה. למרות זאת, הקטארים לא נבהלו וניסו לצאת קדימה כדי להשוות, אך ללא הועיל והיתרון נשמר עד להפסקה.

שחקני פרגוואי חוגגים (רויטרס)שחקני פרגוואי חוגגים (רויטרס)

את המחצית השנייה חניכיו של אדוארדו בריזו פתחו בטירוף, ובדיוק כמו הקודמת לה, תוך דקות ספורות גם הכניעו את שוער היריבה כשמיגל אלמירון מצא את קרדוסו ברחבה והאחרון גלגל לרשת, אך השער נפסל לאחר בדיקה ב-VAR שגילתה כי קרדוסו היה בנבדל. לא עברו חמש דקות ושוב אלמירון מצא את חברו, הפעם זה היה דרליס גונזאלס, ששחרר בעיטה פנטסטית מרחוק שלא הותירה סיכוי לסעד אל-שיב.

הנבחרת מהמפרץ הפרסי לא אמרה נואש לאחר ספיגת השער, ותוך עשר דקות בעיטה קשתית של עלי עלמואז חדרה לרשת של רוברטו פרננדז והחזירה את הירוקים למשחק. בדקה ה-77, תשע דקות בלבד לאחר השער המצמק, הגיע גם השוויון, כשבועלם חוחי מצא עצמו לבד ברחבה וגלגל כדור שרק נגע בפרננדז וחדר פנימה עם עזרה של ההגנה. שתי הקבוצות עוד ניסו להשיג שער ניצחון דרמטי, אך ללא הצלחה.

שחקני קטאר בטירוף (רויטרס)שחקני קטאר בטירוף (רויטרס)

במצב העניינים הזה, שתי הנבחרות תופסות את מקומות 2-3 בבית, כאשר קולומביה ניצבת ראשונה לאחר הניצחון אמש על ארגנטינה. ביום חמישי קטאר תפגוש את מובילת הבית, כאשר פרגוואי תחפש ניצחון ראשון מול האלביסלסטה שיחפשו להתאושש מהמפלה הקשה במחזור הראשון.